Xiaomi Redmi Note 4 MIUI 11 Co nowego się pojawiło?

Xiaomi Redmi Note 4 to smartfon, który właśnie otrzymał aktualizację do MIUI 11. Co nowego pojawiło się w najnowszej odsłonie nakładki od chińskiego producenta? Zapraszam do artykułu!

Xiaomi Redmi Note 4 MIUI 11 Aktualizacja

O aktualizacji do MIUI 11

W moim przypadku aktualizacja do do MIUI 11 pojawiła się 19 listopada. Choć w zasadzie nie tyle pojawiła się, co po prostu wszedłem do ustawień i sam sprawdziłem dostępność nowego oprogramowania. Dopiero wówczas pojawił się komunikat o dostępnej nowej wersji oprogramowania dla Xiaomi Redmi Note 4.

Od razu pobrałem stosowaną aktualizację, a informacją o niej podzieliłem się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Sam proces przeszedł bez najmniejszych problemów. Dokładna wersja MIUI po aktualizacji to 11.0.2.0. Warto wspomnieć, że wersja Androida, jak również poziom poprawek zabezpieczeń nie zmieniły się.

MIUI 11 Co nowego?

Już przed dokonaniem samej aktualizacji, Xiaomi raczy nas listą najważniejszych zmian. Zaraz omówię je krok po kroku.

Ikony

To co zauważyć można na pierwszy rzut oka, to nowe ikony. W MIUI 11 podstawowy motyw nazwany w systemie jako klasyczny, zyskał nowe ikony. Poza samą zmianą wyglądu, która może się podobać lub nie, warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Od teraz są one wszystkie w jednym kształcie.

MIUI 11 Ikony aplikacji systemowych

Jeżeli ktoś chciałby je zmienić, to wystarczy zmienić motyw, na ten o nazwie bez ograniczeń. Alternatywnie, można zmienić launcher i zastosować paczkę ikon dopasowaną do swojego gustu.

Menadżer plików

Systemowa aplikacja o nazwie menadżer plików została wzbogacona o przeglądarkę dokumentów Mi Doc.

Notatki

Od teraz w ustawieniach systemowej aplikacji notatki, można włączyć nową funkcję. Co to za opcja? To tzw. przybornik zadań.

Aplikacja notatki od Xiaomi

Po włączeniu, wystarczy w wyznaczonym miejscu (na ekranie głównym) pociągnąć palcem od lewej krawędzi. Zobaczymy dodane zadania, a także będziemy mogli utworzyć nowe. Istnieje również możliwość usunięcia istniejących, wystarczy przeciągnąć zadanie do lewej krawędzi i wcisnąć ikonę kosza.

Dźwięki natury

MIUI 11 Funkcja Budzik Tygodniowy

Pojawiły się również nowe dźwięki systemowe, inspirowane właśnie naturą. Dodatkowo możemy wybrać budzik tygodniowy, który jak możemy przeczytać:

wybiera odpowiedni dzwonek natury w zależności od aktualnego dnia tygodnia.

Kalkulator

Kalkulator w oknie pop up

Systemowy kalkulator może teraz być wyświetlany w pływającym oknie. Co więcej, możemy zmieniać rozmiar, a także przezroczystość tego okna.

Szybkie odpowiedzi

Ustawienia Odkrywaj Nowe FunkcjeSzybkie odpowiedzi w MIUI 11

Najpierw tę funkcję trzeba włączyć w ustawieniach. W tym celu należy wybrać sekcję odkrywaj nowe funkcje. Następnie wystarczy wybrać szybkie odpowiedzi i zaznaczyć odpowiedni przełącznik.

Usługi i opinie

Xiaomi Redmi Note 4 Aplikacja Usługi i Opinie

Pojawiła się także nowa aplikacja, czyli właśnie usługi i opinie. Jak sama nazwa wskazuje umożliwia ona zgłaszanie problemów oraz propozycji. Skrót do tej funkcji znajdziemy również w ustawieniach.

Ustawienia

Ustawienia w Redmi Note 4

Zmiany dotknęły także ustawienia. W MIUI 11 ikony towarzyszące każdej sekcji, są bardziej wyraziste i lepiej widoczne. Niektóre funkcje w ustawieniach zostały przeniesione w inne miejsca.

Alarmowy SOS

Xiaomi Redmi Note 4 MIUI 11 Alarmowy SOS

Jak możemy przeczytać, po włączeniu tej funkcji szybkie pięciokrotne wciśnięcie przycisku zasilania spowoduje wysłanie wiadomości SOS (w formie SMS-a) do wybranych kontaktów z danymi o lokalizacji.

Pozostałe zmiany

Pojawiło się jeszcze wiele innych zmian w systemie. Wspomnieć można o nowej animacji pojawiania się ikon na pulpicie głównym po odblokowaniu, czy nieco zmienionym wyglądzie zegara na pasku ze skrótami i powiadomieniami.

Pojawiła się również funkcja o nazwie Game Turbo. Co więcej, przycinanie i udostępnianie zrobionych zrzutów ekranu wygląda nieco inaczej.

Podsumowanie MIUI 11 na Note 4

Wprowadzenie MIUI 11 nie spowodowało wielkich zmian w interfejsie. Zmieniły się nieco ikony, ustawienia i pojawiło się kilka nowych funkcji. Na razie nie zauważyłem też żadnych problemów z działaniem nowej wersji nakładki na Xiaomi Redmi Note 4.

Udostępnij wpis: