Jak przywrócić usunięte zdjęcia i filmy w telefonie Samsunga?

W telefonie Samsunga przypadkowo usunięte zdjęcia lub filmy możemy przywrócić z kosza. Jak odzyskać skasowane pliki? Gdzie znaleźć kosz? Zapraszam do poradnika!

Jak przywrócić usunięte zdjęcia i filmy na telefonie Samsunga?

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Jak przywrócić skasowane zdjęcia i filmy?

Podstawową metodą na odzyskanie skasowanych plików jest ich przywrócenie z kosza znajdującego się w aplikacjach takich jak: galeria, czy moje pliki. Obecnie na wykonanie tej czynności mamy 30 dni (wcześniej było 15 dni). Po tym okresie pliki zostaną trwale usunięte z telefonu.

Jak włączyć kosz?

Trzy kropki w galeriiUstawienia w galeriiJak włączyć kosz?

W pierwszym kroku warto upewnić się, iż kosz, z którego będziemy przywracać zdjęcia czy filmy, jest w ogóle włączony. W tym celu wchodzimy do galerii, a następnie klikamy trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. W kolejnym kroku wybieramy opcję ustawienia i upewniamy się, że mamy zaznaczoną opcję kosz.

Jeżeli ta opcja nie jest aktywna, to warto ją zaznaczyć. Dzięki temu w przyszłości zyskamy możliwość odzyskania skasowanych plików.

Odzyskiwanie usuniętych zdjęć i filmów

Gdzie znaleźć kosz?Jak odzyskać zdjęcia i filmy?

W tym celu ponownie wchodzimy do galerii i klikamy trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Następnie wybieramy opcję kosz. W kolejnym kroku zaznaczamy wybrane pliki i klikamy na przywróć u dołu ekranu. Możemy też kliknąć usuń i trwale skasować zaznaczone zdjęcia i filmy.

Aktualizacja 22.04.2020

Wraz z aktualizacją do Androida 10 oraz One UI 2 na Samsungu Galaxy S9+ pojawiła się możliwość przywracania również innych plików.

Muzyka i dokumenty

Do wykonania powyższej czynności potrzebować będziemy aplikacji moje pliki. Przy pierwszym uruchomieniu tej funkcji, będzie trzeba ją najpierw włączyć. Dopiero od tego momentu będzie można przywracać pliki w prosty sposób.

Kosz w aplikacji Moje PlikiPrzywracanie skasowanych plikówJak opróżnić kosz w menedżerze plików?

Po jej uruchomieniu będzie trzeba kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Następnie z dostępnych opcji wybieramy kosz.

Po otwarciu wspomnianej opcji ujrzymy listę usuniętych plików. Żeby przywrócić wybrany plik, należy przytrzymać dłużej palcem na nim. Potem pozostaje tylko kliknąć przywróć na dole wyświetlacza.

Możemy także wyczyścić kosz, żeby to zrobić, trzeba wcisnąć przycisk opróżnij na górze telefonu. Na końcu potwierdzamy czynność, wybierając opcję opróżnij kosz.

Jak odzyskać pliki inną metodą?

W celu przywrócenia usuniętych plików, możemy także skorzystać z jednej z wielu zewnętrznych aplikacji dostępnych w sklepie Google Play. Należy jednak pamiętać, że skuteczność tych rozwiązań może być różna i nie zawsze muszą się one okazać skuteczne.

W przypadku, gdy korzysta się z aplikacji Zdjęcia od Google, warto również sprawdzić w tym miejscu. Być może szukane zdjęcia, czy filmy wciąż się tam znajdują.

Jeżeli korzystacie z rozwiązań chmurowych jak np. Dropbox, czy OneDrive, to warto również zajrzeć w te miejsca.

Zobacz też film!

Podsumowanie

Możliwość przywrócenia usuniętych zdjęć i filmów to przydatna funkcja, jaką znajdziemy na telefonach Samsunga. Może się ona okazać pomocna, gdy przypadkowo usuniemy ważne dla nas pliki. Co więcej, w One UI 2 możemy odzyskać także dokumenty oraz muzykę, które zostały skasowane.

Copyright © 2021 Techfanik, Blogger