Jak zmienić motyw w telefonie Xiaomi?

W telefonach Xiaomi z nakładką MIUI możemy zmieniać motywy. Jak wpływają one na wygląd interfejsu? Jak je włączyć? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź poniżej. Zapraszam do poradnika!

Jak zmienić motyw?

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Redmi Note 9. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Czy potrzebuję coś instalować?

Dwa podstawowe motywy (klasyczny i bez ograniczeń) są już zainstalowane na telefonach Xiaomi i nie wymagają pobierania dodatkowych plików. Jeżeli chcemy jednak skorzystać z większej ilości rozszerzeń, to będziemy musieli je pobrać z dedykowanego sklepu.

Co zmieniają motywy?

Motywy mają wpływ na wygląd ikon, paska skrótów, niektórych aplikacji systemowych oraz używanych tapet.

Gdzie je znajdę w telefonie Xiaomi?

Ustawienia w smartfonie XiaomiMotywy w ustawieniachDomyślne motywy w telefonie Xiaomi

Żeby zmienić motyw w urządzeniach Xiaomi z nakładką MIUI, musimy najpierw udać się do ustawień. A następnie wybieramy sekcję motywy.

W tym momencie naszym oczom ukażą się pierwsze dodatki, które możemy pobrać na swój telefon. Możemy również wcisnąć przycisk moje motywy i zobaczyć dwie podstawowe propozycje.

Jak je włączyć?

Jak włączyć motyw w MIUI?

Gdy już wybierzemy interesujący nas wzór (w przypadku motywów ze sklepu trzeba je wcześniej pobrać), klikamy na niego i na dole ekranu wciskamy przycisk zastosuj. Dodatkowo możemy zaznaczyć, które elementy interfejsu mają zostać zmienione. Jeżeli nie chcemy zmieniać np. ikon, to odznaczamy je w tym miejscu.

Pobieranie motywów

Jak wspomniałem wcześniej, większą ilość tego typu dodatków możemy pobierać z dedykowanego sklepu.

Skąd pobrać więcej motywów?

Żeby to zrobić, wystarczy wejść w omawianą w tym poradniku sekcję w ustawieniach. Już przy pierwszym włączeniu tej zakładki będziemy mogli przeglądać dostępne rozszerzenia. Jeszcze większą ich ilość znajdziemy po kliknięciu przycisku więcej.

Podsumowanie

Motywy to ciekawy i przede wszystkim prosty sposób na urozmaicenie wyglądu naszych urządzeń mobilnych. W przypadku smartfonów Xiaomi z MIUI znajdziemy tę opcję już w standardzie.

Copyright © 2021 Techfanik, Blogger