Jak ustawić tapetę na telefonie Samsunga?

Posiadasz telefon Samsunga i zastanawiasz się jak ustawić tapetę albo jak zmienić tę standardową? Zapraszam do poradnika!

Jak ustawić tapetę na telefonie Samsunga?
UWAGA!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Jak ustawić tapetę?

Samsung Opcje ekranu głównego tapetySamsung Ustawienia Tapety i motywy

W tym celu dokonujemy gestu uszczypnięcia lub dłużej przytrzymujemy palcem w wolnym miejscu na ekranie głównym. Następnie z opcji, które się nam pokażą wybieramy Tapety. Do tego miejsca możemy dostać się także z poziomu ustawień. Wystarczy wybrać sekcję opisaną jaką Tapety i motywy.

Samsung Moje tapety

Następnie zostaniemy przekierowani do Galaxy Themes. U góry zobaczyć będziemy mogli sekcję Moje tapety. Z tego miejsca mamy możliwość przejścia do galerii, a także mamy dostęp do domyślnych propozycji przygotowanych przez producenta.

Samsung Wybór miejsca ustawianej tapety

W kolejnym kroku należy wybrać interesujący nas obraz. W przypadku wybrania takiego, który ma dopisek infinity pozostanie tylko wcisnąć przycisk Ustaw jako tapetę. W przypadku pozostałych propozycji na ekranie ujrzymy dodatkową opcję. Będzie trzeba wówczas wskazać gdzie chcemy ją ustawić. Do wyboru są: ekran startowy, ekran blokady, ekran startowy i blokowania.

Samsung Jak ustawić tapetę?

Potem zobaczymy wizualizację tego jak będzie wyglądał wybrany ekran po zastosowaniu zmian. Dodatkowo będzie można zaznaczyć opcję o nazwie efekt ruchu. Jest on widoczny podczas obracania telefonem i dostępny jest tylko dla ekranu startowego. Na końcu pozostaje wybrać tę samą opcję jak wcześniej czyli: Ustaw jako tapetę.

Tapeta z galerii

Samsung Jak ustawić tapetę z galerii?

Wspomnianą czynność na urządzeniach Samsunga możemy także wykonać bezpośrednio z galerii. Wystarczy wówczas otworzyć wspomnianą aplikację i wybrać zdjęcie lub film. Tak! film też możemy ustawić jako tapetę, choć tylko na ekranie blokady. Po więcej szczegółów zapraszam do linku poniżej.

Gdy już wybierzemy interesujący nas plik, to pozostaje tylko kliknąć na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu i z nich wybrać Ustaw jako tapetę. Na końcu wybieramy gdzie ma zostać ona ustawiona.

Skąd wziąć więcej obrazów?

W Galaxy Themes mamy dostęp nie tylko do motywów, ale także do wielu obrazów i grafik. Możemy tutaj wybierać zarówno pośród płatnych jak i darmowych propozycji. Dodatkowo możemy je przeglądać według sekcji tematycznych.

Podsumowanie

Ustawienie własnego obrazu na ekranach: głównym i blokady, to jedna z podstawowych form personalizacji dostępnych na urządzeniach mobilnych. W przypadku urządzeń Samsunga możemy wybierać nie tylko spośród kilku dostępnych propozycji ale także mamy dostęp do zasobów Galaxy Themes skąd można pobrać więcej ciekawych obrazów i grafik.

Brak komentarzy:

Copyright © 2020 Techfanik , Blogger