Jak korzystać z motywów na telefonach Samsunga?

Motywy to prosty sposób na zmianę wyglądu interfejsu. Jak korzystać z motywów na urządzeniach Samsunga? Jak wpływają one na wygląd systemu? Jak umieścić skrót do motywów na ekranie głównym? Zapraszam do poradnika!

Jak zmienić motyw w telefonie Samsunga?
UWAGA!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Gdzie znajdę motywy?

gdzie znaleźć motywy samsung galaxy s9+samsung galaxy s9+ ustawienia tapety i motywy

Żeby dotrzeć do motywów trzeba użyć gestu uszczypnięcia, lub dłużej przytrzymać palcem w wolnym miejscu na ekranie głównym. Następnie z opcji, które się nam pojawią wybrać tę opisaną jako motywy. Możemy też wejść do ustawień, a następnie wybrać sekcję Tapety i motywy. Potem u dołu ekranu wybieramy Motywy. Możemy także użyć skrótu nazwanego jako Samsung Themes umieszczonego w zasobniku ze wszystkimi aplikacjami lub na ekranie głównym.

Nie mam skrótu do motywów. Jak go umieścić na ekranie głównym?

samsung themes dodatkowe ustawieniasamsung themes ustawieniasamsung jak dodać skrót do motywów

W tym celu wchodzimy do motywów jedną z metod przedstawionych powyżej, a następnie klikamy na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Potem klikamy na Ustawienia. W kolejnym kroku zaznaczamy opcję Dodaj kartę Samsung Themes.

Galaxy Themes Ikona UstawieńDodaj Ikonę Galaxy Themes

Obecnie Galaxy Themes wyglądają nieco inaczej. Żeby dostać się do wspomnianej opcji, należy kliknąć trzy „paski” w lewym górnym rogu ekranu, a następnie wybrać ikonę koła zębatego. W następnym kroku zaznaczamy tę samą opcję co poprzednio, czyli dodaj ikonę galaxy themes.

Jak poruszać się po Samsung Themes?

Gdy już wejdziemy do Samsung Themes to możemy zacząć przeglądać motywy. Pomocne okazać się mogą dedykowane sekcje: Polecane, Najpopularniejsze lub Nowość. Poniżej znajdziemy również dodatkowe podziały jak: Wybór redaktora czy Propozycje tego tygodnia. Klikając na ikonę z trzema liniami u góry ekranu możemy wyszukać motyw według konkretnego koloru lub tematu np. słodki, nowoczesny czy podróż.

Z kolei po kliknięciu lupy będziemy mogli wyszukać motyw po słowie kluczowym. Już na pierwszy rzut oka możemy zobaczyć jak dany motyw wygląda i czy jest płatny lub darmowy. Jeżeli wklikniemy się w konkretny motyw, to zobaczymy o nim więcej informacji. Znajdziemy tu min. ocenę i recenzję innych użytkowników, ilość pobrań czy opis. Ujrzymy także zrzuty ekranu pokazujące nam jak będzie wyglądał system po zastosowaniu motywu.

Jak zastosować wybrany motyw?

samsung jak pobrać motywsamsung jak zastosować motyw

Gdy już wybierzemy motyw, który przypadł nam do gustu, to klikamy Pobierz u dołu ekranu. Następnie klikamy Zastosuj. Potem wyświetli się nam krótki komunikat informujący nas, iż

niektóre aplikacje mogą zostać zamknięte, a niezapisane dane mogą zostać utracone.

Jeżeli mimo to chcemy skorzystać z motywów to klikamy Zastosuj. Po kliknięciu owego napisu motyw zostanie zastosowany.

Jak motyw wpływa na wygląd systemu?

Samsung motywy zmiana wyglądu klawiatury

Motywy zmieniają nie tylko ikony czy tapetę, ale mają także wpływ na inne miejsca w interfejsie. Zmienia się wygląd paska ze skrótami, klawiatury czy nawet menu ostatnio otwartych aplikacji (zmiana koloru). Zmianie podlegają także aplikacje systemowe, takie jak telefon, wiadomości czy kalkulator. Warto pamiętać, iż tapetę możemy ustawić sobie inną niż ta zawarta w motywie.

Jak wrócić do podstawowego motywu?

W tym celu z powrotem wchodzimy do motywów, a następnie wchodzimy w Moje Motywy i Pokaż wszystkie. W kolejnym kroku wybieramy ten nazwany jako Domyślnie i klikamy Zastosuj.
Samsung Themes Moje RzeczySamsung Domyślny Motyw

Tak poszczególne kroki wyglądały w poprzedniej wersji galaxy themes. W tym momencie, żeby powrócić do podstawowego motywu, należy najpierw uruchomić wspomnianą aplikację (ustawienia, a potem motywy). W kolejny kroku rozwijamy menu (trzy „paski” w lewym górnym rogu) i wybieramy moje rzeczy. Na końcu tak samo, jak wcześniej wybieramy wariant domyślnie i wciskamy przycisk zastosuj.

Jak usunąć pobrany dodatek?

One UI Usuwanie Motywu

Pobrane dodatki, czyli w tym przypadku motywy możemy usnąć. Żeby to zrobić, wystarczy powtórzyć te same kroki co poprzednio. Następnie wybieramy motyw, którego już nie chcemy i klikamy usuń. Na końcu potwierdzamy czynność stosownym przyciskiem.

Podsumowanie

Motywy to prosty i intuicyjny sposób na zmianę wyglądu interfejsu. Na urządzeniach Samsunga możemy wybierać spośród wielu zarówno płatnych jak i darmowych rozwiązań, które pozwolą na dłużej zachować świeży wygląd interfejsu.

6 komentarzy:
 1. Odpowiedzi
  1. Czego dotyczy pytanie? Jak wrócić do podstawowego motywu? Odpowiedź na to pytanie znajduje się powyżej. Czy może jak usunąć pobrany motyw? Wówczas wystarczy kliknąć na niego (w Galaxy Themes) i wybrać usuń.

   Usuń
 2. Czy jest jakiś sposób na zapamiętanie swoich aktualnych (wybranych wcześniej, ale nie domyślnych) ustawień ekranu i przywrócenie tych ustawień po nieudanych próbach instalacji innych motywów? Chodzi o przywrócenie własnych ustawień a nie domyślnych systemu, obejmujących wszystkie elementy ekranu (tapety, ikony, czcionki itp). Jeżeli nie jest to możliwe w ramach systemu (?), to może są dostępne jakieś inne narzędzia do takiego backupu i odtworzenia ustawień?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie mogę polecić niczego, co by w pełni spełniało powyższe wymagania.

   Usuń
 3. Jak ustawić wiele tapet? Samsung s7 edge

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, co masz na myśli, pisząc wiele tapet. Chodzi Ci o funkcję pokazującą inną tapetę na ekranie blokady, za każdym wybudzeniem telefonu? Taka opcja jest dostępna od niedawna (One UI 2) i raczej nie znajdziesz jej na swoim modelu. Pozostaje Ci poszukać jakiejś zewnętrznej aplikacji.

   Usuń

Copyright © 2020 Techfanik , Blogger