Xiaomi Tryb Czytania Co to jest i Jak go włączyć?

Tryb czytania, to jedna z dostępnych funkcji w nakładce od Xiaomi, czyli MIUI. Jak włączyć ten filtr światła niebieskiego w telefonie? Zapraszam do poradnika!

Xiaomi Tryb Czytania

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Xiaomi Redmi Note 4 oraz Note 9. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Co to jest tryb czytania?

Tryb czytania jest to funkcja umożliwiająca redukcję emisji światła niebieskiego przez wyświetlacz. Co to oznacza dla użytkownika? Mniejsze zmęczenie oczu, a co za tym idzie większy komfort użytkowania telefonu po zmroku.

Jak go włączyć w telefonach Xiaomi?

Ustawienia w telefonie XiaomiSekcja wyświetlacz w ustawieniachJak włączyć tryb czytania?
  1. Całość zaczynamy od wejścia do ustawień
  2. Następnie wybieramy sekcję Wyświetlacz
  3. Potem klikamy Tryb Czytania
  4. Na końcu zaznaczamy tytułową opcję
Przełącznik trybu czytania

Omawianą funkcję możemy także uruchomić za pomocą przełącznika umieszczonego na pasku ze skrótami.

Dodatkowe opcje

Poza samym włączeniem i wyłączeniem filtru światła niebieskiego możemy go także dostosować do swoich potrzeb i preferencji.

Harmonogram

Funkcja ta pozwala zaplanować czas włączenia i wyłączenia tego trybu. Żeby była ona aktywna, trzeba ją najpierw zaznaczyć.

Harmonogram filtra światła niebieskiego

W następnym kroku do wyboru mamy dwie opcje czytanie na dobranoc oraz czas użytkownika. Pierwszy wariant będzie uruchamiał filtr światła niebieskiego po zachodzie słońca, drugi zaś umożliwia wskazanie własnego przedziału czasowego.

Dostosuj

Jeżeli tryb czytania jest włączony, to aktywuje się funkcja pozwalająca dostosować intensywność filtra. Sterujemy nią za pomocą suwaka umieszczonego na dole ekranu.

Zobacz też film!

Podsumowanie

Chociaż w sklepie Play pod hasłem filtr światła niebieskiego znajdziemy wiele aplikacji, to na urządzeniach Xiaomi z nakładką MIUI nie będziemy musieli ich instalować.

Copyright © 2021 Techfanik, Blogger