Brak odtwarzacza na ekranie blokady w telefonach Xiaomi z MIUI 10

Sterowanie odtwarzaczem muzyki z poziomu ekranu blokady jest wygodne w użyciu. Co zrobić gdy na naszym urządzeniu Xiaomi z MIUI 10 odtwarzacz nie wyświetla się na ekranie blokady? Zapraszam do poradnika!

Xiaomi MIUI 10 Jak rozwiązać problem braku odtwarzacza na ekranie blokady

Jakich aplikacji dotyczy problem?

Problem ten może dotyczyć niektórych aplikacji umożliwiających odtwarzanie dźwięku i sterowanie nim za pomocą odtwarzacza na pasku ze skrótami i ekranie blokady. Problem ten pojawił się na Xiaomi Redmi Note 4 po aktualizacji do MIUI 10. W przypadku tego urządzenia nie widoczny był odtwarzacz z domyślnej aplikacji radia. Jednak odtwarzacz ze standardowej aplikacji muzyki wyświetlał się już bez problemu.

Jak przywrócić odtwarzacz muzyki na ekranie blokady?

xiaomi powiadomienie odtwarzacza muzyki ustawieniaxiaomi odtwarzacz radia więcej ustawieńxiaomi odtwarzacz muzyki lub radio powiadomienia ekranu blokady

Problem braku odtwarzacza możemy rozwiązać na dwa proste sposoby. W pierwszym sposobie będziemy musieli najpierw włączyć aplikację z odtwarzaczem, a następnie ściągnąć pasek ze skrótami i powiadomieniami. Potem przesuwamy palcem w lewo na tym "powiadomieniu" i klikamy na ikonę koła zębatego. W kolejnym kroku wybieramy więcej ustawień. Na końcu zaznaczamy opcję powiadomienia ekranu blokady.

xiaomi ustawienia zainstalowane aplikacjexiaomi ustawienia powiadomień aplikacji

Drugi sposób to wejście bezpośrednio do ustawień telefonu. Potem zjeżdżamy w dół i klikamy na sekcję zainstalowane aplikacje. Następnie z listy wybieramy aplikację, z której odtwarzacz chcemy zobaczyć na ekranie blokady. W kolejnym kroku klikamy na powiadomienia, a następnie zaznaczamy opcję powiadomienia ekranu blokady.

Podsumowanie

Problem braku odtwarzacza na ekranie blokady dotyka niektórych aplikacji na urządzeniach Xiaomi po aktualizacji do MIUI 10. Jednak w prosty sposób możemy go z powrotem przywrócić i cieszyć się wygodnym sterowaniem muzyką, audiobookiem czy podcastem.

Brak komentarzy:

Copyright © 2021 Techfanik , Blogger