Jak przywrócić usunięte zdjęcia i filmy w telefonie Samsunga?

Jeżeli przypadkowo usunęliście zdjęcie lub film, który jest dla was ważny, to na telefonie Samsunga można go przywrócić. Jak odzyskać te pliki? Zapraszam do poradnika!

Jak przywrócić usunięte zdjęcia i filmy na telefonie Samsunga?
UWAGA!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

O funkcji

W przypadku prezentowanego Samsunga Galaxy S9+ funkcja ta pojawiła się wraz z aktualizacją do Androida 9 Pie oraz One UI. Systemowa aplikacja galerii zyskała kosz. Wszystkie usunięte zdjęcia i filmy znajdują się tam jeszcze przez 15 dni (obecnie jest to 30 dni).

Od czego zacząć?

Samsung Galeria Dodatkowe OpcjeSamsung Galeria Dodatkowe Opcje UstawieniaSamsung Galeria Dodatkowe Opcje Ustawienia Kosz

Na początku warto upewnić się, iż funkcja ta jest u nas włączona. W tym celu wchodzimy do galerii, a następnie klikamy na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. W kolejnym kroku wybieramy opcję Ustawienia i upewniamy się, że mamy zaznaczoną opcję Kosz.

Jak przywrócić usunięte zdjęcia i filmy?

Samsung Galeria Dodatkowe Opcje KoszSamsung Galeria Kosz Przywracanie Zdjęć i Filmów

W tym celu ponownie wchodzimy do galerii i klikamy na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Następnie wybieramy opcję Kosz. W kolejnym kroku zaznaczamy wybrane pliki i klikamy na Przywróć u dołu ekranu. Możemy też kliknąć na Usuń i trwale usunąć zaznaczone zdjęcia i filmy.

Aktualizacja 22.04.2020

Wraz z aktualizacją do Androida 10 oraz One UI 2 na Samsungu Galaxy S9+ pojawiła się możliwość przywracania również innych plików.

Jak odzyskać muzykę czy dokumenty?

Do wykonania powyższej czynności potrzebować będziemy aplikacji moje pliki. Po jej uruchomieniu będzie trzeba kliknąć na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Następnie z dostępnych opcji wybieramy kosz.

Samsung Moje Pliki KoszPrzywracanie usuniętych plików na telefonach SamsungaOpróżnianie kosza

Przy pierwszym uruchomieniu tej funkcji, będzie trzeba ją najpierw włączyć. Dopiero od tego momentu będzie można przywracać pliki w prosty sposób.

Po uruchomieniu wspomnianej opcji ujrzymy listę usuniętych plików. Żeby przywrócić wybrany plik należy przytrzymać dłużej palcem na nim. Potem pozostaje tylko kliknąć przywróć na dole wyświetlacza.

Możemy także opróżnić kosz, żeby to zrobić trzeba wcisnąć przycisk opróżnij na górze telefonu. Na końcu potwierdzamy czynność wybierając opcję opróżnij kosz.

Podsumowanie

Możliwość przywrócenia usuniętych zdjęć i filmów to przydatna funkcja jaką znajdziemy na urządzeniach Samsunga. Może się ona okazać pomocna, gdy przypadkowo usuniemy ważne dla nas pliki. Co więcej, w One UI 2 możemy odzyskać także inne pliki, które zostały usunięte.

Brak komentarzy:

Copyright © 2020 Techfanik , Blogger