Xiaomi Tryb Czytania Co to jest? Jak włączyć?

Tryb czytania to jedna z funkcji dostępna w nakładce od Xiaomi, czyli MIUI. Jak włączyć ten filtr światła niebieskiego w telefonie? Zapraszam do poradnika!

Tryb czytania w telefonie Xiaomi Poradnik

Co to jest tryb czytania?

Tryb czytania jest to funkcja umożliwiająca redukcję emisji światła niebieskiego przez wyświetlacz. Co to oznacza dla użytkownika? Mniejsze zmęczenie oczu, a co za tym idzie większy komfort użytkowania telefonu po zmroku.

Jak włączyć filtr światła niebieskiego w telefonie Xiaomi?

Ustawienia w telefonie XiaomiSekcja wyświetlacz w ustawieniachJak włączyć filtr światła niebieskiego?

Żeby włączyć filtr światła niebieskiego w Xiaomi, należy:

  1. Otworzyć ustawienia telefonu
  2. Następnie wybrać sekcję wyświetlacz
  3. Potem kliknąć Tryb Czytania
  4. Na końcu zaznaczyć pierwszą opcję na górze ekranu

Skrót

Skrót trybu czytania

Omawianą funkcję możemy także uruchomić za pomocą przełącznika umieszczonego na pasku ze skrótami. Warto dodać, że układ przełączników na pasku można zmienić. Dzięki temu odpowiedni skrót może być zawsze pod ręką.

Harmonogram

Funkcja ta pozwala zaplanować czas włączenia i wyłączenia tego trybu. Żeby była ona aktywna, trzeba ją najpierw zaznaczyć. Po jej uruchomieniu zyskujemy dostęp do dwóch trybów.

Harmonogram filtra światła niebieskiego

Czytanie na dobranoc

Pierwszy z wariantów nazwany jako czytanie na dobranoc włącza filtr światła niebieskiego automatycznie po zachodzie słońca.

Czas użytkownika

Druga z opcji, czyli czas użytkownika umożliwia wskazanie własnego przedziału czasowego, w jakim będzie aktywny tryb.

Dostosuj

Jeżeli tryb czytania jest włączony, to aktywuje się funkcja pozwalająca dostosować intensywność filtra. Sterujemy nią za pomocą suwaka umieszczonego na dole ekranu.

Podsumowanie poradnika

Chociaż w sklepie Play pod hasłem filtr światła niebieskiego znajdziemy wiele różnych aplikacji, to w telefonie Xiaomi z nakładką MIUI nie będziemy musieli nic dodatkowo instalować, aby zadbać o swoje oczy. 

Udostępnij wpis: