LG Jak odzyskać usunięte zdjęcia i filmy?

Może się tak zdarzyć, iż przypadkowo usuniemy zdjęcia lub filmy, które chcieliśmy zachować. Jeżeli posiadamy telefon od LG to możemy takie pliki w prosty sposób odzyskać. Jak to zrobić? Zapraszam do poradnika!

LG Jak odzyskać usunięte zdjęcia i filmy?

Poradnik prezentowany jest na przykładzie LG G5. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Czy trzeba coś instalować?

Otóż nie trzeba. W tym celu wykorzystamy funkcję wbudowaną w standardową aplikację galerii jaką znajdziemy na urządzeniach LG. Co istotne, na wykonanie tej czynności mamy 7 dni. Po upływie tego czasu pliki zostaną trwale usunięte z kosza.

Jak odzyskać usunięte zdjęcia i filmy?

LG ikona galeriiLG galeria skrót menuKosz w galerii

Pierwszym krokiem będzie wejście do aplikacji galerii już zainstalowanej na naszym telefonie. W kolejnym kroku będzie trzeba kliknąć na ikonę z trzema kreskami w lewym górnym ekranu lub po prostu pociągnąć palcem od lewej krawędzi. Potem spośród opcji, które zobaczymy na ekranie wybieramy tę o nazwie kosz.

Skasowane albumy w koszuUsunięte zdjęcia i filmy

W tym momencie naszym oczom ukażą się album lub albumy ze zdjęciami i filmami. Po kliknięciu na wybrany zobaczymy wszystkie pliki, które możemy odzyskać. Mamy możliwość otwarcia każdego z plików, a także sprawdzenia szczegółów dotyczących go.

Przywracanie usuniętych zdjęć i filmówJak odzyskać wiele zdjęć?

Żeby odzyskać tylko wybrany plik należy go otworzyć lub dłużej przytrzymać na nim palcem, następnie wystarczy kliknąć na napis przywróć. Co więcej, możemy także ten proces wykonać dla większej ilości plików naraz. W tym celu wybieramy ikonę ze strzałką umieszczoną w prawym górnym rogu ekranu, a potem zaznaczamy interesujące nas materiały. Na końcu pozostaje nam wciśnięcie przycisku przywróć umieszczonego na samym dole.

Jak trwale usunąć pliki?

Wystarczy powtórzyć te same kroki co powyżej. Tym razem z opcji na ekranie wybieramy usuń. W tym przypadku również możemy to zrobić dla wielu plików naraz. Wystarczy wówczas kliknąć na ikonę kosza u góry, a następnie zaznaczyć wybrane materiały. Ostatnim krokiem będzie naciśnięcie na przycisk usuń.

Podsumowanie

Posiadając telefon marki LG nie musimy się obawiać, iż przypadkowo usuniemy zdjęcie czy film. Dzięki odpowiedniej funkcji możemy w prosty sposób odzyskać wybrane pliki.

Udostępnij wpis: