Jak zrobić film ze zdjęć na telefonie Samsunga?

Krótki film ze zdjęć to dobry sposób na podzielenie się wspomnieniami z bliskimi. Jak zrobić taki klip na telefonie Samsunga? Czy może się on tworzyć automatycznie? Zapraszam do poradnika!

Jak zrobić film ze zdjęć Samsung?

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Co będzie potrzebne?

Żeby wykonać taki film, potrzebować będziemy jedynie smartfona. Nie będziemy musieli pobierać dodatkowej aplikacji, gdyż odpowiednia funkcja jest już zaszyta w systemie. Niezbędne za to okażą się zdjęcia i filmy, których będziemy chcieli użyć.

Jak zrobić film ze zdjęć?

Dodatkowe opcje w galeriiPrzycisk utwórz film w galeriiWybór zdjęć do filmu

Wchodzimy najpierw do galerii w naszym smartfonie. Następnie klikamy trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu i z opcji, które się nam pokażą, wybieramy tę o nazwie utwórz film. Teraz zaznaczamy zdjęcia i filmy, które chcemy użyć, możemy wybrać maksymalnie 60 takich plików. Gdy już dokonaliśmy wyboru, to ponownie klikamy utwórz film u góry ekranu.

Jak wybrać styl filmu?Jak dodać napisy?Jak dodać muzykę do klipu?

Film został automatycznie utworzony ze wskazanych przez nas zdjęć i filmów. Możemy jednak wybrać jeden z kilku przygotowanych przez producenta motywów. Żeby to zrobić, klikamy na ikonę pędzla u dołu ekranu. Mamy także możliwość dodania tekstu, który będzie wyświetlał się na początku filmu. W tym celu klikamy drugą ikonę na dole, oznaczoną symbolem T.

W trzecim kroku decydujemy o dźwięku. Możemy pozostawić nasz film bez niego, skorzystać z muzyki przygotowanej przez producenta lub wstawić własną. W przypadku tej przygotowanej przez producenta trzeba pamiętać o zastrzeżeniu, iż może być ona

przeznaczona wyłącznie do ograniczonego, niekomercyjnego użytku osobistego.

Ostatnia opcja umożliwi nam zmianę kolejności zdjęć i filmów, a także dodanie nowych plików lub usunięcie tych już przez nas dodanych. Co więcej, filmy możemy także przyciąć, robimy to poprzez kliknięcie ikony nożyczek.

Jak zmienić kolejność zdjęć w klipie?Jak zapisać lub udostępnić film?

Efekt możemy po prostu zapisać, klikając właśnie na taką nazwę w prawym górnym rogu ekranu. Mamy także możliwość szybkiego podzielenie się naszym filmem, w tym celu klikamy udostępnij.

Android 10 One UI 2

W przypadku urządzeń wyposażonych w Androida 10 i One UI 2 pierwsze kroki wyglądają nieco inaczej. Żeby zrobić film ze zdjęć, należy najpierw kliknąć ikonę z plusem u góry ekranu, a następnie zaznaczyć pliki. W kolejnym kroku zaś wciskamy przycisk utwórz film na dole wyświetlacza.

One UI Ikona pozwalająca utworzyć film ze zdjęćPrzycisk utwórz filmEdytor filmów w telefonie Samsunga

Następnie do wyboru mamy dwa tryby: najlepsze chwile oraz samodzielnie edytowalny. W pierwszym wariancie automatycznie zostaną wybrane najlepsze ujęcia, z których utworzony będzie film. W drugiej wersji możemy sami zadecydować o tym, jak będzie wyglądał klip.

Podobnie jak wcześniej możemy dodać tytuł czy muzykę do filmu. Na końcu całość zatwierdzamy przyciskiem zapisz na górze ekranu.

Zobacz też film!

Co to są Historie?

Jak wyłączyć automatyczne filmy ze zdjęć?

W galerii możemy znaleźć także zakładkę historie. W tej sekcji odnajdziemy krótkie filmiki utworzone automatycznie przez nasz smartfon. Żeby funkcja ta działała, trzeba wejść do ustawień w galerii (trzy kropki u góry ekranu i ustawienia), a następnie zaznaczyć opcję twórz historie automatycznie. Jak możemy przeczytać, filmy te będą tworzone

na podstawie twarzy, godzin i lokalizacji na zdjęciach i filmach.

Podsumowanie

Możliwość szybkiego zrobienia filmu ze zdjęć, czy krótkich filmików, to dobry sposób na pokazanie znajomym, czy też rodzinie wydarzeń z naszego życia. Co istotne, w tym celu nie musimy nic instalować.

Trzeba pamiętać, iż narzędzie to nie nada się do tworzenia dłuższych filmów, gdyż możemy użyć ograniczonej ilości plików. Korzystanie z tej funkcji jest bardzo proste, jednak nie znajdziemy tutaj bardziej rozwiniętych narzędzi do edycji filmów.

Copyright © 2021 Techfanik, Blogger