Xiaomi Ikony Jak dodać ich więcej na pulpit?

Wreszcie w nakładce od Xiaomi, czyli MIUI możemy dodać większą ilość ikon na pulpit. Jak włączyć większą siatkę ikon na ekranie głównym? Zapraszam do poradnika!

Xiaomi Ikony Jak dodać ich więcej na pulpit?
Uwaga!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Xiaomi Redmi Note 4. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Czy żeby dodać więcej ikon trzeba coś instalować?

Xiaomi Aktualizacja Aplikacji System Launcher

Nie będzie trzeba instalować dodatkowej aplikacji. Jednak żeby móc skorzystać z tej funkcji należy się upewnić czy zaktualizowana jest aplikacja o nazwie System launcher. To właśnie jedna z aktualizacji tej aplikacji wprowadziła możliwość dodania większej ilości skrótów na pulpit.

Jak zaktualizować System launcher na urządzeniach Xiaomi?

Xiaomi Ustawienia Aktualizacje Aplikacji Systemowych

W tym celu należy wejść do ustawień telefonu. Następnie wystarczy wybrać drugą sekcję od góry, nazwaną jaką aktualizacje aplikacji systemowych. Na końcu pozostaje sprawdzić czy na liście dostępny jest System launcher, jeżeli tak to wystarczy go zaktualizować. Jeżeli nie, to nie musimy nic dodatkowo robić.

Ile ikon można dodać na pulpit?

Na urządzeniach Xiaomi można dodać siatkę o rozmiarze 5x5. Oznacza to, że na pulpicie umieścić można maksymalnie 25 ikon.

Jak to zrobić?

Xiaomi Ikony zmiana siatkiXiaomi Układ Ekranu Głównego

Wystarczy dokonać gestu uszczypnięcia lub przytrzymać dłużej palcem w wolnym miejscu na ekranie głównym. Następnie należy kliknąć na ustawienia. W kolejnym kroku w sekcji układ ekranu głównego trzeba zaznaczyć 5x5.

Xiaomi Ustawienia Ekran Główny i Ostatnio OtwieraneXiaomi Ustawienia Układ Ekranu Głównego

Drugi sposób to z kolei wejście do ustawień, a następnie wybranie sekcji o nazwie ekran główny i ostatnio otwierane. Na końcu pozostaje wybrać tę samą opcję co przy poprzedniej metodzie.

Nie mam tej funkcji a chcę dodać więcej ikon na pulpit, co robić?

Jeżeli na waszym urządzeniu nie występuje ta funkcja i sprawdziliście czy nie ma dostępnej aktualizacji dla omawianej powyżej aplikacji, to pozostaje pobrać inny launcher posiadający taką funkcjonalność. Może to być np. darmowa wersja popularnej aplikacji jaką jest Nova Launcher.

Podsumowanie

Możliwość dodania większej ilości ikon pozwala lepiej zagospodarować duże ekrany współczesnych smartfonów. Choć rozwiązania dostępne u innych producentów (np. siatka 5x6 czyli 30 skrótów w przypadku Samsunga), czy w też innych launcherach (np. Nova Launcher nawet 12x12) pozwalają na dodanie większej ilości skrótów, to i tak jest to ciekawa opcja dla fanów nakładki MIUI.

7 komentarzy:
 1. A jak spowodować żeby nowe ikony aplikacji umieszczamy się w najbliższym wolnym miejscu na najbliższym wolnym pulpicie a nie lokowały się na nowym. Dodam, że mam włączone auto uzupełnianie wolnych miejsc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ciekawe, bo domyślnie ikony powinny się dodawać właśnie na najbliższym wolnym miejscu, nawet przy zablokowanym układzie ekranu głównego. Jaki to telefon i wersja MIUI?

   Usuń
 2. MIUI global 10.2 stabilna 10.2.2.0 (MALMIXM)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może przyczyną jest wspomniany we wpisie system launcher. Warto więc wejść do ustawień i w sekcji aktualizacje aplikacji systemowych sprawdzić czy dostępna jest nowa wersja tej aplikacji.

   Usuń
 3. Miałem ustawioną siatkę 5x5 na xiaomi redmi 4a ale teraz zrobiłem przywracanie ustawień fabrycznych i mimo że wszystko zaktualizowałem ta funkcja jest niewidoczna. ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyczyny mogą być różne. Nieoficjalne oprogramowanie, niekompatybilny motyw i przede wszystkim starsza wersja aplikacji system launcher. W tym ostatnim przypadku warto sprawdzić wersję w ustawieniach, sekcja zarządzaj aplikacjami. Może występować pod nazwą system launcher lub systemowy menadżer pulpitu.

   Usuń

Copyright © 2020 Techfanik , Blogger