Jak zamontować telefon na statywie?

Jak zamontować smartfon na statywie? W większości przypadków będziemy potrzebować do tego przejściówki. Jak taka przejściówka wygląda? Jak to połączyć ze sobą? Zapraszam do artykułu!

Przejściówka Statyw Smartfon

Co nam będzie potrzebne?

Żeby zamontować większość smartfonów na statywie, potrzebować będziemy odpowiedniej przejściówki. Wyjątkiem są tu urządzenie posiadające wbudowane złącze 1/4 cala (to rzadkość).

Niezbędny będzie również sam statyw. Do telefonu świetnie nadaje się przenośny Camgloss Spider.

Uchwyt na telefon do statywu Manfrotto Smart ClampUchwyt na telefon do statywu Manfrotto Smart Clamp

Jaki uchwyt na telefon do statywu wybrać?

Możemy udać się do marketu i tam zakupić przejściówkę, która wyglądem będzie przypominać tę z pierwszego zdjęcia u góry artykułu. Zaletą jej jest niska cena.

Niestety gdy będziemy częściej używać takiej przejściówki, materiał pokrywający dolną część adaptera szybko się zużyje. W konsekwencji może się podwinąć i wyrzucić nasz telefon z uchwytu.

Warto, więc postawić na dedykowane rozwiązanie. U mnie sprawdza się uchwyt na telefon od Manfrotto o nazwie Smart Clamp, który widoczny jest na drugim zdjęciu.

Mimo kilku lat użytkowania dalej pewnie trzyma telefon.

Ile kosztuje Manfrotto Smart Clamp?

Jest to link afiliacyjny programu: Allegro Polecam. Po kliknięciu odnośnika możesz zapoznać się z dostępnością, a także ceną produktu. Mogę otrzymać nagrodę, jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tego linku. Tym samym wspierasz mój blog, za co dziękuję!

Jak zamontować telefon na statywie?

Żeby zamontować telefon na statywie, należy najpierw przykręcić przejściówkę do statywu, a następnie włożyć smartfon do adaptera.

Udostępnij wpis: