Jak ukryć aplikacje w telefonie Samsunga?

Zastanawiało was kiedyś, jak schować ikony od niechcianych aplikacji? Jeżeli macie telefon Samsunga, to można to zrobić w prosty sposób. Jaki? Jak później znaleźć ukryte ikony programów? Zapraszam do poradnika!

Jak ukryć aplikacje?

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Kiedy schowanie aplikacji może się przydać?

Niejednokrotnie producenci dorzucają wiele aplikacji od siebie i swoich partnerów. Często nie można ich odinstalować lub wyłączyć. Co wówczas można zrobić, żeby nie zajmowały miejsca na pulpicie albo w szufladzie z aplikacjami? Można je po prostu ukryć. W takim właśnie przypadku ta funkcja okazuje się przydatna.

Co będzie potrzebne?

W przypadku urządzeń Samsunga wyposażonych w nakładkę One UI, nie będzie potrzebne nic poza samym smartfonem. Nie będziemy musieli nic dodatkowo pobierać ani instalować na swoim telefonie.

Jak ukryć aplikacje?

Ustawienia w telefonie SamsungSekcja wyświetlacz w ustawieniachUstawienia ekranu startowego

W tym celu będzie trzeba się udać do ustawień telefonu. Następnie z wszystkich dostępnych opcji należy wybrać wyświetlacz. W kolejnym kroku klikamy ekran startowy. Potem będzie trzeba wybrać ukryj aplikacje. W następnym etapie wystarczy zaznaczyć wybrane przez siebie programy, które chcemy schować. Na końcu pozostaje tylko wcisnąć przycisk gotowe na dole ekranu.

Ukrywanie aplikacji w One UIDodatkowe opcje w menu aplikacjiSkrót do ustawień ekranu startowego w telefonie Samsunga

Do tego miejsca w ustawieniach możemy się dostać również bezpośrednio ze spisu wszystkich programów. Będzie trzeba wówczas kliknąć na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Potem wystarczy wybrać opcję nazwaną jako ustaw. ekranu startowego. Dalsze kroki wygląda dokładnie tak samo, jak w metodzie zaprezentowanej powyżej.

Przeczytaj również!
Samsung Ustawianie Tapety
Jak ustawić tapetę na telefonie Samsunga?

Chcesz dowiedzieć się jak zmienić tapetę w telefonie Samsunga? Zobacz poradnik i spersonalizuj swój telefon!

Trzecią opcją na dostanie się do odpowiedniej sekcji w ustawieniach, jest wykonanie gestu uszczypnięcia (lub dłuższego przytrzymania palcem w wolnym miejscu) na ekranie głównym. Później wybieramy tę samą opcję, co w pozostałych metodach.

Jak znaleźć ukryte aplikacje?

Gdzie znaleźć schowane ikony?

Można to zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy powtórzyć te same kroki co powyżej. Jeżeli mamy schowane jakieś programy, to zobaczymy je na górze sekcji, nazwanej przez producenta jako ukryj aplikacje. Żeby były one ponownie widoczne, w spisie wszystkich aplikacji, należy kliknąć na symbol minusa umieszczony po lewej stronie ikony.

Na końcu należy zatwierdzić wykonaną czynność za pomocą przycisku gotowe umieszczonego na dole wyświetlacza.

Zobacz też film!

Podsumowanie

Na urządzeniach Samsunga z nakładką One UI można w prosty sposób ukryć aplikacje, których nie chcemy mieć na widoku. Co ważne, nie potrzebujemy instalować żadnych dodatków, aby wykonać tę czynność. Jest to jeszcze jedna funkcja oferowana przez koreańskiego producenta w rozbudowanej nakładce na Androida.

4 komentarze:
 1. Mam taki problem
  Mam samsunga galaxy podczas rozmowy wlancza mi sie stare nagranie z dyktafonu ktore dawno zostalo usuniete,gdy wlancza sie to nagranie nie slychac prowadzonej rozmowy,wlancza sie to tylko czasami na wszystkichkomunikatorach.Moje pytanie brzmi czy ktos moze mi to robic zdalnie ? jak to usunac..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że może to być powodowane przez jakąś zewnętrzną aplikację np. taką do nagrywania rozmów. Warto więc sprawdzić listę zainstalowanych programów. W razie wątpliwości zawsze można również przywrócić telefon do ustawień fabrycznych.

   Usuń
 2. Jak ustawić hasło na wiadomości tak żeby nikt nie mógł odczytać jak nie ma mnie w pobliżu. Mam telefon firmy Samsung Galaxy A40

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do takich celów ustawia się właśnie blokadę ekranu np. wzór, odcisk palca, hasło. Można to zrobić z poziomu sekcji ekran blokady.

   Usuń
Copyright © 2021 Techfanik, Blogger