Xiaomi Tryb Jednoręczny Co to jest i jak go włączyć?

W telefonach Xiaomi z nakładką MIUI odnaleźć możemy tryb jednoręczny. Co umożliwia ta funkcja? Jak ją włączyć? Jak z niej korzystać? Zapraszam do poradnika!

Xiaomi Tryb Jednoręczny

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Xiaomi Redmi Note 4. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Co to jest Tryb Jednoręczny?

Tryb Jednoręczny jest to specjalna funkcja mająca ułatwić nam korzystanie ze smartfona. Ten dodatek do systemu umożliwia zmniejszenie rozmiaru interfejsu, co pozwala na łatwiejszą obsługę jedną ręką.

Jak włączyć obsługę jedną ręką?

Ustawienia w smartfonie XiaomiDodatkowe ustawienia w MIUIWłączanie trybu jednej ręki

Żeby włączyć tryb jednoręczny, należy udać się do ustawień naszego telefonu. Następnie w sekcji odkrywaj nowe funkcje klikamy tryb jednoręczny. W kolejnym kroku upewniamy się, że omawiana w tym poradniku opcja jest zaznaczona.

MIUI 12

W przypadku MIUI 12 omawiana funkcja znajduje się w innym miejscu w ustawieniach. Najpierw należy wybrać dodatkowe ustawienia, a potem tryb jednoręczny.

Jak możemy dostosować ten tryb?

W ustawieniach trybu jednoręcznego mamy możliwość wybrania jednego z trzech rozmiarów do jakich ma być zmniejszony interfejs.

Są to następujące wielkości:

  • 4,5 cala
  • 4 cale
  • 3,5 cala

Żeby tego dokonać wystarczy, że powtórzymy kroki przedstawione powyżej, a następnie klikniemy interesującą nas wartość.

Jak korzystać z Trybu Jednoręcznego?

Zaraz po włączeniu Trybu Jednoręcznego w ustawieniach, możemy zacząć z niego korzystać. Żeby to zrobić, należy przesunąć palcem od środkowego przycisku nawigacyjnego pod ekranem w lewą lub prawą stronę. Gdy przeciągniemy palcem do prawej strony, nasz pomniejszony interfejs będzie wyświetlany przy prawej krawędzi. Analogicznie, gdy postąpimy odwrotnie, będziemy mieli zmniejszony interfejs po lewej stronie ekranu.

Żeby wyjść z tego trybu, wystarczy przeciągnąć palcem od zewnętrznych przycisków nawigacyjnych ku środkowemu lub kliknąć na czarną przestrzeń na ekranie.

Podsumowanie

Ekrany w smartfonach stają się coraz większe, przez co trudniej jest dosięgnąć do niektórych elementów interfejsu. Rozwiązaniem tego problemu w przypadku telefonów Xiaomi z nakładką MIUI jest tryb jednoręczny. Dzięki dodatkowym możliwościom konfiguracyjnym jest to ciekawa funkcja, mogąca ułatwić nam korzystanie z urządzenia.

Copyright © 2021 Techfanik, Blogger