Nillkin Sparkle Xiaomi Redmi Note 4X Test etui

Nillkin Sparkle to ciekawe etui z okienkiem, które możemy znaleźć dla wielu modeli telefonów. Jak się sprawuje po kilku miesiącach użytkowania z telefonem od Xiaomi? Czy pasuje również do Xiaomi Redmi Note 4? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź poniżej. Zapraszam do artykułu!

Nillkin Sparkle dla Xiaomi Redmi Note 4X

Co dostajemy w zestawie?

Etui przychodzi do nas w prostym przeźroczystym etui z tworzywa sztucznego. W zestawie otrzymujemy tylko samo etui. Z tyłu opakowania znaleźć możemy kod, który posłuży nam do weryfikacji autentyczności naszego produktu.

To w końcu do Redmi Note 4 czy 4X?

Producent na opakowaniu deklaruje, że etui pasuje do Note 4X i pewnie tak jest. Jednakże przez cały czas case był używany z Xiaomi Redmi Note 4 w wersji ze Snapdragonem 625 i nie było problemów z kompatybilnością tego etui z telefonem.

Jak to się sprawuje?

Etui jest dobrze dopasowane do telefonu, nie pogrubia go znacząco co jest dodatkową zaletą. Nie ma problemów z podłączaniem przewodów do telefonu gdyż góra i dół nie są zabudowane. Przyciski zasilania oraz głośności są również dobrze wyczuwalne.

Nieco ciekawiej prezentują się materiały z których został wykonany case. Nigdzie nie mamy potwierdzenia jakie materiały posłużyły do produkcji. Zniosły one dobrze upływ czasu, jedynie na tyle obudowy powstały niewielkie przetarcia. Zgoła inaczej po tym czasie wygląda okienko, które oprócz odcisków palców zebrało również rysy.

Włączenie wybudzania ekranu po podniesieniu pokrywy Xiaomi

Etui umożliwia także wybudzanie telefonu po podniesieniu pokrywy. Żeby to włączyć należy udać się do ustawień, by następnie wybrać sekcję Ekran blokady i hasła. Potem klikamy na ustawienia zaawansowane i Tryb Smartcover. Na końcu zaznaczamy opcją Smart cover u góry ekranu.

Warto również nadmienić, iż etui jest dostępne w kilku kolorach, co umożliwia dodatkową personalizację naszego urządzenia.

Co umożliwia okienko?

Gdy wciśniemy przycisk zasilania, będziemy mogli podejrzeć zawartość ekranu blokady naszego telefonu. Gdy się jednak zagłębimy w ustawienia telefonu zobaczymy, że możemy tak zmienić ustawienia by po wciśnięciu tego przycisku wyświetlał się energooszczędny zegarek.

Xiaomi energooszczędny zegarek

By to zrobić należy powtórzyć kroki przedstawione w powyższym punkcie, a następnie zaznaczyć opcję Kratka pokrywy przedniej.

Podsumowanie

Nillkin Sparkle to ciekawa propozycja dla fanów etui z klapką i dodatkowym okienkiem. Etui nieźle zniosło próbę czasu (8 miesięcy użytkowania), a dzięki wspomnianemu okienku łatwiej można podejrzeć powiadomienia lub godzinę. Pamiętać należy, że etui ma zadanie chronić jedynie przed rysami i nie zabezpieczy naszego telefonu przed upadkiem z wysokości. Wszystkim, którzy szukają takiego etui i są świadomi jego ograniczeń produkt można polecić.

Udostępnij: