Xiaomi Redmi Note 4 Aktualizacja do MIUI 10 Co się zmieniło?

Xiaomi Redmi Note 4 to popularny smartfon chińskiego producenta pochodzący z 2017 roku, który właśnie otrzymał aktualizację do MIUI 10. Co się zmieniło? Zapraszam do artykułu!

Xiaomi Redmi Note 4 Aktualizacja do MIUI 10

O Aktualizacji

Aktualizacja pojawiła się dzisiaj (21.11.2018) i ważyła 302 MB. Sama procedura aktualizacji przeszła bez najmniejszego problemu. Dokładna wersja MIUI po aktualizacji to 10.1.1.0. Nowa wersja nakładki przeznaczona jest dla modelu z procesorem Snapdragon 625.

Co się zmieniło w MIUI 10?

MIUI 10 Wygląd belki ze skrótami i powiadomieniamiSterowanie głośnością w Xiaomi

Ekran blokady i dwa domyślne motywy zostały takie same. Zmianie uległ za to pasek ze skrótami i powiadomieniami. Od teraz wygląda on bardziej nowocześnie, a wszystkie skróty umieszczone są na białym tle. Nowy jest także suwak, za pomocą którego regulowana jest jasność.

Inaczej wygląda również regulowanie głośności. Po aktualizacji odpowiedni suwak wyświetla się pionowo, a nie poziomo jak to miało miejsce wcześniej. Dodatkowo domyślnie regulujemy głośność multimediów zamiast dzwonka.

Co więcej, od teraz możemy pociągnąć w dół palcem w dowolnym miejscu na ekranie głównym, by ściągnąć belkę ze skrótami i powiadomieniami. Z kolei jeżeli pociągniemy od dołu, to włączymy wyszukiwarkę Google.

Podgląd ostatnio otwartych programówUruchamianie dzielonego ekranu

Nowy wygląd zyskał również podgląd ostatnio otwartych aplikacji. W MIUI 10 inaczej ułożone są aplikacje w tym widoku. W inny sposób wygląda także zamykanie programów, w tej wersji nakładki robimy to poprzez przeciągnięcie w prawo lub w lewo, zamiast góra dół jak było w MIUI 9. Żeby skorzystać z funkcji podzielonego ekranu, trzeba wcisnąć Podziel ekran, a następnie wybrać aplikacje. Możemy także przytrzymać dłużej palcem na wybranej aplikacji i z opcji, które nam się pokażą wybrać tę środkową.

Xiaomi Redmi Note 4 MIUI 10 ustawienia

Na górze w ustawieniach pojawiła się wyszukiwarka umożliwiająca przeszukanie zawartości ustawień telefonu.

Jak zmieniły się aplikacje po aktualizacji do MIUI 10?

Aplikacja pogody w MIUIAplikacja zegar w telefonie XiaomiKalkulator w smarfonie z MIUI

Niektóre aplikacje systemowe zyskały odświeżony wygląd. Przykładem może być tutaj telefon, galeria czy też pogoda. Kalkulator zyskał także nową funkcję w postaci obliczania zadłużenia. Zupełnie nowy wygląd otrzymał również zegar, od teraz wita nas ciemnym motywem.

Czy interfejs aparatu też uległ zmianie?

Interfejs aparatu w Redmi Note 4Note 4 MIUI 10 aparat nagrywanie w full hd 60 klatek na sekundę

Aplikacja aparatu w nowej wersji nakładki wygląda nowocześniej. Na dole mamy dostęp do podstawowych funkcji. Wśród nich znalazły się: zdjęcie, kwadrat, panorama, ręczny, wideo i krótkie wideo. Po drugiej stronie znajdują się z kolei: lampa błyskowa, hdr, filtry oraz menu z dodatkowymi opcjami i skrótem do ustawień aparatu. Wśród tych opcji są: samowyzwalacz, tilt shift, poziomica, krajobraz, tryb nocny oraz odcień skóry.

W ustawieniach aparatu, odnaleźć możemy nagrywanie filmów w Full HD przy 60 klatkach na sekundę, a także możliwość robienia zdjęć, po dotknięciu skanera linii papilarnych.

Podsumowanie

Dzięki aktualizacji do MIUI 10 Xiaomi Redmi Note 4 zyskał nowy wygląd części interfejsu, a także nowe funkcje takie jak nagrywanie filmów z prędkością 60 klatek na sekundę. Na pewno to nie wszystkie zmiany jakie zaszły w systemie. Wspomnieć można jeszcze o nowych dźwiękach systemowych. Jeżeli zauważyliście jeszcze jakieś zmiany dajcie znać w komentarzach.

Aktualizacja 03.12.2019

Xiaomi Redmi Note 4 i MIUI 11? Od jakiegoś czasu to połączenie stało się faktem. Co się zmieniło w tej wersji nakładki? Pełna lista zmian dostępna jest w osobnym wpisie: Xiaomi Redmi Note 4 Aktualizacja do MIUI 11 Co się zmieniło?.

Udostępnij wpis:
65 komentarzy:
 1. Przy polaczeniach tel. Ekran po przylozeniu do ucha nie wygasza się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na prezentowanym egzemplarzu ten problem nie występuje. Jeżeli problem ten pojawił się po aktualizacji, to oznacza błąd w oprogramowaniu i trzeba poczekać na kolejną aktualizację. Jeżeli występował już wcześniej, to przyczyna może być w sprzęcie.

   Usuń
  2. trzeba wejść -ustawienia połończeń przychodzących - wygaś przy twarzy -i zaznaczyć

   Usuń
 2. W moim MI5s po aktualizacji do MIUI 10.1 z ekranu blokady zniknęło sterowanie multimediami, czy to odtwarzaczem muzyki czy audiobooków, szukam i szukam ale nie widzę gdzie to się włącza. Muszę odblokować ekran i wejść do odpowiedniej aplikacji żeby zrobić np. pauzę... lekka paranoja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba ściągnąć pasek ze skrótami i powiadomieniami, a następnie przeciągnąć powiadomienie z odtwarzacza w lewo. Potem klikamy na ikonę koła zębatego i wybieramy więcej ustawień. Na końcu zaznaczamy opcję powiadomienia ekranu blokady. Takie rozwiązanie powinno pomóc.

   Usuń
  2. OK pomogło :-) przynajmniej mam sterowanie z ekranu blokady, chociaż nie jest to to samo co było wcześniej, bo była na przykład okładka audiobooka na całym ekranie co było fajne.
   poza tym wszystko w nowym MIUI mi się podoba jak do tej pory.
   dzięki za pomoc!

   Usuń
  3. Z tymi okładkami na ekranie blokady, to raczej kwestia ustawień danej aplikacji. Polecam sprawdzić w ustawieniach tych programów.

   Usuń
 3. Po aktualizacji nie mogę wybrać dźwięku alarmu. Którego nie wybiorę i tak wrzuca opcje inteligentny alarm i swoje dźwięku :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak się ustawia dźwięk alarmu to należy pamiętać, żeby zapisać go w prawym górnym rogu ekranu. Co więcej, jak ma się kilka alarmów to w każdym trzeba zmienić dźwięk oddzielnie. Jeżeli takie rozwiązanie nie działa, to najprawdopodobniej oznacza to błąd w oprogramowaniu i trzeba czekać na aktualizację.

   Usuń
  2. W Redmi Note 3 Pro także jest problem z dzwiekiem alarmu po aktualizacji do MIUI 10.1. Nie da sie zmienic dzwieku ani przy konkretnym alarmie ani w ustawieniach oogolnyc alarmów. Jest albo Alarm inteligentny albo Domyslny dzwonek.

   Usuń
 4. Czy ktoś ma takie doświadczenie z budzikiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aby można było zmienić melodie dzwonka trzeba zmienić dostęp zegara do plików na telefonie.
   Ustawienia/zainstalowane aplikacje/zegar/uprawnienia aplikacji-pamięć.

   Usuń
  2. Tak.
   Aplikacji "Zegar" trzeba nadać uprawnienia do korzystania z pamięci i problem znika.

   Usuń
  3. Panowie jesteście zaje*iści. Dziękuję i jak kiedyś się spotkamy stawiam piwo

   Usuń
 5. Dopiero zobaczyłam odpowiedz. Niestety pozostaje czekać na aktualizację :-(

  OdpowiedzUsuń
 6. Potwierdzam. Nie można zmienić dźwięku budzika.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak czekałam na te 10 (Redmi 4a) A teraz marzę żeby powrócić do 9. Wszystko z czego korzystałam znikło. Nie mogę dodać kolejnego pulpitu, nie mam ikony kontaktów, Motywy nie działają jak mnie działały, Kiedyś wyciszanie było jednym przyciskiem teraz multimedia oddzielnie systemowe oddzielnie I ten wstrętny suwak z boku - w futerale ledwie można trafić. W 9 widziałam do jakiej sieci jestem podłączona w 10 muszę rozwinąć skróty, żeby pokazały się napisy. Mam wrażenie ze mój tel stracił połowę funkcji. Jestem załamana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za podzielenie się swoją opinią o nowej wersji MIUI. Skrót do kontaktów powinien znajdować się w folderze z narzędziami. Motywy z kolei zostały wyłączone w Europie już jakiś czas temu. W MIUI 10 suwak głośności i pasek ze skrótami nawiązują wyglądem do nowego Androida 9.0 Pie.

   Usuń
 8. Faktycznie zmiana możliwości przełączenia głośności guzikiem fizycznym jak było do tej pory jest załamująca! Od kiedy mam telefony mobilne ta funkcja była jakby podstawowa ważna i niezmienna ! Każdy z tego korzysta wchodząc do pracy teatru gdziekolwiek... Można to było szybko zrobić Teraz trzeba się zatrzymać, poszukać okularów i wchodząc przez menu próbować zmienić głośność dzwonka. Katastrofa! Druga sprawa jest jeszcze bardziej absurdalna mianowicie rozdzielenie głośności dzwonka z głośnością sygnału sms! Żeby ściszyć telefon trzeba najpierw zrobić wspomniane czynności, następnie powtórzyć to samo dla sms ściszając multimedia odpowiedzialne za glośność dźwięku sms . Gdyby nie te niezrozumiałe i mówiąc prawdę wprost absurdalne ustawienia byłby to znakomity telefon.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za opinię. W MIUI 10 domyślnie regulujemy głośnością multimediów, a nie dzwonka. Zmiana ta wzorowana jest na Androidzie Pie. Dźwięk dzwonka oraz powiadomień można szybko wyciszyć z poziomu paska ze skrótami i powiadomieniami. Wystarczy kliknąć na wycisz.

   Usuń
  2. To, że domyślnie regulujemy głośnością multimediów jest nieporozumieniem. Telefon, jak sama nazwa wskazuje, w pierwszej kolejności służy do wykonywania połączeń telefonicznych i wysyłania wiadomości. Multimedia to dodatek, z którego możemy korzystać lub nie, wg upodobań i potrzeb. Z poziomu paska możemy tylko całkowicie wyłączyć głos telefonu, a nie zmienić jego natężenie. Wnioskuję o przywrócenie poprzedniego stanu, aby można było regulować w pierwszej kolejności głośność telefonu a nie multimediów.

   Usuń
  3. Dziękuję za podzielenie się opinią. Myślę, że coraz częściej telefon służy również do innych celów. Z tego też pewnie powodu została wprowadzona ta zmiana. Warto jednak podkreślić, iż niektórzy producenci wciąż pozostawiają wybór. Przykładem może być tutaj Samsung. W urządzeniach tego producenta możemy wyłączyć domyślne sterowanie głośnością multimediów.

   Usuń
  4. Dziękuję za odpowiedź. Jak Pan zauważył, telefon służy również do multimediów, również - a nie przede wszystkim i proszę mnie nie namawiać do zmiany marki telefonu, bo Xiaomi to mój nowy nabytek i chcę korzystać z niego w pierwszej kolejności, jako z telefonu a w drugiej kolejności, jako z odtwarzacza multimediów. Tylko z urządzenia pod nazwą "telefon komórkowy" mogę wykonywać połączenia telefoniczne z każdego miejsca, w którym się znajduje i w tym celu kupuję takie urządzenia.

   Usuń
  5. Do niczego nie namawiam, po prostu przedstawiłem przykład.

   Usuń
 9. Odkąd zaktualizowałam system co jakiś czas przy odblokowaniu robi mi się czarny ekran. Jedyne co moge wtedy zrobic to przytrzymać przycisk włączania, wyskakują wtedy na czarnym ekranie 4 ikonki (samolot,wycisz, uruchom ponownie, wyłącz). Po uruchomieniu ponownym wszystko wraca do normy. Nie widzę zasady kiedy się tak dzieje- czasem raz dwa razy dziennie a czasem kilka razy w ciągu godziny. Jest to irytująca sprawa ponieważ czasami, gdy potrzebuje szybko zadzwonić muszę poczekać aż telefon się zresetuje..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli problem pojawił się po aktualizacji to jest to najprawdopodobniej jakiś błąd systemowy. Pozostaje czekać na kolejną aktualizację.

   Usuń
  2. Przez tą aktualizację zaspałąm do pracy masakra jakaś

   Usuń
  3. Ja też... Eh

   Usuń
  4. U mnie problem jest głębszy po tej aktualizacji, na początku raz dwa razy dziennie wieszał się ekran, teraz... kupiłem sobie telefon na zastępstwo. Hard reset, odpinanie baterii, podpięcie innego ekranu (wymiana) bez efektu, telefon. Aktualizacja doprowadziła do fochowatego black screanu...

   Usuń
 10. A gdzie po aktualizacji znalazła się opcja drugiej przestrzeni? Korzystałem z niej dosyć często dając telefon dzieciom itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Druga przestrzeń jest cały czas dostępna z poziomu ustawień. Wchodzimy do ustawień zjeżdżamy w dół i wybieramy sekcję Druga przestrzeń.

   Usuń
  2. Niestety nie widzę tej opcji pomimo przewertowania ustawień z góry na dół

   Usuń
  3. Ciekawa sprawa, jaki to model telefonu i wersja oprogramowania? Na Xiaomi Redmi Note 4 (MIUI 10.1.1 Global) ta funkcja jest cały czas dostępna. W przypadku tego modelu jest to osobna sekcja w ustawieniach.

   Usuń
 11. U mnie nie działa lampa błyskowa po aktualizacji co robic

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie działa zarówno jako latarka i lampa błyskowa w aparacie, czy tylko w jednym z tych miejsc?

   Usuń
  2. U mnie także po aktualizacji do 10 w note 4 nie działa lampa błyskowa, ani w aparacie ani jako latarka

   Usuń
  3. Zawsze można przywrócić ustawienia fabryczne, może akurat pomoże. Można też po prostu poczekać na kolejną aktualizację.

   Usuń
 12. cześć, na Redmi Note 3 Kate (Snap 650) nie ma opcji FHD 60 klatek jest tylko 30 klatek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można spróbować włączyć nagrywanie w 60 kl./s w aplikacji Open Camera. Oczywiście o ile ten model wspiera takie ustawienia nagrywania.

   Usuń
 13. Po aktualizacji do M10 (RN4) brak możliwości czasowego wyłączenia dźwięku (wyciszenia) z poziomu nowego suwaka,opcja nieaktywna.

  OdpowiedzUsuń
 14. Odnośnie mojego poprzedniego komentarza: problem ogarnięty:-) czasowe wyciszenie działa na zasadzie suwaka a nie kliknięcia:-) zakres od 30 min. do 8 godzin.Problem rozwiązany:-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Aktualizacja ta to tragedia. REDMI NOTE 3PRO. W MIUI 10.2 zabrano opcje pominięcie ekranu blokady. Teraz trzeba ekran blokady przenunac do góry, aby można wpisać kod PIN. Zmiana głośności to pomyłka, jak już pisały osoby wyżej. Chciałbym cofnąć aktualizacje

  OdpowiedzUsuń
 16. Po aktualizacji zniknął mi głos lektora w google maps. Co zrobić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw polecam sprawdzić, czy głos (polski) jest wybrany w ustawieniach aplikacji (Google Maps / Ustawienia / Ustawienia nawigacji / Wybór głosu). Na końcu można sprawdzić czy głos działa, klikając na odtwórz dźwięk testowy.

   Usuń
 17. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Niestety wyboru języka już dokonałem wcześniej i zastosowałem kilka innych porad o jakich przeczytałem w necie (wyłączyłem odtwarzanie przez bluetooth, ustawiłem wszystkie uprawnienia dla aplikacji i kilka innych ustawień w opcjach syntezy mowy google) i nic. Pomogło dopiero wylogowanie się z konta google i zalogowanie się ponowne (telefon sam to zaproponował kiedy wszedłem ustawienia/google/chyba zarządzanie danymi). Może moje doświadczenie komuś się przyda. Jeszcze raz dziękuję. Pozdro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne, że już wszystko działa. Dziękuję za podzielenie się rozwiązaniem.

   Usuń
 18. Cześć, jest jakaś opcja zmiany dźwięku blokady/odblokowania ekranu? Ten z MIUI 10 jest fatalny... brzmi jak jakiś zgrzyt.. A w 9 był taki fajny i przyjemny(((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W prosty sposób nie da się tego zrobić, można tylko wyłączyć dźwięk blokowania ekranu.

   Usuń
 19. Cześć, czemu nie aktualizuje się pogoda? Przy opcji ręcznej również się nie udaje- pojawia się komunikat "nie udało się połączyć z siecią" a dane komórkowe włączone i wszystko inne się łączy z netem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieje się to tylko na danych komórkowych, czy na Wi-Fi również? Polecam sprawdzić, czy w ustawieniach tej aplikacji jest zaznaczona opcja Udzielanie i unieważnianie autoryzacji.

   Usuń
 20. Mam problem z dzwiękami nadchodzących połączeń i SMS-óch. Mimo ze są wlączone raz działają a raz nie. o co w tym chodzi? Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i to samo :)

  W poprzednich wersjach nigdy nie miałem tego problemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga, może to wskazywać na błąd w oprogramowaniu. Wówczas trzeba czekać na aktualizację. Polecam jeszcze sprawdzić, czy w ustawieniach jest włączony dźwięk dla aplikacji od wiadomości SMS.

   Ustawienia ➡ Pasek powiadomień i statusu ➡ Powiadomienia aplikacji ➡ SMS ➡ Dźwięk

   Na końcu można jeszcze sprawdzić czy te aplikacje systemowe są aktualne.

   Usuń
 21. Cześć! Z kolei u mnie po aktualizacji nie da się ustawić, by powiadomienia aplikacji wyświetlały się na pasku statusu/powiadomień na ekranie blokady. W ustawieniach jest zaznaczone, żeby pokazywało powiadomienia na ekranie blokady. Każda z aplikacji też ma zaznaczone, by była na pasku statusu i na ekranie blokady, ale nic to nie daje, nic się na pasku na ekranie blokady nie pojawia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponoć taki problem występuję na niektórych urządzeniach z MIUI 10. Trzeba po prostu zainstalować najnowsze aktualizacje. Można też spróbować przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Z innym sposobem na rozwiązanie tego problemu się nie spotkałem.

   Usuń
  2. Mam zainstalowane najnowsze aktualizacje. Czy ewentualne przywrócenie do ustawień fabrycznych cofnie mi aktualizację systemu? Nie powiem, tęsknię za poprzednią wersją.

   Usuń
  3. Nie, przywrócenie do ustawień fabrycznych nie cofa aktualizacji.

   Usuń
 22. Przed aktualizacją pokazywało mi z jakiego kraju jest połączenie, a połączenia stacjonarne Polskie z jakiego jest miasta. Teraz po aktualizacji nie ma tej funkcji, a w tym miejscu co były te informacje jest tylko powtórzony numer telefonu. Przeszukałem wszystkie ustawienia i nie ma opcji żeby to przywrócić.

  OdpowiedzUsuń
 23. Czy da się jakoś usunąć ten panel do regulacji dźwięków z ekranu głównego? Nie potrafię go usunąć, a przeszkadza on w użytkowaniu telefonu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o suwak od regulacji głośności widoczny na drugim zrzucie ekranu?

   Usuń
 24. Zgadza się, ale już problem rozwiązany ,pomógł reset telefonu.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ratunku! Od jakiegoś czasu męczę się z tematem wyciszenia dźwięków tzn. telefon nie reaguje na wycisz czy nue przeszkadzać i cały czas słychać dźwięki sms czy innych powiadomień oraz np odblokowania telefonu. Prośba o pomoc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyczyn takiego stanu może być wiele. Na pewno warto zacząć od tak podstawowych czynności, jak ponowne uruchomienie telefonu czy sprawdzenie dostępnych aktualizacji. Niejednokrotnie okazało się, że takie działania wystarczyły do rozwiązania problemu. Być może przyczyna leży w jakiejś zewnętrznej aplikacji. Warto więc sprawdzić listę zainstalowanych programów. Na końcu można też przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Nie są to, może nadzwyczajne porady, ale warto je na początku sprawdzić, jeżeli jeszcze nie były próbowane.

   Usuń
 26. Dzięki za zainteresowanie. Ponowne uruchomienie robiłem. Nie przywracalem do ust fabrycznych z wiadomych powodów �� podejrzewam błąd systemu lub jakąś apkę, tylko którą. Działa ręczne ściszanie wszystkich suwaków do dołu, ale to nie tak powinno być po to jest wycisz czy nie przeszkadzać ☹️

  OdpowiedzUsuń