Transmiter FM co to jest i jak z niego korzystać?

Transmiter FM to ciekawe urządzenie, które znajduje wiele zastosowań. Co to jest? Jak z niego korzystać? Zapraszam do artykułu!

Co to jest transmiter fm?

Co to jest Transmiter FM?

Transmiter FM jest to urządzenie pozwalające na przesłanie za pomocą fal radiowych dźwięku do odbiornika radiowego (np. w samochodzie, czy do radia domowego).

Jak z niego korzystać?

Jak połączyć transmiter fm z telefonem?

Całą procedurę zaczynamy od włączenia Transmitera FM, następnie wybieramy częstotliwość. Najlepiej wybrać taką częstotliwość na której nie nadaje żadna stacja radiowa, szukamy wolnej częstotliwości. Po tej czynności do transmitera podłączamy urządzenie z którego chcemy przesyłać dźwięk (np. smartfon, tablet, komputer).

W zależności od Transmitera mamy dwie możliwości takiego podłączenia. Najbardziej powszechna, czyli przy użyciu 3.5 mm złącza jack, lub w droższych urządzeniach bezprzewodowo z wykorzystaniem technologii Bluetooth.

Gdy już podłączymy urządzenie nadawcze do transmitera, na urządzeniu odbiorczym (radio) wybieramy taką samą częstotliwość jaką ustawiliśmy na transmiterze. Od teraz możemy cieszyć się dźwiękiem z naszego telefonu czy komputera, na starych wieżach czy radiach samochodowych.

Gdzie mogę z niego korzystać?

Po pierwsze w aucie, które jest wyposażone w technologię Bluetooth czy choćby złącze jack. Po drugie jeżeli posiadasz jakieś stare radio lub wieżę, a chciałbyś je na nowo wykorzystać, Transmiter FM jest dla Ciebie!

Jaki Transmiter wybrać?

Przede wszystkim wybierz taki, który będzie odpowiadał twojemu użytkowaniu i oczekiwaniom. Jeżeli chcesz używać go głównie w aucie, wybierz dedykowany model specjalnie stworzony do tego. Taki Transmiter posiada wówczas zasilanie dostosowane do samochodowego gniazda zapalniczki. Jeżeli natomiast wolisz używać go zarówno w domu jak i samochodzie lepszym wyborem okaże się transmiter z wbudowaną baterią i wtykiem jack 3,5 mm.

Udostępnij: