Jak zrobić film ze zdjęć na telefonach Samsunga?

Krótki film ze zdjęć do dobry sposób na podzielenie się wspomnieniami z wakacji, uroczystości czy innych wydarzeń z rodzinną i przyjaciółmi. Jak zrobić taki film na urządzeniach Samsunga? Czy może się on tworzyć automatycznie? Zapraszam do poradnika!
Jak zrobić film ze zdjęć na urządzeniach Samsunga?
UWAGA!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Co będzie potrzebne?

Żeby wykonać taki film, potrzebować będziemy jedynie smartfona. Nie będziemy musieli pobierać dodatkowej aplikacji, gdyż odpowiednia funkcja jest już zaszyta w systemie. Niezbędne za to okażą się zdjęcia i filmy, których będziemy chcieli użyć.

Jak zrobić film ze zdjęć?

Samsung tworzenie filmu ze zdjęćsamsung funkcja utwórz filmTworzenie filmu ze zdjęć

Wchodzimy najpierw do galerii w naszym smartfonie. Następnie klikamy na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu i z opcji, które się nam pokażą, wybieramy tę o nazwie Utwórz film. Teraz zaznaczamy zdjęcia i filmy, które chcemy użyć, możemy wybrać maksymalnie 60 takich plików. Gdy już dokonaliśmy wyboru, to klikamy na Utwórz Film u góry ekranu.

samsung wybór motywu filmusamsung dodawanie napisów do filmu

Film został automatycznie utworzony ze wskazanych przez nas zdjęć i filmów. Możemy jednak wybrać jeden z kilku przygotowanych przez producenta motywów. Żeby to zrobić, klikamy na ikonę pędzla u dołu ekranu. Mamy także możliwość dodania tekstu, który będzie wyświetlał się na początku filmu. W tym celu klikamy drugą ikonę na dole, oznaczoną symbolem T.

samsung dodawanie napisów do filmu

W trzecim kroku decydujemy o dźwięku. Możemy pozostawić nasz film bez niego, skorzystać z muzyki przygotowanej przez producenta lub wstawić własną. W przypadku tej przygotowanej przez producenta trzeba pamiętać o zastrzeżeniu, iż może być ona

przeznaczona wyłącznie do ograniczonego, niekomercyjnego użytku osobistego.
samsung zmiana kolejności zdjęć w filmiesamsung udostępnianie i zapisywanie filmu ze zdjęć

Ostatnia opcja umożliwi nam zmianę kolejności zdjęć i filmów, a także dodanie nowych plików lub usunięcie tych już przez nas dodanych. Co więcej, filmy możemy także przyciąć, robimy to poprzez kliknięcie ikony nożyczek.

Efekt możemy po prostu zapisać, klikając właśnie na taką nazwę w prawym górnym rogu ekranu. Mamy także możliwość szybkiego udostępnienia naszego filmu, w tym celu klikamy na Udostępnij.

Android 10 One UI 2

W przypadku urządzeń wyposażonych w Androida 10 i One UI 2 pierwsze kroki wyglądają nieco inaczej. Żeby zrobić film ze zdjęć, należy najpierw kliknąć ikonę z plusem u góry ekranu, a następnie zaznaczyć zdjęcia lub filmy. W kolejnym kroku zaś wybieramy utwórz film na dole wyświetlacza.

One UI Ikona pozwalająca utworzyć film ze zdjęćSamsung Android 10 Przycisk utwórz filmSamsung Edytor filmów

Następnie do wyboru mamy dwa tryby: najlepsze chwile oraz samodzielnie edytowalny. W pierwszym wariancie automatycznie zostaną wybrane najlepsze ujęcia, z których zostanie utworzony film. W drugiej wersji możemy sami zadecydować o tym, jak będzie wyglądał klip.

Podobnie jak wcześniej możemy dodać tytuł czy muzykę do filmu. Na końcu całość zatwierdzamy przyciskiem zapisz na górze ekranu.

Co to są Historie?

samsung włączanie i wyłączanie automatycznego tworzenia filmów ze zdjęć

W galerii możemy znaleźć także zakładkę historie. W tej zakładce odnajdziemy krótkie filmiki utworzone automatycznie przez nasz smartfon. Żeby funkcja ta działała, trzeba wejść do ustawień w galerii (trzy kropki u góry ekranu i Ustawienia), a następnie zaznaczyć opcję Twórz historie automatycznie. Jak możemy przeczytać, filmy te będą tworzone

na podstawie twarzy, godzin i lokalizacji na zdjęciach i filmach.

Podsumowanie

Możliwość szybkiego zrobienia filmu ze zdjęć czy krótkich filmików do dobry sposób na pokazanie naszym znajomym, czy też rodzinie wydarzeń z naszego życia. Dodatkowo nie musimy nic instalować. Trzeba pamiętać, iż narzędzie to nie nada się do tworzenia dłuższych filmów, gdyż możemy użyć ograniczonej ilości plików. Korzystanie z tej funkcji jest bardzo proste, jednak nie znajdziemy tutaj bardziej rozwiniętych narzędzi do edycji filmów.

Brak komentarzy:

Copyright © 2020 Techfanik , Blogger