Android Wear (Wear OS) Funkcja Znajdź Mój Telefon

Na zegarkach wyposażonych w Android Wear odnaleźć możemy funkcję Znajdź Mój Telefon. Co oferuje? Jak działa? Jak z niej korzystać? Zapraszam do artykułu!
Moto 360 Sport Android Wear 2.0

Co oferuje funkcja Znajdź Mój Telefon?

Jak sama nazwa wskazuje funkcja ta ma pomóc nam odnaleźć nasz telefon. Możliwość ta może okazać się przydatna w wielu życiowych sytuacjach. Na przykład gdy nie pamiętamy gdzie odłożyliśmy nasz smartfon. Od teraz dzięki funkcji dostępnej na naszym zegarku nie będzie już to problemem.

Jak ta funkcja działa?

Żeby skorzystać z tej funkcji nasz zegarek musi być połączony z telefonem po przez technologię Bluetooth. Co oznacza, że nie możemy znajdować się za daleko od naszego smartfona by móc go w ten sposób odnaleźć.

Jak z tego skorzystać?

Gdy oba nasze urządzenia są ze sobą połączone, na zegarku wchodzimy do spisu wszystkich aplikacji. Na zegarkach z Android Wear 2.0 zrobić to możemy za pomocą przycisku umieszczonego na obudowie.

Android Wear Znajdź Mój Telefon

Następnie wybieramy z tej listy aplikację o nazwie Znajdź Mój Telefon. Gdy w nią wejdziemy naszym oczom ukaże się animacja odliczania czasu. W tym momencie możemy wyjść z tej aplikacji wciskając krzyżyk. Jeżeli natomiast chcemy skorzystać z tej funkcji wystarczy, że poczekamy chwilę.

Gdy pasek czasu dotrze do końca, usłyszymy dzwonek dobiegający z naszego telefonu. Kiedy już chcemy wyłączyć dźwięk możemy; zrobić to zarówno z poziomu naszego zegarka jak i samego smartfona.

Podsumowanie

Znajdź Mój Telefon to ciekawa funkcja, którą odnajdziemy na zegarkach wyposażonych w Android Wear. Warto o niej wiedzieć, bo może okazać się przydatna w niejednej życiowej sytuacji.

Brak komentarzy:

Copyright © 2020 Techfanik , Blogger