Anker PowerCore 20100 test power banka o dużej pojemności

Anker PowerCore 20100 to power bank o dużej pojemności. Jak jest wykonany? Jak sprawuje się w codziennym użytkowaniu? Zapraszam na test!

Anker Powercore 20100 power bank

Co dostajemy w pudełku?

W pudełku oprócz samego power banka czekać na nas będą kabel micro-USB, etui w którym będziemy transportować nasze urządzenie oraz przewodnik po produkcie.

Anker PowerCore 20100 Parametry techniczne

  • Pojemność: 20100 mAh (72.36 Wh)
  • Wejściowe: DC 5V 2.0 A
  • Wyjściowe: DC 5V 4.8 A łącznie (na każdym porcie max 2.4 A)
  • Czas ładowania: 11-12 godzin (przy użyciu ładowarki 5V 2.0 A)
  • Wymiary: 166 x 58 x 22 mm
  • Waga: 356 g

Anker PowerCore 20100 Obudowa i wykonanie

Anker Powercore 20100 przycisk na obudowieAnker Powercore 20100 przycisk na obudowie

Power bank został wykonany z tworzywa sztucznego. Materiały użyte do produkcji są dobrej jakości i sprawiają pozytywne wrażenie leżąc w dłoni. Na materiale nie zostają odciski palców, a drobne rysy są widoczne jedynie pod światło. Samo urządzenia od marki Anker o oznaczeniu PowerCore 20100 dobrze leży w dłoni także dzięki zaokrąglonym krawędziom, które dobrze wpasowują się w kształt naszej dłoni.

Urządzenie swoim kształtem przypomina prezentowany niedawno power bank od Adaty PT100. Jest jednak od niego nieco dłuższy, minimalnie bo o zaledwie jeden milimetr szerszy, a także cieńszy. Co pozytywnie zaskakuje przy tak dużej pojemności.

Anker Powercore 20100 złącza USBAnker Powercore 20100 złącza USB

Na obudowie nie znajdziemy zbędnych elementów. Są tutaj tylko dwa porty USB, służące do ładowania naszych urządzeń mobilnych, port micro-USB za pomocą którego ładujemy sam power bank. Na bocznej krawędzi dostrzec możemy także przycisk, posłuży on nam do sprawdzenia ile energii zostało nam w naszej przenośnej ładowarce.Diody świecą się na kolor niebieski.

Pojemność

Power bank cechuje się naprawdę sporą pojemnością bo aż 20100 mAh. Pamiętać jednak należy, iż nie cała ta pojemność będzie dla nas do wykorzystania. Rzeczywista pojemność do wykorzystania to około 60 do 70%. To ile razy naładujemy nasze urządzenie zależeć będzie od jego pojemności i stopnia rozładowania. Z moich źródeł wynika, że power bank wystarcza na dwukrotne naładowanie iPada Pro 12,9 od 30% do 100%.

Warto tutaj podkreślić iż możemy ładować dwa urządzenia naraz i to z wykorzystaniem pełnej mocy. Jednak nie możemy w tym samym czasie ładować power banka i nim ładować inne urządzenia. Power bank nie wspiera technologii szybkiego ładowania od Qualcomma.

Podsumowanie

Anker Powercore 20100 porównanie wielkościAnker Powercore 20100 porównanie wielkości z power bankami Adata

Anker PowerCore 20100 to interesujący power bank o dużej pojemności, zamknięty w stosunkowo smukłej obudowie. Warto podkreślić także dobrą jakość wykonania, choć nie metalową. Trzeba pamiętać, iż nie uświadczymy tutaj także dodatkowej latarki jak w przypadku Adaty PT100.

Prezentowany power bank jest też znacznie droższy od opisywanych wcześniej produktów od Adaty, choć ma też znacznie większą pojemność. Jeżeli szukacie power banka o dużej pojemności, to produkt od Anker o oznaczeniu PowerCore 20100 można polecić.

Udostępnij wpis: