Yi Dash Camera połączenie z aplikacją mobilną

Yi Smart Dash Camera to ciekawy wideorejestrator potrafiący nagrywać filmy w rozdzielczości Full HD przy 60 kl./s. Poza dobrymi parametrami nagrywanego obrazu umożliwia także połączenie ze smartfonem. Jakie możliwości wówczas zyskujemy? Jak to skonfigurować? Zapraszam do artykułu!

Yi Dash Camera połączenie z aplikacją

Co będzie potrzebne?

Do połączenia naszego wideorejestratora ze smartfonem nie będą nam potrzebne żadne dodatkowe przejściówki ani kable. Cały proces odbywa się bezprzewodowo. Do połączenia wykorzystamy jedynie naszą kamerkę oraz smartfon.

Od czego zacząć?

Zaczynamy od pobrania aplikacji na smartfon z właściwego dla naszego urządzenia sklepu z aplikacjami. W tym celu wyszukujemy, a następnie pobieramy program o nazwie YI Dash Cam. Następnie upewniamy się, iż w naszej kamerze włączony jest moduł sieci bezprzewodowej.

Jak sprawdzić czy moduł wi-fi jest włączony w kamerce?

Wciskamy wysunięty najbardziej na prawo przycisk na obudowie naszej kamerki oznaczony piktogramem koła zębatego. Potem sprawdzamy, czy ikonka Wi-fi nie jest przekreślona, gdyby była przekreślona należy przeklikać przez poszczególne opcje, a następnie gdy interesująca nas ikona będzie świeciła się na czerwono wcisnąć jeszcze raz ten sam przycisk co na początku.

Co dalej?

Następnie otwieramy aplikację i podążamy za wskazaniami na ekranie. Interfejs aplikacji jest w języku angielskim, ale z konfiguracją nikt nie powinien mieć problemów. Wśród kroków do przejścia czekać nas będą: wybranie regionu, w którym korzystamy z urządzenia, zapoznanie się i zatwierdzenie regulaminu oraz polityki prywatności. Jeżeli mamy włączone Wi-fi zarówno w telefonie, jak i w kamerce połączenie powinno zajść automatycznie.

Co oferuje aplikacja?

Obraz z kamery w aplikacji

Zaraz po skonfigurowaniu ujrzymy w aplikacji podgląd obrazu z naszej kamery. Obraz ten możemy otworzyć również na pełen ekran. Mamy także możliwość zrobienia zdjęcia, które zostanie zapisane w pamięci naszego telefonu.

Nagrane filmy w aplikacji

Kolejna sekcja w aplikacji oznaczona jako SD CARD umożliwia nam podgląd materiałów nagranych przez kamerę. Filmy są podzielone na dni, w których zostały nagrane. Każdy taki materiał może zostać przez nas odtworzony, pobrany do pamięci smartfona lub usunięty. Żeby dokonać takiej czynności, należy wejść w konkretny film.

Yi Dash Camera UstawieniaYi Kamera samochodowa ustawienia

Ostania sekcja to ustawienia z poziomu której mamy wpływ na rozdzielczość nagrywanych filmów, nagrywanie dźwięku, czułość Gsensora, wyświetlanie informacji o dacie i godzinie, znaku wodnym, włączeniu lub wyłączeniu systemu ADAS, zmiany nazwy i hasła do sieci Wi-fi, ustalenia po jakim czasie ma się wyłączać ekran, wyświetlania zegarka na wyłączonym ekranie, dźwięku włączania i wyłączania urządzenia, a także raportu z przebytej trasy. Z poziomu aplikacji możemy także sformatować kartę SD, a także przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych.

Podsumowanie

Aplikacja mobilna to interesujące rozszerzenie urządzenia, jakim jest Yi Dash Camera. Możliwość szybkiego pobrania filmu z wydarzenia na drodze może okazać się przydatna, szczególnie gdzieś na trasie.

Udostępnij wpis: