Xiaomi Ikony Jak dodać ich więcej na pulpit?

Wreszcie w nakładce od Xiaomi, czyli MIUI możemy dodać większą ilość ikon na pulpit. Jak włączyć większą siatkę ikon na ekranie głównym? Zapraszam do poradnika!

Xiaomi Ikony Jak dodać ich więcej na pulpit?

Czy żeby dodać więcej ikon, trzeba coś instalować?

Aktualizacja system launcher w Xiaomi

Nie będzie trzeba instalować dodatkowej aplikacji. Jednak żeby móc skorzystać z tej funkcji należy się upewnić czy zaktualizowana jest aplikacja o nazwie System launcher. To właśnie jedna z aktualizacji tej aplikacji wprowadziła możliwość dodania większej ilości skrótów na pulpit.

W przypadku nowszych modeli nie trzeba nic dodatkowo robić, omawiana funkcja znajduje się tam od pierwszego uruchomienia telefonu.

Jak zaktualizować System launcher w Xiaomi?

W tym celu należy wejść do ustawień telefonu. Następnie wystarczy wybrać drugą sekcję od góry, nazwaną jaką aktualizacje aplikacji systemowych. Na końcu pozostaje sprawdzić, czy na liście dostępny jest System launcher, jeżeli tak to wystarczy go zaktualizować. Jeżeli nie, to nie musimy nic dodatkowo robić.

Ustawienia ekranu głównego

Liczbę ikon na pulpicie będziemy ustalać z poziomu ustawień. Warto więc wspomnieć o kilku popularnych ustawieniach ekranu głównego dostępnych w MIUI od Xiaomi.

Jak zmienić siatkę ikon?

Skrót do ustawień ekranu głównegoJak zmienić siatkę ikon?

Wystarczy dokonać gestu uszczypnięcia lub przytrzymać dłużej palcem w wolnym miejscu na ekranie głównym. Następnie należy kliknąć przycisk ustawienia. W kolejnym kroku w sekcji układ ekranu głównego trzeba zaznaczyć 5x5 lub 5x6.

Ustawienia w XiaomiEkran główny w ustawieniach

Drugi sposób to z kolei wejście do ustawień, a następnie wybranie sekcji o nazwie ekran główny. Na końcu pozostaje wybrać tę samą opcję co przy poprzedniej metodzie.

Ile ikon można dodać na pulpit?

Na urządzeniach Xiaomi o standardowych proporcjach ekranu (16:9) można dodać siatkę o rozmiarze 5x5. Oznacza to, że na pulpicie umieścić można maksymalnie 25 ikon. W przypadku telefonów z wydłużonymi proporcjami może to być 5x6, czyli 30 skrótów.

Jak zmienić rozmiar ikon?

Jak zmienić wielkość ikon?

We wspomnianej już sekcji w ustawieniach możemy zmienić także wielkość ikonek. W tym celu z poziomu tej samej zakładki co wcześniej wybieramy rozmiar ikony. W kolejnym kroku ustawiamy suwak na odpowiadającej nam wielkości i na końcu wciskamy przycisk zastosuj.

Jak zablokować układ?

Nasze ustawienie ikon i widżetów możemy zablokować, tak żeby go przypadkiem nie poprzestawiać. Żeby to zrobić, ponownie otwieramy ustawienia w tym samym miejscu, a następnie zaznaczamy opcję zablokuj układ ekranu głównego.

Jak zablokować układ pulpitu?Układ ekranu głównego jest zablokowany

Gdy włączymy tę opcję i spróbujemy przestawić skrót, to pojawi się komunikat układ ekranu głównego jest zablokowany. Wyłączyć tę funkcję możemy w ten sam sposób, jaki ją włączyliśmy. Na końcu po prostu odznaczamy stosowną opcję.

Nie mam tej funkcji, co robić?

Jeżeli na waszym urządzeniu nie występuje któraś z omawianych funkcji, to pozostaje pobrać inny launcher posiadający żądaną funkcjonalność.

Podsumowanie

Możliwość dodania większej ilości ikon pozwala lepiej zagospodarować duże ekrany współczesnych smartfonów. Dodatkowo w MIUI od Xiaomi możemy zmienić ich wielkość oraz zablokować układ, aby wszystkie skróty pozostały na swoim miejscu.

Udostępnij:
7 komentarzy:
 1. A jak spowodować żeby nowe ikony aplikacji umieszczamy się w najbliższym wolnym miejscu na najbliższym wolnym pulpicie a nie lokowały się na nowym. Dodam, że mam włączone auto uzupełnianie wolnych miejsc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ciekawe, bo domyślnie ikony powinny się dodawać właśnie na najbliższym wolnym miejscu, nawet przy zablokowanym układzie ekranu głównego. Jaki to telefon i wersja MIUI?

   Usuń
 2. MIUI global 10.2 stabilna 10.2.2.0 (MALMIXM)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może przyczyną jest wspomniany we wpisie system launcher. Warto więc wejść do ustawień i w sekcji aktualizacje aplikacji systemowych sprawdzić czy dostępna jest nowa wersja tej aplikacji.

   Usuń
 3. Miałem ustawioną siatkę 5x5 na xiaomi redmi 4a ale teraz zrobiłem przywracanie ustawień fabrycznych i mimo że wszystko zaktualizowałem ta funkcja jest niewidoczna. ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyczyny mogą być różne. Nieoficjalne oprogramowanie, niekompatybilny motyw i przede wszystkim starsza wersja aplikacji system launcher. W tym ostatnim przypadku warto sprawdzić wersję w ustawieniach, sekcja zarządzaj aplikacjami. Może występować pod nazwą system launcher lub systemowy menadżer pulpitu.

   Usuń