Samsung Mój Sejf Co to jest i Jak z tego korzystać?

Mój Sejf to aplikacja, którą można odnaleźć na urządzeniach Samsunga. Do czego służy? Co umożliwia? Jak z niej korzystać? Zapraszam do poradnika!

Samsung Mój Sejf Co to jest?
UWAGA!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Co to jest Mój Sejf?

Jest to aplikacja, którą można odnaleźć na urządzeniach Samsunga. Daje ona użytkownikom możliwość przeniesienia wybranych plików takich jak: zdjęcia, filmy czy dokumenty a także aplikacji do osobnej przestrzeni.

Dzięki tej funkcji można na jednym urządzeniu oddzielić prywatne pliki i aplikacje od tych wykorzystywanych w życiu zawodowym.

Jak dodać aplikacje i pliki do Mojego Sejfu?

Samsung Mój Sejf Jak dodać aplikacje?Samsung Mój Sejf Dodawanie Aplikacji

Najpierw należy uruchomić aplikację Mój Sejf. Przy pierwszym uruchomieniu będzie potrzebna krótka konfiguracja. Gdy już to zrobimy to, należy kliknąć na przycisk Dodaj aplikacje umieszczony na dole ekranu. Następnie wystarczy zaznaczyć wybrane aplikacje, a potem pozostaje tylko wcisnąć przycisk Dodaj. Dzięki takiej funkcji możemy korzystać z dwóch kont (np. mediów społecznościowych) na jednym urządzeniu bez konieczności przełączania się między nimi.

Samsung Mój Sejf Jak dodać pliki?Samsung Mój Sejf Dodawanie plików

Z kolei w przypadku plików, należy kliknąć na Dodaj pliki (również umieszczone na dole). Potem będzie trzeba wybrać typ pliku, który ma zostać dodany. Do wyboru są: obrazy, filmy wideo, dźwięk, dokumenty oraz moje pliki (należy wybrać jeżeli chce się dodać inny plik). Potem trzeba zaznaczyć konkretny plik i kliknąć Gotowe. Na końcu pozostaje wybrać czy plik ma być skopiowany czy przeniesiony. Jeżeli wybierzemy tę drugą opcję to plik zostanie usunięty z oryginalnego katalogu.

Samsung Galeria Dodawanie plików do mojego sejfuSamsung Galeria Przenieś do kontenera Mój Sejf

Zdjęcia i filmy możemy przenieść również bezpośrednio z galerii. W tym celu wystarczy otworzyć galerię i wybrać plik. Następnie należy kliknąć na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu i wybrać Przenieś do kontenera Mój Sejf.

Podobnie możemy zrobić z innymi plikami. W tym celu wystarczy otworzyć Moje Pliki, a następnie wybrać plik do przeniesienia. Potem należy kliknąć na trzy kropki w prawym rogu ekranu i tak jak poprzednio wybrać opcję Przenieś do kontenera Mój Sejf. Analogicznie można również przenieść kontakty. Tym razem należy zacząć od włączenia aplikacji Telefon i wybrania kontaktów. Następnie wystarczy powtórzyć powyższe kroki.

Jak korzystać?

Samsung Mój Sejf Logowanie

Po skonfigurowaniu aplikacji Mój Sejf, każde wejście do przestrzeni będzie trzeba potwierdzić wybraną przez nas formą autoryzacji np. kod, wzór, odcisk palca. Typ blokady można zmienić z poziomu ustawień (więcej o ustawieniach poniżej).

Samsung Mój Sejf Zabezpiecz

Przed wyjściem z tej specjalnej przestrzeni trzeba pamiętać, aby kliknąć na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu i wybrać Zabezpiecz.

Samsung Mój Sejf Przełącznik na pasku powiadomień

Dodatkowo na pasku ze skrótami znajdziemy dodatkowy przełącznik dedykowany opisywanej funkcji. Za jego pomocą możemy ukryć lub odsłonić ikonę tej aplikacji. Co więcej, po jego dłuższym przytrzymaniu zostaniemy od razu przeniesieni do tej dodatkowej przestrzeni.

Jak usunąć aplikacje z Mojego Sejfu?

Samsung Mój Sejf Jak odinstalować aplikacje?

Na głównym ekranie omawianej aplikacji należy odnaleźć ikony programów, które chcemy usunąć. Następnie należy dłużej przytrzymać palcem na wybranej, a potem z opcji wyświetlających się na ekranie trzeba wybrać Odinstaluj.

Możemy to zrobić również z poziomu ustawień. Wówczas należy kliknąć w sekcję Aplikacje, a następnie wybrać dany program z listy. Na końcu pozostaje tylko kliknąć Odinstaluj.

Co ważne, odinstalowanie aplikacji z poziomu tej przestrzeni, nie powoduje usunięcia jej z podstawowego interfejsu telefonu.

Jak zmienić ikonę i nazwę?

Samsung Mój Sejf DostosujSamsung Mój Sejf Jak zmienić ikonę i nazwę?

Żeby to zrobić trzeba kliknąć na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Następnie spośród wszystkich dostępnych opcji należy wybrać Dostosuj. Z tego miejsca będzie można zmienić nazwę utworzonej uprzednio przestrzeni, a także wybrać ikonę spośród 12 dostępnych wariantów.

Samsung Mój Sejf Ustawienia

Żeby wejść do ustawień ponownie należy wybrać trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Tym razem spośród wszystkich dostępnych opcji trzeba wybrać Ustawienia. Z tego miejsca zyskujemy dostęp do dodatkowych możliwości.

Samsung Mój Sejf Ustawienia

Wśród wszystkich ustawień odnaleźć można min. typ blokady, przełącznik odpowiedzialny za pokazywanie śladu symbolu, automatyczne blokowanie sejfu, a także możliwość wyłączenie pokazywania skrótu na ekranie z aplikacjami.

Z poziomu ustawień dostępny jest także podgląd wszystkich aplikacji oraz kont. Co więcej istnieje również możliwość utworzenia kopii zapasowej.

Jak odinstalować Mój Sejf?

Samsung Mój Sejf Jak odinstalować?Samsung Jak odinstalować Mój Sejf?

W tym celu należy najpierw wejść do ustawień (te same kroki co powyżej). Potem trzeba wybrać sekcję Więcej ustawień. Następnie należy wybrać Odinstaluj. Dodatkowo można zaznaczyć opcję pozwalającą przenieść pliki multimedialne na zewnątrz Mojego Sejfu. Na końcu pozostaje kliknąć na przycisk Odinstaluj.

Podsumowanie

Mój Sejf to kolejna ciekawa funkcja jaką można odnaleźć na urządzeniach Samsunga. Pozwala ona w osobnej strefie trzymać zdjęcia, dokumenty czy nawet aplikacje. Można ją wykorzystać w różnym celu np. do oddzielenia plików prywatnych od służbowych. Co ważne, zawarte w niej dane są dodatkowo chronione przed dostępem niepowołanych osób.

Brak komentarzy:

Copyright © 2020 Techfanik , Blogger