Xiaomi MIUI Ustawienia użycia danych

Posiadając telefon Xiaomi, możemy szybko podejrzeć zużycie danych mobilnych, a także ustawić miesięczny i dzienny limit internetu. Jak włączyć tę funkcję? Zapraszam do poradnika!

Xiaomi MIUI Ustawienia użycia danych

Jak sprawdzić ile Internetu zużyliśmy?

Żeby sprawdzić, ile danych mobilnych zużyliśmy, należy wejść do ustawień telefonu, a następnie w sekcji połączenie i udostępnianie wybrać użycie danych.

Ustawienia w XiaomiSekcja połączenie i udostępnianieSprawdzanie użytego internetu

Z tego miejsca możemy podejrzeć, ile każda z aplikacji zużyła danych, a także ile zużyły łącznie w określonej jednostce czasu. Do wyboru mamy podgląd dnia poprzedniego, bieżącego dnia lub obecnego miesiąca.

Żeby to zmienić, należy kliknąć strzałkę u góry ekranu. Możemy także podejrzeć zużycie danych po Wi-Fi, w tym celu należy kliknąć ikonkę w prawym górnym rogu ekranu.

Jak ustawić ograniczenie zużycia danych mobilnych?

W tym celu otwieramy aplikację panel sterowania, a następnie na dole ekranu wybieramy użycie danych. W kolejnym kroku klikamy przycisk ogranicz transmisję danych. Żeby ta funkcja spełniała swoje zadanie, trzeba ustawić limit.

Panel sterowania od XiaomiPanel użycie danychUstawianie miesięcznego limitu internetu

Plan danych

Żeby zobaczyć zakładkę plan danych, klikamy ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu. Żeby ta opcja była aktywna, należy najpierw zaznaczyć użycie danych. Dopiero po wybraniu tej opcji poniższe pola staną się aktywne. Jeżeli wcześniej kliknęliśmy ogranicz transmisję danych, to będzie już ona aktywowana.

Ostrzeżenie o użyciu danych

To właśnie w sekcji nazwanej jako plan danych, ustawiamy rzeczywisty limit, którego chcemy się trzymać. W tym miejscu wskazujemy także, co ma się stać po jego osiągnięciu. Może pojawić się ostrzeżenie lub mogą zostać wyłączone dane mobilne.

Ustawić możemy także dzień resetowania cyklu oraz poziom (wyrażony w procentach), przy którym dostaniemy ostrzeżenie.

Wprowadź użycie danych

Liczbę zużytego internetu możemy wpisać także ręcznie. Określamy to, właśnie w zakładce o nazwie wprowadź użycie danych.

Te same informacje możemy podać także, wciskając przycisk na niebieskim tle, podpisany jako dostosuj użycie danych.

Ostrzeżenie o użyciu danych

Z poziomu tej sekcji możemy dodatkowo określić dzienny limit danych. Podobnie jak wcześniej, wskazujemy wielkość limitu, oraz to, co ma się stać po przekroczeniu wskazanej jednostki.

Ostrzeżenie o użyciu danych

Kolejną możliwością jest włączenie ostrzeżenia na ekranie blokady.

Jak wyłączyć limit internetu?

Żeby wyłączyć ograniczenia, należy odznaczyć te opcje, które włączaliśmy powyżej. W przypadku miesięcznego jest to użycie danych, a w drugim przypadku dzienny limit (widoczne na powyższych zrzutach ekranu).

Podsumowanie

Szansa na szybkie podejrzenie obecnego zużycia internetu, czy też możliwość ustawienia automatycznego wyłączenia transferu po przekroczeniu założonego progu, to interesujące funkcje mogące się przydać nie tylko na zagranicznych wyprawach.

Należy jednak pamiętać, który z limitów (miesięczny, czy dzienny) ustawiliśmy.

Najnowsza wersja poradnika dotyczy Redmi Note 9 i MIUI 12.0.5, na innych urządzeniach i wersjach systemu funkcja może się różnić!

Udostępnij:
16 komentarzy:
 1. Jak wyłączyć limit transmisji danych ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym celu należy odznaczyć opcję Użycie danych. Znajduje się ona na samej górze, w sekcji Ustawienia użycia danych. Opcja ta jest widoczna na siódmym zrzucie ekranu od góry.

   Usuń
 2. Witam, jak wylaczyc na pasku napis przekroczone na rzecz wykorzystania danych w miesiącu? Wyłączenie użycia danych nie pomaga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy w sekcji ostrzeżenie o użyciu danych, odznaczona jest opcja pokaż ostrzeżenia na ekranie blokady?

   Usuń
  2. Mam taki sam problem opcja pokaż ostrzeżenie na ekranie blokady jest wylączona

   Usuń
 3. Witam
  zamiast mieć napisane zużycie danych z dnia i w tym miesiącu które znajduje się poniżej palelu sterownia mam zużycie danych z dnia i przekroczono z liczbą świecąca się na czerwono jak to zmienić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To znaczy, że została włączona opcja użycie danych i zgodnie z zadeklarowanymi tam wartościami, limit został przekroczony. W teorii powinno wystarczyć odznaczenie tej opcji. Z moich obserwacji często to nie działa i pozostaje albo zwiększyć limit w planie danych, albo całkowicie wyłączyć powiadomienie o użyciu danych.

   Usuń
 4. Właśnie, dziś przypadkiem to przełączyłam, z niebieskiego na czerwone i nie idzie tego wyłączyć,...niby internet znów działa, ale często mimo miejsca pobytu i rejestracji tego samego sieć często korzysta z R..nosz kurdę.... Więc skoro dało się przełączyć niebiesko okno użycia danych na czerwone, to dlaczego w drugą stronę to już nie dział?? Nie pojmuję totalnie..irytuje mnie już ten system i telefon...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za podzielenie się swoją opinią! To nie winna systemu, tylko nakładki od Xiaomi. Mam nadzieję, że w MIUI 12 opcja nazwana jako użycie danych jest bardziej dopracowana i ten problem został już rozwiązany.

   Usuń
 5. Witam, proszę o poradę. Jak ustawić automatyczne przełączanie się internetu pomiędzy WIFI a siecią mobilna? Model telefonu XIAOMI REDMI 9.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, o jakie dokładnie przełączanie pytasz. Jeżeli masz na myśli automatyczny wybór najlepszej sieci, to znajdziesz to pod nazwą Asystent Wi-Fi w ustawieniach w sekcji Wi-Fi.

   Usuń
 6. Witam, dzisiaj na miui 12.0.2 próbowałam wyłączyć tą informację o użyciu danych na pasku powiadomień, lecz nie posiadam takiej opcji. Czy da się to jakoś wyłączyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku MIUI 12, wygląda to zupełnie inaczej. Najpierw należy uruchomić aplikację panel sterowania, a potem zjechać na sam dół i wybrać użycie danych. W kolejnym kroku klikamy ikonę koła zębatego i odznaczamy pierwszą opcję.

   Usuń
 7. Ja mam problem bo ja chcę zmienić żeby mi na tym pasku nie pisało pozostało tylko w tym miesiącu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja mam miui 12 i Xiaomi 8t i nie wiem jak włączyć panel danych na pasku zadań prosiłabym o pomoc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku MIUI 12, do wszystkich opcji związanych z użyciem danych, należy dotrzeć, poprzez aplikację panel sterowania, o czym już wspominałem powyżej. Do zaznaczenia też jest ta sama opcja, czyli powiadomienia o użyciu danych. Należy pamiętać, że ta funkcja nie będzie aktywna, jeżeli włączone jest nowe centrum kontroli.

   Usuń