Brak odtwarzacza na ekranie blokady w telefonie Xiaomi z MIUI 10

Sterowanie odtwarzaczem muzyki z poziomu ekranu blokady jest wygodne w użyciu. Co zrobić gdy na naszym urządzeniu Xiaomi z MIUI 10 odtwarzacz nie wyświetla się na ekranie blokady? Zapraszam do poradnika!

Xiaomi MIUI 10 problem braku odtwarzacza na ekranie blokady

Jakich aplikacji dotyczy problem?

Problem ten może dotyczyć niektórych aplikacji umożliwiających odtwarzanie dźwięku i sterowanie nim za pomocą odtwarzacza na pasku ze skrótami i ekranie blokady. Problem ten pojawił się na Xiaomi Redmi Note 4 po aktualizacji do MIUI 10. W przypadku tego urządzenia nie widoczny był odtwarzacz z domyślnej aplikacji radia. Jednak odtwarzacz ze standardowej aplikacji muzyki wyświetlał się już bez problemu.

Jak przywrócić odtwarzacz muzyki na ekranie blokady?

Xiaomi powiadomienie odtwarzacza muzykiPrzycisk więcej ustawień w powiadomieniuJak włączyć powiadomienia na ekranie blokady?

Problem braku odtwarzacza możemy rozwiązać na dwa proste sposoby. W pierwszym sposobie będziemy musieli najpierw włączyć aplikację z odtwarzaczem, a następnie ściągnąć pasek ze skrótami i powiadomieniami. Potem przesuwamy palcem w lewo na tym "powiadomieniu" i klikamy na ikonę koła zębatego. W kolejnym kroku wybieramy więcej ustawień. Na końcu zaznaczamy opcję powiadomienia ekranu blokady.

Ustawienia w MIUI 10xiaomi ustawienia powiadomień aplikacji

Drugi sposób to wejście bezpośrednio do ustawień telefonu. Potem zjeżdżamy w dół i klikamy na sekcję zainstalowane aplikacje. Następnie z listy wybieramy aplikację, z której odtwarzacz chcemy zobaczyć na ekranie blokady. W kolejnym kroku klikamy na powiadomienia, a następnie zaznaczamy opcję powiadomienia ekranu blokady.

Podsumowanie poradnika

Problem braku odtwarzacza na ekranie blokady dotyka niektórych aplikacji na urządzeniach Xiaomi po aktualizacji do MIUI 10. Jednak w prosty sposób możemy go z powrotem przywrócić i cieszyć się wygodnym sterowaniem muzyką, audiobookiem czy podcastem.

Udostępnij wpis: