Adata PT100 Test taniego power banka

Adata PT100 to tani power bank, dostępny w ciekawych kolorach. Jak sprawdza się na co dzień? Czym różni się od modelu A10050? Zapraszam na test!

Adata PT00 Power Bank

Co dostajemy w pudełku?

Urządzenia przychodzi do nas w białym pudełku z przezroczystym frontem umożliwiającym nam szybkie podejrzenie koloru zakupionego power banka. Na froncie możemy przeczytać również najważniejsze informacje dotyczące produktu.

Zestaw składa się z:

  • Adaty PT100
  • kabla micro-USB
  • instrukcji obsługi (również w języku polskim)

Adata PT100 Parametry techniczne

  • Pojemności baterii: 10000 mAh (36Wh)
  • Wejściowe: DC 5V 2.0 A
  • Wyjściowe: DC 5V 1.0 A DC 5V 2.1 A
  • Czas ładowania: 6-7 godzin (przy użyciu ładowarki 5V 2.0A)
  • Wymiary: 140 x 21 x 61.5 mm
  • Masa: 285g

Obudowa i wykonanie

Power bank w całości został wykonany z tworzyw sztucznych. Materiał jest miły w dotyku. Nie uświadczymy również nieprzyjemnego zapachu jaki nie raz towarzyszy tanim urządzeniom z Dalekiego Wschodu. Produkt dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych. Co ważne każda z wersji składa się z dwóch kolorów, głównego z którego składa się większość urządzenia oraz drugiego obejmującego złącza oraz górną i dolną krawędź. Dostępne są wersje klasyczne jak czarna i biała oraz bardziej odważne jak prezentowany wariant niebiesko-różowy.

Urządzenie ma kształt podłużny, a jego rogi są zaokrąglone dzięki czemu chwyt urządzenia jest pewny i nie mamy uczucia, iż power bank zaraz wypadnie nam z ręki. Dodatkowo tworzywo z którego zbudowany jest korpus ma lekką fakturę.

Na prawej krawędzi power banku znajdziemy przycisk umożliwiający nam podejrzenie naładowania urządzenia. Do zobrazowania nam tego posłużą cztery diody podświetlane na niebiesko. Gdy pali się jedna dioda oznacza to, iż urządzenie jest naładowane od 0% do 25%, dwie to od 25% do 50%, trzy 50% do 75%, a cztery to od 75% do 100%. Przycisk ten ma jeszcze dodatkowe funkcje, ale o tym za chwilę.

Porty i złącza

Adata PT100 porty USB

W urządzeniu znaleźć możemy dwa pełne porty USB za pomocą, których ładować będziemy nasze urządzenia mobilne. Oba porty ulokowane są na górnej ściance urządzenia. Z boku urządzenia znaleźć możemy także port micro-USB, który posłuży nam do naładowania samego power banka.

Latarka

Adata PT100 latarka

Dodatkiem jakim znaleźć możemy w produkcie od Adaty oznaczonym symbolem PT100 jest latarka. Znajduje się ona na tyle urządzenia. Żeby ją włączyć wciskamy przez 2 sekundy przycisk znajdujący się z boku obudowy. Czynność tą powtarzamy gdy chcemy ją wyłączyć. Jednak to nie wszystkie możliwości jakie oferuje latarka. Gdy wciśniemy wspomniany przycisk ponownie, światło przełączy się w tryb akcentowy. Po kolejnym wciśnięciu światło zacznie szybko błyskać, natomiast gdy jeszcze raz sięgniemy do przycisku światło zacznie błyskać powoli.

Czym różni się model PT100 od A10050?

Adata PT100 i A10050 porównanie

Oba urządzenia cechują się bardzo podobną pojemnością, różnica to zaledwie 50 mAh. Jednak różnią je materiały użyte do produkcji. W przypadku wersji A10050 jest to głównie metal ze wstawkami na górnej i dolnej krawędzi z tworzywa sztucznego. Z kolei PT100 jest w całości wykonany z tworzywa sztucznego. Dodatkowo oba urządzenia różnią się też kształtem, model PT100 jest podłużny z kolei A10050 jest szerszy ale zarazem krótszy. Różnice odnajdziemy także w wersjach kolorystycznych. Adata A10050 nie posiada także latarki. Najważniejsze różnice możecie zobaczyć na poniższej grafice.

Adata PT100 i A10050 porównanie parametrów

Który z power banków wybrać?

Jeżeli zależy wam na metalowym wykończeniu obudowy to wybór będzie tylko jeden Adata A10050. Jeżeli jednak nie jest to dla was ważny parametr, lepszym wyborem okaże się model PT100, który oferuje bardzo podobną pojemność, dodatkową latarkę i niższą cenę.

Udostępnij: