USB OTG Co to jest i jak z tego korzystać?

USB On-The-Go to technologia umożliwiająca na podpięcie do urządzeń takich jak smartfon czy tablet akcesoriów wykorzystujących port USB. Co potrzebujemy by z tego skorzystać? Co możemy podłączyć? Zapraszam do artykułu!

Co to jest USB OTG?

Co potrzebujemy?

Po pierwsze potrzebne jest nam urządzenie, do którego będziemy podłączać nasze akcesoria. Może to być smartfon lub tablet, ważne jest natomiast by wspierał on standard USB OTG. Jednak samo urządzenie nam nie wystarczy, niezbędna będzie tutaj przejściówka. Taki adapter z jednej strony będzie miał port micro usb lub usb c, a z drugiej strony gniazdo do którego będziemy podłączać nasze akcesoria. Oczywiście potrzebujemy również samych akcesoriów.

Co możemy podłączyć?

Za pomocą wspomnianej przejściówki do naszego smartfona czy tabletu m.in. podłączyć możemy pendrive, mysz komputerową, klawiaturę czy nawet drugi smartfon.

Jak podłączyć pendrive'a do smartfona?

Jak korzystać?

Przede wszystkim należy się upewnić, że nasze urządzenie wspiera tę technologię. Żeby się o tym przekonać możemy użyć jednej z aplikacji dostępnych w sklepie lub poszukać takiej informacji na stronach przedstawiających specyfikację urządzeń mobilnych. Po upewnieniu się, że nasz smartfon jest kompatybilny, możemy zakupić odpowiednią przejściówkę i zacząć korzystać. Najpierw nasz adpater podłączamy do do smartfona lub tabletu, a następnie z drugiej strony podłączamy nasz pendrive lub myszkę. Nasze urządzenie automatycznie wykryje podpięcie takiego akcesorium.

W przypadku myszy powinniśmy od razu zobaczyć kursor na naszym ekranie. Natomiast przy podpięciu dodatkowej pamięci na panelu powiadomień zobaczymy informację o tym. Gdy klikniemy w nie przejdziemy bezpośrednio do menedżera plików, gdzie będziemy mogli przejrzeć jego zawartość. Jeżeli w naszym urządzeniu nie jest zainstalowany taki program warto go sobie doinstalować. Dzięki niemu zyskujemy również możliwość przenoszenia plików pomiędzy pamięcią naszego telefonu i tą podpiętą jaką jest pendrive.

Jak podłączyć mysz komputerową do smartfona?

Podsumowanie

USB On-The-Go to technologia umożliwiająca podpięcie nam akcesoriów wykorzystujących klasyczny port USB (typ A) do naszego smartfona czy tabletu. Jest on prosty w użyciu, a zarazem rozszerza możliwości naszych urządzeń mobilnych.

Udostępnij: