Samsung Jak ustawić film jako tapetę na ekranie blokady?

Na telefonie Samsunga możemy ustawić film jako tapetę na ekranie blokady. Gdzie znaleźć tę opcję personalizacji? Jak ją włączyć na smartfonie? Zapraszam do poradnika!

Jak ustawić film jako tapetę na ekranie blokady?

Co będziemy potrzebować?

Potrzebny nam będzie telefon Samsunga oraz film, który chcemy umieścić na ekranie blokady. Jeżeli nasz film nie jest zapisany w telefonie, to będziemy musieli go tam wcześniej przesłać.

Jak ustawić film na tapecie?

Dodać film do ekranu blokady na smartfonie Samsunga możemy na dwa sposoby. Jakie to metody?

Z galerii - pierwszy sposób

Dodatkowe opcje w galeriiPrzycisk ustaw jako tapetę w galerii

W pierwszym wariancie ustawiamy wszystko bezpośrednio w galerii. Otwieramy wówczas wspomnianą aplikację, a następnie wybieramy film, który chcemy ustawić jako tapetę. Następnie klikamy trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Gdy już to zrobimy, to naszym oczom ukażą się dodatkowe opcje. Wybieramy środkowy wariant nazwany ustaw jako tapetę.

Podgląd ustawianego filmu na ekranie blokady

Po wykonaniu powyższych czynności zobaczymy, jak będzie wyglądał nasz ekran blokady z wybranym przez nas filmem. Pod ekranem z podglądem dostrzec będziemy mogli informację, iż maksymalnie 15 sekund filmu będzie wyświetlane na ekranie blokady. Jeżeli wybierzemy dłuższy film, to będziemy mogli wskazać jego fragment, który ma być pokazywany. W tym celu klikamy edytuj w lewym dolnym rogu ekranu.

Gdy już przebrnęliśmy przez powyższe kroki, to klikamy ustaw jako tapetę po prawej stronie.

Z ekranu głównego - drugi sposób

Opcje ekranu głównego - tapety

Dodać film jako tapetę ekranu możemy także w jeszcze jeden sposób. Żeby to zrobić, przytrzymujemy dłużej palec w wolnym miejscu na ekranie głównym lub korzystamy z gestu uszczypnięcia dwoma palcami w tym samym miejscu. Następnie z opcji, które nam się pojawią, wybieramy tę nazwaną jako tapety.

Tapety w Samsung ThemesSekcja moje tapety

Po kliknięciu owego przycisku zostaniemy przekierowani do Samsung Themes. W pierwszej sekcji od góry ujrzymy moje tapety, a poniżej napis pokaż wszystkie. Klikamy właśnie na niego. W tym momencie naszym oczom ukażą się wszystkie przygotowane przez producenta tapety. My jednak skorzystamy z pierwszej opcji oznaczonej jako z galerii.

Następnie przeniesieni zostaniemy do galerii. Teraz podobnie jak wcześniej wybieramy film, który chcemy umieścić na ekranie blokady. Gdy już wybierzemy film, zobaczymy taki sam ekran jak przy pierwszym sposobie. Następnie powtarzamy te same czynności co przy pierwszej metodzie.

Podsumowanie

Możliwość dodania własnego filmu to ciekawa opcja na jeszcze lepsze dostosowanie urządzenia do swoich preferencji. Na telefonie Samsunga jest to proste i nie wymaga instalacji dodatkowych aplikacji ani zagłębiania się w zakamarki ustawień. Dzięki temu każdy może z tej funkcji w łatwy sposób skorzystać.

Udostępnij: