Jak ustawić tapetę na telefonie Samsunga?

Posiadasz telefon Samsunga i zastanawiasz się jak ustawić tapetę albo jak zmienić tę standardową? Zapraszam do poradnika!

Jak ustawić tapetę na telefonie Samsunga?

Jak ustawić tapetę?

Opcje ekranu głównegoUstawienia w smartfonie Samsung

Żeby zmienić tapetę, wykonujemy gest uszczypnięcia lub dłużej przytrzymujemy palcem w wolnym miejscu na ekranie głównym. Następnie z opcji, które się nam pokażą, wybieramy tapeta. Alternatywnie otwieramy ustawienia i stamtąd wybieramy odpowiednią sekcję.

Następnie zobaczymy podgląd prezentujący aktualny widok ekranu blokady i startowego. W tym momencie mamy dwie opcje.

Jeżeli chcemy skorzystać z propozycji przygotowanych przez producenta oraz pobranych z Galaxy Themes, to wybieramy moje tapety. Gdy chcemy ustawić własne zdjęcie, klikamy drugą opcję, czyli galeria.

Sekcja tapeta w ustawieniachSamsung Wybór miejsca ustawianej tapetyJak zmienić tapetę?

W kolejnym kroku należy wybrać interesujący nas obraz. Gdy wskażemy taki, który ma dopisek infinity, to pozostanie tylko wcisnąć przycisk ustaw jako tapetę. W przypadku pozostałych propozycji na ekranie ujrzymy dodatkową opcję. Będzie trzeba wówczas wskazać, gdzie chcemy ją ustawić.

Do wyboru są następujące ekrany:

  • startowy
  • blokady
  • blokady i startowy

Potem zobaczymy wizualizację tego jak będzie wyglądał wybrany ekran po zastosowaniu zmian. Na końcu pozostaje wybrać opcję ustaw.

Tapeta z galerii

Galeria ustawianie zdjęcia jako tapety

Omawianą czynność na telefonach Samsunga możemy wykonać także bezpośrednio z galerii, bez otwierania ustawień telefonu. Wystarczy wówczas otworzyć wspomnianą aplikację i wybrać zdjęcie lub film. Tak! Film też możemy ustawić jako tapetę, choć tylko na ekranie blokady.

Gdy już wybierzemy interesujący nas plik, to pozostaje tylko kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu i z nich wybrać ustaw jako tapetę. Na końcu wskazujemy, gdzie ma zostać ona zmieniona.

Dynamiczny ekran blokady

Po kliknięciu przycisku usługi tapety zyskamy możliwość włączenia funkcji o nazwie dynamiczny ekran blokady. Po zaznaczeniu tej opcji i wciśnięciu zastosuj, przy każdym podświetleniu telefonu zobaczymy inny obraz na ekranie blokady.

Ustawienia usługi tapetyDynamiczny ekran blokady ustawienia

Co więcej, po wciśnięciu koła zębatego znajdującego się obok tej opcji będziemy mogli wybrać kategorię, spośród której będziemy chcieli oglądać zdjęcia.

W przypadku prezentowanego Samsunga Galaxy S9+ ta opcja pojawiła się wraz z aktualizacją do Androida 10 oraz One UI 2.

Skąd pobrać więcej obrazów?

Więcej obrazów możemy pobrać z Galaxy Themes. Żeby móc je podejrzeć wystarczy kliknąć przycisk zobacz więcej tapet umieszczony na dole wspomnianej wcześniej sekcji w ustawieniach.

Pobieranie nowych obrazów z Galaxy Themes

Znajdziemy tam szeroki wybór obrazów i grafik, które możemy pobrać, a następnie ustawić na pulpicie lub na ekranie blokady. Znajdują się tam zarówno płatne, jak i darmowe propozycje. Obrazy możemy przeglądać według sekcji tematycznych lub zajrzeć do najpopularniejszych.

Pobrany z tego miejsca plik od razu możemy użyć, klikając zastosuj na dole wyświetlacza. Ściągnięte grafiki znajdziemy również w sekcji moje tapety w zakładce pobrane.

Zobacz też film!

Podsumowanie

Ustawienie własnego obrazu na ekranach: głównym i blokady, to jedna z podstawowych form personalizacji dostępnych na urządzeniach mobilnych. W przypadku telefonów Samsunga możemy wybierać nie tylko spośród kilku dostępnych propozycji, ale także mamy dostęp do zasobów Galaxy Themes skąd można pobrać więcej ciekawych obrazów i grafik.

Copyright © 2021 Techfanik, Blogger