Wear OS na Moto 360 Sport Przegląd ustawień

Wear OS to system zarządzający pracą wielu smart zegarków. Jak on wygląda? Co oferują ustawienia na Moto 360 Sport? Zapraszam do artykułu!

Moto 360 Sport

Jak dostać się do ustawień?

Żeby dostać się do ustawień wystarczy przeciągnąć palcem z góry na dół na tarczy zegara. I następnie kliknąć ikonkę koła zębatego.

Belka skrótów w Wear OS

Przegląd ustawień w Wear OS

Ustawienia w Wear OS podzielone są na osiem sekcji, odpowiadających każdej grupie ustawień.

Od góry znajdziemy:

  • Wyświetlacz
  • Powiadomienia
  • Aplikacje
  • Gesty
  • Łączność
  • Ułatwienia dostępu
  • Personalizacja
  • System

Do każdej kategorii wchodzimy pojedynczym kliknięciem. Powrót natomiast realizowany jest gestem przeciągnięcia od lewej do prawej.

Wyświetlacz

W tej sekcji znajdziemy ustawienia dotyczące wyświetlacza. Wśród nich znajdujemy skrót do zmiany tarczy zegara, możliwość zmiany jasności ekranu, edycję rozmiaru czcionki czy możliwość włączenia lub wyłączenia funkcji ekranu zawsze włączonego.

Przegląd ustawień w Wear OS

Powiadomienia

Tutaj mamy możliwość wybrania podglądu powiadomień. Do wyboru jest jedna z trzech opcji: Wysoki, Normalnie oraz Bez podglądu. Pierwsza z nich równoznaczna jest z opcją zawsze pokazuj, druga pokazuj przez pięć sekund natomiast ostatnia z nich nigdy nie pokazuj.

Kolejna sekcja umożliwia ustalenie wyjątków dla trybu nie przeszkadzać. Ostatnia opcja w sekcji powiadomienia daje nam szansę na zmianę wzorca wibracji. Wybierać możemy spośród trzech dostępnych: normalna, długa i podwójna.

Aplikacje

Po wejściu w tą sekcję zobaczymy wszystkie zainstalowane na zegarku aplikacje. Po kliknięciu na wybraną dostajemy się do dodatkowego menu, z poziomu którego możemy odinstalować ją, wymusić zatrzymanie, przejrzeć uprawnienia, przejść do opcji zaawansowanych oraz zobaczyć informacje o aplikacji.

Gesty

Z poziomu tego menu mamy dostęp do włączania i wyłączania gestów zegarka. Wśród nich znaleźć można gest przechylenia umożliwiający wybudzenie urządzenia oraz opcję nazwaną jako gesty nadgarstka, czyli możliwość przełączania się pomiędzy powiadomieniami czy ustawieniami za pomocą wspomnianego gestu. Z poziomu tej sekcji ustawień mamy szansę zobaczyć samouczek, który pokaże nam jak korzystać z gestów.

Łączność

W tej sekcji znajdziemy zarządzania modułami takimi jak Bluetooth, Wi-Fi czy GPS. Tutaj możemy zobaczyć czy nasze urządzenie jest podłączone do naszego smartfona. W tym samym miejscu mamy możliwość włączyć lub wyłączyć wspomniane wcześniej moduły oraz włączyć tryb samolotowy.

Ułatwienia dostępu

Z poziomu tego menu mamy aktywną tylko jedną opcję, a mianowicie włączenie gestu powiększenia.

Personalizacja

Tutaj możemy zarządzać metodą wprowadzania, podejrzeć skopiowane na zegarek konta, włączyć wykrywanie komendy aktywującej asystenta głosowego, przejść do administracji urządzeniem oraz włączyć blokadę ekranu.

System

Po kliknięciu w tą sekcję powitają nas opcje daty i godziny. Po nich naszym oczom ukażą się również: rozłącz i zresetuj, uruchom ponownie, wyłącz oraz przejście do sekcji informacje.

W tej ostatniej znajdziemy dane dotyczące modelu, nazwy urządzenia, wersji, numeru seryjnego, numeru kompilacji, stanu połączenia z telefonem, procentu naładowania baterii oraz kolejne skróty. Wśród tych skrótów trzeba wspomnieć przede wszystkim o aktualizacji systemu, informacjach prawnych i certyfikatach.

Podsumowanie

Wear OS posiada całkiem sporo ustawień, które zaspokoją większość użytkowników. Z drugiej jednak strony tym bardziej wymagającym może brakować kilku ustawień. Za to nikt nie powinien mieć problemu z odnalezieniem się w tych, które są dostępne.

Udostępnij: