Jak sprawdzić pamięć, baterię i użyte dane w Wear OS?

W przypadku zegarków z Wear OS podstawowe dane, takie jak ilość dostępnej pamięci, stan i zużycie baterii czy ilość wykorzystanych danych, również można sprawdzić. Jak to zrobić? Zapraszam do poradnika!

Moto 360 Sport

Czy sam zegarek wystarczy?

W przypadku inteligentnych zegarków z Android Wear 2.0 informacji takich jak ilość wolnej pamięci czy statystyki zużycia baterii nie podejrzymy na samym urządzeniu. Będzie potrzebna nam do tego aplikacja Android Wear na naszym telefonie. Jest to ta sama aplikacja, której używaliśmy przy konfiguracji naszego smartwatcha.

Jak sprawdzić informacje?

Status połączenia z zegarkiem

Najpierw zaczynamy od połączenia naszego zegarka z telefonem poprzez Bluetooth. Gdy już oba nasze urządzenia się ze sobą skomunikują, a w lewym górnym rogu w aplikacji Android Wear ujrzymy status połączono, możemy przejść do działania.

Android Wear wejście do ustawieńUstawienia w aplikacji Android Wear

Teraz klikamy w ikonę koła zębatego umiejscowioną u góry ekranu po prawej stronie. A następnie w sekcji Ustawienia urządzenia klikamy na nazwę naszego zegarka.

W tym znajdujemy się już w sekcji ustawień, z której możemy sprawdzić interesujące nas dane.

Statystyki baterii

Gdy już wybierzemy sekcję Bateria zegarka, naszym oczom ukaże się ekran z informacjami. Od góry zobaczyć możemy procent naładowania naszego urządzenia oraz szacowany czas, jaki nam pozostał do rozładowania zegarka.

Statystyki baterii zegarka

Poniżej znajduje się wykres informujący nas w jakich godzinach i w jakim stopniu bateria naszego urządzenia była rozładowywana.

Jeszcze niżej zobaczyć możemy informacje co dokładnie zużywało najwięcej energii z naszego zegarka.

Pamięć zegarka

W tej sekcji na samej górze informowani jesteśmy o dostępnej pamięci na naszym urządzeniu. Poniżej możemy zobaczyć również informacje o tym ile pamięci jest zajęte, a ile było dostępnych na samym początku.

Android Wear pamięć zegarka

Pozostałą część ekranu zajmują dokładane informacje o tym, która aplikacja zajmuje ile miejsca w pamięci.

Użycie danych w aplikacjach na zegarku

Ta sekcja daje nam wgląd w to jakie aplikacje i w jakiej ilości wykorzystywały dostęp do internetu. Do wyboru mamy podgląd z bieżącego dnia lub z ostatnich 28 dni.

Podsumowanie

Warto mieć wgląd do podstawowych danych na naszych urządzeniach w tym inteligentnych zegarkach. Dzięki nim mamy lepszą kontrolę nad ich stanem, a co za tym idzie możemy optymalizować ich użycie.

Udostępnij: