Xiaomi Blokowanie Aplikacji Jak korzystać?

Wśród wielu funkcji na urządzeniach Xiaomi z MIUI znaleźć możemy blokowanie aplikacji. Za co odpowiada ta funkcja? Jak z niej korzystać zapraszam do artykułu!

Blokowanie aplikacji w Xiaomi

Co to jest blokowanie aplikacji?

Funkcja ta ma za zadanie zabezpieczyć dostęp do aplikacji na naszym telefonie. Po odpowiedniej konfiguracji dostęp do aplikacji będzie możliwy po wpisaniu kodu lub zeskanowaniu odcisku palca.

Jak to skonfigurować?

Żeby to zrobić, należy wejść do ustawień telefonu, a następnie wybrać sekcję aplikacje. W kolejnym kroku klikamy blokowanie aplikacji.

Ustawienia w telefonie XiaomiSekcja aplikacje w ustawieniach

Po wejściu w wyżej wymienioną sekcję urządzenie poprosi nas o stworzenie wzoru, który posłuży nam do odblokowywania aplikacji. Jeżeli używamy odcisku palca jako metody odblokowywania telefonu i chcemy w ten sposób zabezpieczyć również dostęp do aplikacji, to na końcu zostaniemy poproszeni o przyłożenie palca do skanera.

Jak zablokować aplikację na kod?

W tym momencie znajdziemy się w menu z poziomu, którego możemy zaznaczyć które aplikacje mają pytać o autoryzację przed włączeniem. Robimy to, zaznaczając wybraną aplikację.

Jak ukryć aplikacje?

Sekcja blokowanie aplikacji w ustawieniach, pozwala nie tylko na zabezpieczenie dostępu do wybranych programów, ale także na ich ukrycie. Żeby schować ikony, należy ponownie udać się do ustawień i znowu wybrać tę samą opcję co wcześniej.

Następnie wybieramy drugą zakładkę, czyli właśnie ukryte aplikacje. Potem zaznaczmy programy, które chcemy schować.

Gdzie znaleźć schowane ikony?

Jak znaleźć ukryte aplikacje?Gdzie znaleźć schowane ikony?

Żeby to zrobić, trzeba wykonać gest rozsunięcia (dwoma palcami na ekranie głównym) i podać hasło do zablokowanych aplikacji.

Jak wyłączyć blokadę?

Wystarczy wybrać ikonkę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu (cały czas ta sama sekcja w ustawieniach). Na końcu pozostaje odznaczyć blokowanie aplikacji.

Jak wyłączyć blokadę aplikacji w MIUI

Trzeba pamiętać, iż wówczas nie tylko zostanie wyłączona blokada aplikacji, ale także hasło zostanie usunięte. Co więcej, wszystkie ukryte ikony aplikacji zostaną z powrotem odkryte.

Blokada aplikacji ustawienia

Domyślnie autoryzacja dostępu do aplikacji wymagana jest po każdym zablokowaniu urządzenia. Można to jednak zmienić w sekcji ustawienia ograniczenia. Tutaj możemy zmienić to na wymaganie autoryzacji po każdym zamknięciu aplikacji lub z opóźnieniem o minutę po wyjściu z aplikacji.

Możemy także z poziomu ustawień zmienić wymagane hasło dostępu, wyłączyć możliwość odblokowywania odciskiem palca lub wyłączyć widoczność wzoru.

Ustawienia blokowania aplikacjiJak zmienić hasło blokady?

Kolejnymi opcjami są ukrywanie powiadomień z zablokowanych aplikacji oraz możliwość odblokowania wszystkich aplikacji za jednym razem.

Możemy również dodać konto Xiaomi, które może nam się przydać, gdy zapomnimy naszego wzoru.

Jak to działa w praktyce?

Gdy będziemy chcieli włączyć daną aplikację, zostaniemy poproszeni o wprowadzenie wzoru lub przyłożenie palca. W momencie, gdy będzie on się zgadzał z zadeklarowanym wcześniej, nasza aplikacja włączy się, to wszystko!

Podsumowanie

Blokowanie aplikacji to ciekawa funkcja zwiększająca bezpieczeństwo danych przechowywanych na naszym telefonie. Warto o niej wiedzieć i wykorzystywać w życiu codziennym.

Copyright © 2021 Techfanik, Blogger