Jak zmienić układ przełączników w telefonie Xiaomi?

Przełączniki na pasku powiadomień ułatwiają korzystanie ze smartfona. Jak zmienić kolejność tych skrótów w telefonie Xiaomi z nakładką MIUI? Zapraszam do poradnika!

Jak zmienić układ przełączników w smartfonie Xiaomi?

Jakie przełączniki?

Mowa tutaj o skrótach dostępnych na pasku powiadomień, który otwieramy za pomocą pociągnięcia od górnej krawędzi. Wśród tych przełączników znaleźć możemy:

  • Wi-Fi
  • Dane mobilne
  • Latarkę
  • Bluetooth

Jak zmienić kolejność skrótów?

Pasek ze skrótami w XiaomiJak zmienić kolejność przełączników?
  1. Najpierw otwieramy pasek powiadomień
  2. Następnie wybieramy edytuj
  3. Potem przeciągnięciami ustalamy kolejność przełączników
  4. Na końcu wciskamy przycisk gotowe na dole ekranu

Centrum kontroli w MIUI 12

W najnowszej odsłonie nakładki od Xiaomi pasek powiadomień i skrótów został przebudowany. Więcej o zmianach w tym elemencie interfejsu możecie przeczytać w osobnym materiale. Znajdziecie tam również instrukcję jak włączyć nowy widok przełączników.

Jak dostosować układ skrótów w centrum kontroli?

W przypadku nowej wersji nakładki należy tak samo, jak poprzednio otworzyć omawiany panel. W kolejnym kroku będzie trzeba kliknąć ikonę symbolizującą edycję (zaznaczoną na poniższym zrzucie ekranu). Gdy już spersonalizujemy układ, to pozostaje tylko wcisnąć przycisk gotowe na górze ekranu.

Pasek skrótów w MIUI 12Edycja skrótów w centrum kontroli

Z tego miejsca możemy też dodać nowe skróty lub usunąć (z listy wyświetlanych) te istniejące. Przełączniki dodajemy klikając symbol plusa, usuwamy natomiast za pomocą minusa.

Przynajmniej na razie, nie ma możliwości zmiany kolejności czterech głównych przycisków wymienionych na początku poradnika.

Podsumowanie

W nakładce MIUI odnajdziemy długą listę przełączników. Warto więc dostosować ich układ do własnych potrzeb, tak żeby mieć najważniejsze skróty zawsze pod ręką.

Udostępnij: