Moto 360 Sport Wrażenia po 7 miesiącach użytkowania

Moto 360 Sport to smartwatch pracujący pod kontrolą Wear OS wyposażony min. w GPS czy pulsometr. Co jeszcze oferuje? Jak sprawował się przez 7 miesięcy użytkowania? Zapraszam do artykułu!

Moto 360 Sport test smartwatcha

Opakowanie i jego zawartość

Produkt przychodzi do nas w schludnym, okrągłym pudełku. Jego góra jest zrobiona z przezroczystego tworzywa dzięki czemu od razu mamy okazję zobaczyć nasz zegarek. Na pudełku możemy przeczytać o najważniejszych cechach produktu w 4 językach (polskiego brak). Na dole natomiast możemy dowiedzieć się o zawartości pudełka, tym razem stosowna informacja jest dostępna również w języku polskim.

W skład zestawu wchodzą:

  • Moto 360 Sport
  • Stacja dokująca
  • Ładowarka ścienna
  • Skrócona instrukcja obsługi (w języku angielskim)

Wykonanie

Zegarek został stworzony z dobrej jakości tworzyw sztucznych. Materiały dobrze zniosły okres użytkowania, gdyż nie widać znaczących śladów zużycia. Smartwatch, a w szczególności jego pasek zbierają różnego rodzaju drobinki kurzu i inne brudy, przez co trzeba go co jakiś czas przetrzeć. Pasek nie zebrał także żadnych uszkodzeń, co jest ważne gdyż nie da się go w prosty sposób wymienić.

Szkło chroniące ekran również dobrze sprawdziło się w codziennym użytkowaniu, a sam ekran cały czas wygląda dobrze.

Wyświetlacz

Zastosowany wyświetlacz ma przekątną 1,37 cala i został wykonany w technologii IPS LCD. Zegarek wspiera również technologię "Anylight Display". W codziennym użytkowaniu nie ma problemu z odczytaniem informacji z zegarka nawet w słońcu co jest niewątpliwą zaletą tego urządzenia. Dodatkowo jasność może być ustawiana automatycznie dzięki zastosowaniu odpowiedniego czujnika pod ekranem. Warto również podkreślić iż ekran nie jest w pełni okrągły, na dole mamy odcięcie w którym znajduje się wspomniany czujnik światła. Nie przeszkadza to jednak w zwykłym użytkowaniu smartwatcha.

System i funkcje

Zegarek pracuje pod kontrolą Wear OS w wersji 2.11 bazującym na Androidzie 7.1.1. Więcej o samym systemie możecie przeczytać tutaj.

Za pracę urządzenia odpowiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 wsparty 512 MB pamięci RAM. Całość dopełnia 4 GB pamięci wewnętrznej z czego dla użytkownika dostępne jest nieco mniej.

Z działaniem urządzenia jest różnie. Przez większość czasu zegarek działa dobrze i nie sprawia problemów. Są jednak momenty gdzie zegarek potrafi się przyciąć, a nawet zupełnie odmówić posłuszeństwa na około 2 minuty. Nie zdarza się to często, jednak takie zjawisko ma miejsce.

Zegarek wyposażony został zarówno w moduł GPS jak i pulsometr, dzięki czemu można wybrać się na trening bez zabierania telefonu. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj. Zwykła codzienna aktywność również jest rejestrowana przez zegarek, a następnie synchronizowana z telefonem.

Urządzenie nie tylko wyświetla powiadomienia ale także umożliwia na wchodzenie interakcję z nimi. Na wiadomości możemy odpowiedzieć min. za pomocą klawiatury wyświetlanej na ekranie.

Smartwatch wspiera również podświetlanie ekranu gestem podniesienia nadgarstka. Można także włączyć opcję, aby ekran stale wyświetlał godzinę (wiąże się to ze skróceniem czasu pracy na jednym ładowaniu).

Połączenie z telefonem

Przez cały czas zegarka używałem w połączeniu z telefonem z Androidem i do takiego połączenia będę się odnosił. Jednakże według informacji ze skróconej instrukcji obsługi smartwatch powinien również działać z urządzeniami z IOS od wersji 8.2 wzwyż. W przypadku Androida musi to być wersja 4.3 lub nowsza.

Zegarek łączymy z wykorzystaniem technologii Bluetooth. W trakcie tych siedmiu miesięcy nie miałem problemów ze zrywaniem połączenia. Zegarek posiada również moduł Wi-Fi dzięki czemu jeżeli zegarek i telefon są podłączone do tej samej sieci, możemy odczytywać powiadomienia z poziomu naszego nadgarstka.

Do zarządzania zegarkiem służy nam aplikacja Wear OS, którą instalujemy ze sklepu z aplikacjami odpowiedniego do używanego przez nas systemu operacyjnego. Z jej poziomu możemy min. zmienić tarczę zegarka albo podejrzeć zużycie baterii czy wykorzystanie pamięci naszego smartwatcha.

Bateria i ładowanie

Zastosowana bateria posiada pojemność 300 mAh co przy następujących parametrach: wyłączonej lokalizacji, jasności ustawionej na automatyczną oraz bez stałego wyświetlania godziny, a także połączeniu z telefonem za pomocą Bluetooth starcza na 2 dni działania (od 7 do 21 na noc wyłączany).

Jeżeli jednak włączymy dodatkowe moduły lub funkcje, będziemy musieli ładować zegarek każdego dnia.

Moto 360 Sport Ładowanie

Ładowanie odbywa się natomiast z wykorzystaniem dołączonej do zestawu stacji dokującej i trwa około półtorej godziny. Podczas ładowania gdy dotkniemy ekranu zobaczymy bieżącą godzinę oraz stopień naładowania urządzenia wyrażony w procentach.

Podsumowanie

Prezentowane urządzenie to jeden z nielicznych zegarków z Wear OS posiadających zarówno moduł GPS jak i pulsometr. Sama konstrukcja jest również dobrze wykonana i nieźle zniosła trudy codziennego użytkowania.

Moto 360 Sport to specyficzny sprzęt dedykowany wąskiej grupie odbiorców. Można go polecić fanom nowych technologii, oraz sportowcom ale raczej tym bardziej okazjonalnym. Na rękach takich własnie osób Moto 360 Sport będzie się dobrze sprawować. Dla wszystkich innych urządzenie może okazać się zbędnym gadżetem.

Udostępnij: