Jak zmienić motyw w telefonie Xiaomi?

W telefonach Xiaomi z nakładką MIUI możemy zmieniać motywy. Jak wpływają one na wygląd interfejsu? Jak je włączyć? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź poniżej. Zapraszam do poradnika!

Jak zmienić motyw?
UWAGA!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Redmi Note 9. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Czy potrzebuję coś instalować?

Dwa podstawowe motywy (klasyczny i bez ograniczeń) są już zainstalowane na telefonach Xiaomi i nie wymagają pobierania dodatkowych plików. Jeżeli chcemy jednak skorzystać z większej ilości rozszerzeń, to będziemy musieli je pobrać z dedykowanego sklepu.

Co zmieniają motywy?

Motywy mają wpływ na wygląd ikon, paska skrótów, niektórych aplikacji systemowych oraz używanych tapet.

Gdzie je znajdę w telefonie Xiaomi?

Xiaomi Ustawienia MotywyMoje Motywy w MIUIDomyślne motywy w telefonie Xiaomi

Żeby zmienić motyw w urządzeniach Xiaomi z nakładką MIUI, musimy najpierw udać się do ustawień. A następnie wybieramy sekcję motywy.

W tym momencie naszym oczom ukażą się pierwsze dodatki, które możemy pobrać na swój telefon. Możemy również wcisnąć przycisk moje motywy i zobaczyć dwie podstawowe propozycje.

Jak je włączyć?

Jak włączyć motyw w MIUI?

Gdy już wybierzemy interesujący nas wzór (w przypadku motywów ze sklepu trzeba je wcześniej pobrać), klikamy na niego i na dole ekranu wciskamy przycisk zastosuj. Dodatkowo możemy zaznaczyć, które elementy interfejsu mają zostać zmienione. Jeżeli nie chcemy zmieniać np. ikon, to odznaczamy je w tym miejscu.

Pobieranie motywów

Jak wspomniałem wcześniej, większą ilość tego typu dodatków możemy pobierać z dedykowanego sklepu.

Pobieranie większej ilości motywów

Żeby to zrobić, wystarczy wejść w omawianą w tym poradniku sekcję w ustawieniach. Już przy pierwszym włączeniu tej zakładki będziemy mogli przeglądać dostępne rozszerzenia. Jeszcze większą ich ilość znajdziemy po kliknięciu przycisku więcej.

Podsumowanie

Motywy to ciekawy i przede wszystkim prosty sposób na urozmaicenie wyglądu naszych urządzeń mobilnych. W przypadku smartfonów Xiaomi z MIUI znajdziemy tę opcję już w standardzie.

2 komentarze:
 1. Tak wszystko jest tak proste ,że tylko bez przerwy występują a to blokady SMS lub brak ustawionych dzwonkach przy przy odbiorze telefonu. Zmienianie Incognito.np czarne tło ,które nie mogę usunąć i tak jak
  w koło. Już wszystko jest ustawione jest okey , ale za kilka dni znowu powraca do punku wyjścia. Taki sobie kupiłem w Play tel. Pt. Redmi 6a 16GB Ram 16GB ROM. Czytałem jak wielu nabywców ma takie same problemy .Druga przestrzeń .Pozdrawiam.Lech.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie do końca rozumiem czego dotyczy problem. Chodzi o omawiane w tym poradniku motywy czy może drugą przestrzeń?

   Usuń

Copyright © 2021 Techfanik , Blogger