Jak zrobić gifa z filmu na telefonie Samsunga?

Masz smartfona Samsunga i zastanawiasz się jak zrobić gifa z filmu? Może szukasz odpowiedzi na podobne pytania: Czy da się to zrobić w tylko jeden sposób? Czy ze zdjęć też można stworzyć gifa? Po odpowiedzi zapraszam do tego poradnika!

Jak zrobić gifa z filmu na telefonie Samsunga?

Czy na telefonie Samsunga trzeba coś instalować?

Nic nie będziemy musieli instalować. Odpowiednie funkcje są już zaimplementowane w oprogramowaniu smartfona.

Jak zrobić gifa z filmu?

Omawianą w tym poradniku animację wykonać możemy na dwa sposoby. Jakie to są metody?

Inteligentny wybór

Pierwsza metoda wykorzystuje funkcję jednego z paneli ekranu krawędziowego. Korzystać będziemy tutaj z opcji nazwanej jako animacja, jest ona częścią panelu inteligentny wybór. Ta metoda umożliwia nam nagranie maksymalnie 15 sekundowego materiału z dowolnej aplikacji. Najpierw jednak warto upewnić się, iż funkcja ta jest u nas włączona.

W tym celu wchodzimy do ustawień, a następnie wybieramy sekcję wyświetlacz. Potem zjeżdżamy w dół i odnajdujemy ekran krawędziowy. Na końcu pozostaje nam wejść w panele przy krawędzi. Teraz sprawdzamy, czy mamy zaznaczony panel inteligentny wybór. Jak to zrobić krok po kroku dowiecie się z tego filmu.

Ekran krawędziowy - inteligentny wybórNagrywanie animacji z filmuZapisywanie utworzonego gifa

Gdy już upewniliśmy się, iż stosowna funkcja jest włączona, możemy przejść do tworzenia gifa. W tym celu odtwarzamy film z galerii lub innej aplikacji, z której chcemy stworzyć taki właśnie plik. Następnie pociągamy palcem od prawej lub lewej krawędzi ekranu (zależy jak mamy to ustawione) i na panelu inteligenty wybór wyszukujemy nazwę animacja. Potem klikamy na nią.

Następnie dostosowujemy wielkość nagrywanego obszaru. Możemy też wybrać jakość nagrywania. Na końcu pozostaje nam kliknąć nagraj. Gdy chcemy zakończyć ten proces, to wybieramy zatrzymaj.

W tym momencie naszym oczom ukaże się okno, z dodatkowymi opcjami. Będziemy mogli dodać napis lub rysunek za pomocą opcji rysuj, od razu udostępnić taki plik lub po prostu zapisać w galerii telefonu.

Galeria

Jak zrobić gifa w galerii telefonu?Podgląd tworzonego gifa

Z filmów zapisanych w galerii możemy utworzyć plik gif w jeszcze jeden sposób. W tym celu wchodzimy do galerii, a następnie wybieramy film, który posłuży nam do stworzenia gifa. Teraz odtwarzamy film i z opcji u dołu ekranu wybieramy tę nazwaną jako gif. Przy pierwszym użyciu tej funkcji na ekranie zobaczymy komunikat, z którym warto się zapoznać. Jego treść możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Zobacz też film!

W kolejnym kroku mamy możliwość wybrania tylko fragmentu filmu, który chcemy przerobić na gifa. Robimy to w prosty sposób za pomocą przeciągnięć. Na dole ekranu znajdziemy opcję umożliwiającą nam regulację prędkości odtwarzania filmu. Gdy chcemy zapisać plik, to klikamy na stosowną nazwę w prawym górnym rogu ekranu.

Jak zrobić gifa ze zdjęć?

Dodatkowe opcje w galeriiPrzycisk utwórz plik gif w galeriiJak zrobić gifa ze zdjęć?

Ze zdjęć także można utworzyć gifa. Jak to zrobić? Trzeba wejść do galerii, a następnie wybrać folder ze zdjęciami, które posłużą nam do stworzenia takiego pliku. Następnie klikamy na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu i wybieramy opcję utwórz plik GIF. Potem zaznaczamy zdjęcia, które chcemy użyć i klikamy na utwórz GIF.

Dodatkowe opcje przy tworzeniu gifa

Teraz zobaczymy podgląd tego jak będzie wyglądał nasz gif. Na dole z kolei mamy dostęp do dodatkowych opcji. Znajdziemy możliwość przejrzenia użytych zdjęć, zmianę proporcji gifa, regulację szybkości odtwarzania, czy możliwość dodania tekstu, rysunku lub naklejek. Edycję kończymy wciskając przycisk zapisz u góry ekranu.

Podsumowanie

Na urządzeniach innych producentów, niejednokrotnie potrzebujemy zainstalować dodatkową aplikację, by móc utworzyć własny plik gif. Na telefonie Samsunga jednak nie musimy nic pobierać, a sam proces tworzenia takiego pliku jest bardzo prosty.

Copyright © 2021 Techfanik, Blogger