Wear OS Karty (widgety) Jak je dodać?

Wear OS od niedawna umożliwia wyświetlenie kart (widgetów). Czym one są? Jak je dodać na smartwatchu? Zapraszam do poradnika!

Jak dodać widgety w Wear OS?

Czym są karty na urządzeniach z Wear OS?

Są to pewnego rodzaju widgety umożliwiające wyświetlanie różnych informacji lub skrótów do innych funkcji dostępnych na smartwatchu. Do niedawna po pociągnięciu palcem od prawej krawędzi mieliśmy dostęp do celów z aplikacji Google Fit. Od teraz mamy możliwość dodawania kolejnych skrótów właśnie nazywanych jako karty.

Jakie widgety są dostępne?

Poza wspomnianą wcześniej kartą wyświetlającą sportowe cele możemy dodać także dwa inne skróty związane z aplikacją Google Fit. Są to kolejno: punkty kardio oraz tętno. Ta pierwsza pozwoli nam w szybki sposób podejrzeć zdobyte w ostatnim tygodniu punkty. Druga zaś pokazuje ostatni pomiar pulsu, a także pozwala uruchomić pulsometr.

Widget kalendarza w Wear OS

Dostępne widgety nie ograniczają się jednak do wspomnianej aplikacji sportowej. Istnieje również możliwość dodania skrótów do: minutnika, wydarzeń z kalendarza, prognozy pogody oraz nagłówków wiadomości. Co ważne możemy dodać maksymalnie 5 kart

Jak dodać takie skróty?

Możemy to zrobić na dwa sposoby pierwszy z poziomu zegarka i drugi za pomocą aplikacji Wear OS zainstalowanej na smartfonie.

Jak dodać kartę informacji na zegarku?

W pierwszym wariancie wystarczy przytrzymać dłużej palcem na karcie z celami, a następnie przesunąć palcem w lewo. Potem klikamy na symbol plusa, który pojawił się nam na ekranie. Na końcu klikamy na interesujący nas widget.

Wear OS ekran głównyWidgety ustawione na zegarkuJak dodać panele z informacjami?

W drugiej wersji otwieramy aplikację Wear OS na naszym telefonie i upewniamy się, że zegarek jest połączony. Następnie zjeżdżamy w dół i wybieramy Karty. W kolejnym kroku klikamy na symbol plusa umieszczony w prawym dolnym rogu ekranu. Na końcu zaznaczamy interesujący nas skrót.

Jak zmienić kolejność widgetów?

Na zegarku przytrzymujemy dłużej palcem na wybranym skrócie, a następnie za pomocą strzałek na dole ekranu ustawiamy kolejność.

Na telefonie wystarczy, że powtórzymy kroki jak poprzednim punkcie. W sekcji karty przytrzymujemy dłużej palcem na wybranym skrócie (po prawej stronie) i przesuwamy go w górę lub w dół.

Jak usunąć widgety z zegarka?

Wystarczy jak poprzednio przytrzymać dłużej palcem na wybranej karcie, a potem przesunąć ją w górę lub w dół. Na smartfonie skróty usuwamy również za pomocą przesunięcia, ale tym razem w prawo.

Podsumowanie

Karty to nowa funkcja jaką odnaleźć można na inteligentnych zegarkach z systemem Wear OS. Są to pewnego rodzaju widgety umożliwiające wyświetlanie informacji lub skrótów. Wprawdzie ich liczba jest na razie niewielka, ale jest to nowa funkcja więc można oczekiwać jej dalszego rozwoju w przyszłości.

Udostępnij: