Samsung Mój Sejf Co to jest i Jak z tego korzystać?

Mój Sejf to aplikacja, którą można znaleźć na telefonie Samsunga. Do czego służy? Co umożliwia? Jak z niej korzystać? Zapraszam do poradnika!

Samsung Mój Sejf Co to jest?

Co to jest Mój Sejf?

Mój sejf jest to aplikacja, którą można odnaleźć na telefonie Samsunga. Daje ona użytkownikom możliwość przeniesienia wybranych plików takich jak: zdjęcia, filmy czy dokumenty, a także aplikacji do osobnej przestrzeni chronionej np. kodem lub odciskiem palca.

Dzięki tej funkcji można na jednym smartfonie oddzielić prywatne pliki i aplikacje od tych wykorzystywanych w życiu zawodowym.

Jak skonfigurować aplikację?

Najpierw należy włączyć aplikację Mój Sejf. Przy pierwszym uruchomieniu będzie potrzebna krótka konfiguracja, która pozwoli dostosować tę dodatkową przestrzeń do własnych potrzeb. Następnie sami będziemy mogli wybrać pliki oraz aplikacje, z których chcemy korzystać w bezpiecznej strefie.

Jak dodać aplikacje i pliki?

Jak dodać aplikacje do sejfu?Przenoszenie aplikacji do sejfu

Gdy już przejdziemy przez pierwsze kroki, to możemy zacząć dodawać programy. W tym celu należy kliknąć przycisk dodaj aplikacje umieszczony na dole ekranu. Następnie wystarczy zaznaczyć wybrane ikony programów, a potem wcisnąć guzik dodaj. Dzięki takiej funkcji możemy korzystać z dwóch kont (np. mediów społecznościowych) na jednym urządzeniu bez konieczności przełączania się między nimi.

Jak dodać pliki?Jak dodać zdjęcia i filmy?

Z kolei w przypadku plików, należy kliknąć dodaj pliki (również umieszczone na dole). W następnym kroku będzie trzeba wybrać typ pliku, który ma zostać dodany.

Do wyboru są:

  • obrazy
  • filmy wideo
  • dźwięk
  • dokumenty
  • moje pliki (należy wybrać, jeżeli chce się dodać inne dane)

Potem trzeba zaznaczyć konkretny plik i kliknąć gotowe. Na końcu pozostaje wybrać czy dane mają być skopiowane czy przeniesione. Jeżeli wybierzemy tę drugą opcję, to plik zostanie usunięty z oryginalnego katalogu.

Dodatkowe opcje w galeriiPrzenoszenie plików do kontenera Mój Sejf

Zdjęcia i filmy możemy przenieść również bezpośrednio z galerii. W tym celu wystarczy otworzyć galerię i wybrać plik. Następnie należy kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu i wcisnąć przycisk przenieś do kontenera Mój Sejf.

Podobnie możemy zrobić z innymi plikami. W tym celu wystarczy otworzyć Moje Pliki, a następnie wybrać, co chcemy przenieść. Potem należy kliknąć trzy kropki w prawym rogu ekranu i tak jak poprzednio wybrać opcję przenieś do kontenera Mój Sejf. Analogicznie można również przesłać kontakty. Tym razem należy zacząć od włączenia aplikacji telefon i wybrania kontaktów. Następnie wystarczy powtórzyć powyższe kroki.

Jak usunąć aplikacje z Mojego Sejfu?

Jak odinstalować aplikacje z sejfu?

Na głównym pulpicie omawianej aplikacji należy odnaleźć ikony programów, które chcemy usunąć. Następnie należy dłużej przytrzymać palcem na wybranej, a potem z opcji wyświetlających się na ekranie trzeba wybrać odinstaluj.

Możemy to zrobić również z poziomu ustawień. Wówczas należy kliknąć sekcję aplikacje, a następnie wybrać dany program z listy. Na końcu pozostaje tylko kliknąć odinstaluj.

Co ważne, odinstalowanie aplikacji z poziomu tej przestrzeni, nie powoduje usunięcia jej z podstawowego interfejsu telefonu.

Jak zmienić ikonę i nazwę?

Jak dostosować sejf?Jak zmienić ikonę i podpis kontenera?

Żeby to zrobić, trzeba kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Następnie spośród wszystkich dostępnych opcji należy wybrać dostosuj. Z tego miejsca będzie można zmienić nazwę utworzonej uprzednio przestrzeni, a także wybrać ikonę spośród 12 dostępnych wariantów.

Samsung Mój Sejf Ustawienia

Żeby wejść do ustawień, ponownie należy wybrać trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Tym razem spośród wszystkich dostępnych opcji trzeba wybrać ustawienia. Z tego miejsca zyskujemy dostęp do dodatkowych możliwości.

Ustawienia Mojego Sejfu

Wśród wszystkich ustawień odnaleźć można m.in. typ blokady, przełącznik odpowiedzialny za pokazywanie śladu symbolu, automatyczne blokowanie sejfu, a także możliwość wyłączenia pokazywania skrótu na ekranie z aplikacjami.

Z poziomu ustawień dostępny jest także podgląd wszystkich aplikacji oraz kont. Co więcej, istnieje również możliwość utworzenia kopii zapasowej.

Jak korzystać z aplikacji?

Po skonfigurowaniu aplikacji Mój Sejf, każde wejście do przestrzeni będzie trzeba potwierdzić wybraną przez nas formą autoryzacji np. kod, wzór, odcisk palca. Typ blokady można zmienić z poziomu ustawień.

Logowanie do bezpiecznego folderuSamsung Mój Sejf ZabezpieczMój Sejf na pasku skrótów

Przed wyjściem z tej specjalnej przestrzeni trzeba pamiętać, aby kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu i wybrać zabezpiecz.

Ponadto na pasku ze skrótami znajdziemy dodatkowy przełącznik dedykowany opisywanej funkcji. Za jego pomocą możemy ukryć lub odsłonić ikonę tej aplikacji. Co więcej, po jego dłuższym przytrzymaniu zostaniemy od razu przeniesieni do tej dodatkowej przestrzeni.

Jak odinstalować Mój Sejf?

Jak odinstalować sejf na telefonie Samsunga?Usuwanie Mojego Sejfu krok 2

W tym celu należy najpierw wejść do ustawień (te same kroki co powyżej). Potem trzeba wybrać sekcję więcej ustawień. Następnie należy wybrać odinstaluj. Dodatkowo można zaznaczyć opcję pozwalającą przenieść pliki multimedialne na zewnątrz Mojego Sejfu. Na końcu pozostaje jeszcze raz kliknąć przycisk odinstaluj.

Podsumowanie

Mój Sejf to kolejna ciekawa funkcja, jaką można odnaleźć na urządzeniach Samsunga. Pozwala ona w osobnej strefie trzymać zdjęcia, dokumenty czy nawet aplikacje. Można ją wykorzystać w różnym celu np. do oddzielenia plików prywatnych od służbowych. Co ważne, zawarte w niej dane są dodatkowo chronione przed dostępem niepowołanych osób.

Udostępnij: