Xiaomi MIUI Ustawienia użycia danych

W dobie popularnych ofert z nielimitowanym internetem czy też dużych pakietów danych, rzadziej patrzymy na ilość zużytego transferu. Będąc jednak za granicą wciąż warto mieć pod kontrolą zużycie danych mobilnych. W MIUI 9 od Xiaomi znajdziemy odpowiednie narzędzie które nam to ułatwi. Zapraszam do artykułu!

Xiaomi MIUI Ustawienia użycia danych

Jak sprawdzić ile Internetu zużyliśmy?

miui 9 skrót do ustawieńmiui 9 użycie danych

Żeby sprawdzić ile danych mobilnych zużyliśmy należy wejść do ustawień telefonu, a następnie w sekcji Sieci wybrać Użycie danych.

miui 9 użycie danych zmiana wyświetlanego okresumiui 9 wyświetlanie zużycia wi-fi

Z tego miejsca możemy podejrzeć ile każda z aplikacji zużyła danych, a także ile zużyły łącznie w określonej jednostce czasu. Do wyboru mamy podgląd dnia poprzedniego, bieżącego dnia lub obecnego miesiąca. Żeby to zmienić należy kliknąć na strzałkę u góry ekranu. Możemy także podejrzeć zużycie danych po Wi-Fi, w tym celu należy kliknąć ikonkę w prawym górnym rogu ekranu.

Jak ustawić ograniczenie zużycia danych mobilnych?

miui 9 karty sim i sieci komórkowemiui 9 plan taryfowy danychmiui 9 ustawienia użycia danych

Będąc w ustawieniach w tej samej sekcji co powyżej, wybieramy Karty SIM i sieci komórkowe, a następnie Ustaw plan taryfowy danych. Potem zaznaczamy opcję Użycie danych. W tym momencie możemy skorzystać z dwóch wariantów. Pierwszego, w którym ustawiamy plan taryfowy, albo drugiego gdzie wpisujemy wartość danych, które nam przysługują w ramach pakietu.

Plan taryfowy danych

miui 9 określanie miesięcznego limitu użycia danychmiui 9 określanie czynności po przekroczeniu limitu użycia danych

Po wybraniu tej opcji, najpierw dostosowujemy limit transmisji danych. Robimy to poprzez wpisanie liczby oraz wybranie odpowiedniej jednostki (wyrażonej w gigabajtach lub megabajtach). W następnym kroku określamy co się stanie gdy zadeklarowany w poprzednim kroku plan zostanie wykorzystany. Wówczas przesył danych może zostać wyłączony automatycznie lub może być pokazywane tylko ostrzeżenie. Mamy także możliwość wybrania przy jakim zużyciu mamy otrzymywać stosowne powiadomienie (np. po użyciu 80% z 5 Gb). Na końcu wybieramy kiedy cykl ma być resetowany (dzień w miesiącu kiedy ma się to dziać).

Ręczne ustawianie limitu

Gdy z kolei wybierzemy tę opcję, dokonujemy tylko wyboru limitu zużycia. Wykonujemy to analogicznie jak poprzednio poprzez wpisanie liczby i wybranie jednostki.

Ostrzeżenie o użyciu danych

miui 9 ostrzeżenie o użyciu danych

Z poziomu tej sekcji ustalamy dzienny limit danych. Określamy wielkość limitu, oraz to co ma się stać po przekroczeniu wskazanej jednostki. Mamy możliwość włączyć także ostrzeżenie na ekranie blokady.

Dodatkowe ustawienia

miui 9 podgląd zużycia internetu na pasku powiadomień

Wśród dodatkowych ustawień możemy włączyć wyświetlanie informacji o zużyciu na belce powiadomień i skrótów, a także włączyć pokazywanie prędkości na pasku stanu. Włączania lub wyłączania wymienionych opcji dokonujemy z poziomu tej samej sekcji co powyższe czynności.

Podsumowanie

Szansa na szybkie podejrzenie obecnego zużycia Internetu czy też możliwość ustawienia automatycznego wyłączenia transferu po przekroczeniu założonego progu, to interesujące funkcje mogące się przydać nie tylko na zagranicznych wyprawach.

16 komentarzy:
 1. Jak wyłączyć limit transmisji danych ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym celu należy odznaczyć opcję Użycie danych. Znajduje się ona na samej górze, w sekcji Ustawienia użycia danych. Opcja ta jest widoczna na siódmym zrzucie ekranu od góry.

   Usuń
 2. Witam, jak wylaczyc na pasku napis przekroczone na rzecz wykorzystania danych w miesiącu? Wyłączenie użycia danych nie pomaga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy w sekcji ostrzeżenie o użyciu danych, odznaczona jest opcja pokaż ostrzeżenia na ekranie blokady?

   Usuń
  2. Mam taki sam problem opcja pokaż ostrzeżenie na ekranie blokady jest wylączona

   Usuń
 3. Witam
  zamiast mieć napisane zużycie danych z dnia i w tym miesiącu które znajduje się poniżej palelu sterownia mam zużycie danych z dnia i przekroczono z liczbą świecąca się na czerwono jak to zmienić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To znaczy, że została włączona opcja użycie danych i zgodnie z zadeklarowanymi tam wartościami, limit został przekroczony. W teorii powinno wystarczyć odznaczenie tej opcji. Z moich obserwacji często to nie działa i pozostaje albo zwiększyć limit w planie danych, albo całkowicie wyłączyć powiadomienie o użyciu danych.

   Usuń
 4. Właśnie, dziś przypadkiem to przełączyłam, z niebieskiego na czerwone i nie idzie tego wyłączyć,...niby internet znów działa, ale często mimo miejsca pobytu i rejestracji tego samego sieć często korzysta z R..nosz kurdę.... Więc skoro dało się przełączyć niebiesko okno użycia danych na czerwone, to dlaczego w drugą stronę to już nie dział?? Nie pojmuję totalnie..irytuje mnie już ten system i telefon...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za podzielenie się swoją opinią! To nie winna systemu, tylko nakładki od Xiaomi. Mam nadzieję, że w MIUI 12 opcja nazwana jako użycie danych jest bardziej dopracowana i ten problem został już rozwiązany.

   Usuń
 5. Witam, proszę o poradę. Jak ustawić automatyczne przełączanie się internetu pomiędzy WIFI a siecią mobilna? Model telefonu XIAOMI REDMI 9.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, o jakie dokładnie przełączanie pytasz. Jeżeli masz na myśli automatyczny wybór najlepszej sieci, to znajdziesz to pod nazwą Asystent Wi-Fi w ustawieniach w sekcji Wi-Fi.

   Usuń
 6. Witam, dzisiaj na miui 12.0.2 próbowałam wyłączyć tą informację o użyciu danych na pasku powiadomień, lecz nie posiadam takiej opcji. Czy da się to jakoś wyłączyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku MIUI 12, wygląda to zupełnie inaczej. Najpierw należy uruchomić aplikację panel sterowania, a potem zjechać na sam dół i wybrać użycie danych. W kolejnym kroku klikamy ikonę koła zębatego i odznaczamy pierwszą opcję.

   Usuń
 7. Ja mam problem bo ja chcę zmienić żeby mi na tym pasku nie pisało pozostało tylko w tym miesiącu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja mam miui 12 i Xiaomi 8t i nie wiem jak włączyć panel danych na pasku zadań prosiłabym o pomoc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku MIUI 12, do wszystkich opcji związanych z użyciem danych, należy dotrzeć, poprzez aplikację panel sterowania, o czym już wspominałem powyżej. Do zaznaczenia też jest ta sama opcja, czyli powiadomienia o użyciu danych. Należy pamiętać, że ta funkcja nie będzie aktywna, jeżeli włączone jest nowe centrum kontroli.

   Usuń

Copyright © 2021 Techfanik , Blogger