Xiaomi Mi Sports Test słuchawek bezprzewodowych

Xiaomi Mi Sports to tanie słuchawki bezprzewodowe. Czy są wygodne? Jaką jakość dźwięku oferują? Jak się sprawują na co dzień? Zapraszam na test!

Mi Sports Test słuchawek bezprzewodowych od Xiaomi

Co znajduje się w pudełku?

Produkt zapakowany jest w białe pudełko. Na jego froncie odnajdziemy tylko logo producenta oraz okienko za pomocą którego można zobaczyć jak wyglądają słuchawki. Z tyłu opakowania z kolei znalazła się pełna nazwa produktu czyli Xiaomi Mi Sports Bluetooth Earphones oraz specyfikacja.

Xiaomi Mi Sports Opakowanie i jego zawartość

W pudełku poza samymi słuchawkami odnaleźć można również kabel micro-USB do ładowania, instrukcję obsługi, a także wymienne końcówki w różnych rozmiarach.

Xiaomi Mi Sports Bluetooth Earphones Specyfikacja

Wymiary27 x 29 x 30 mm
Masa18g
Czas ładowania2 godziny
Czas stanu gotowości280 godzin
Maksymalny czas gry7 godzin
Zasięg działania10 m
Pojemność akumulatora100 mAh

Złącza i przyciski

Na słuchawkach odnajdziemy w sumie trzy przyciski. Jeden na przewodzie oraz dwa na prawej słuchawce. Ten pierwszy ma wiele funkcji. Posłuży nam on do włączenia urządzenia, odbierania i odrzucania połączeń, zatrzymania muzyki oraz wywołania asystenta głosowego na telefonie. Dwa pozostałe zaś będą odpowiadały za zwiększanie i zmniejszanie głośności oraz przełączanie kolejnych utworów.

Jakość wykonania

W większej części słuchawki zostały wykonane z dobrej jakości tworzyw sztucznych. Co więcej, produkt został wzbogacony o metalowe wstawki. Dzięki zastosowaniu takich materiałów słuchawki sprawiają dobre wrażenie zarówno podczas trzymania ich w rękach jak i przy samym słuchaniu muzyki.

Wygoda użytkowania i możliwości dostosowania

Za pomocą ściągacza możemy dostosować długość przewodu do obwodu swojej głowy. Co więcej, w zestawie znajdują się końcówki w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy może wybrać najbardziej odpowiednie dla siebie.

Przedstawione powyżej możliwości dostosowania sprawiają, iż Mi Sports wygodnie się użytkuje. Dodatkowo dzięki specjalnemu mocowaniu za uchem, słuchawki leżą pewnie nawet podczas biegania czy ćwiczeń.

Jakość dźwięku

Parametr ten jak i całe słuchawki trzeba oceniać przez pryzmat ich nie wygórowanej ceny. W swojej klasie Mi Sports grają dobrze i oferują całkiem wysoką głośność maksymalną. Dźwięk jest odpowiednio dostosowany dzięki czemu większość użytkowników powinna być zadowolona z tego jak grają omawiane słuchawki od Xiaomi. Rozczarowani natomiast mogą być fani mocnych basów.

Mikrofon i jakość rozmów telefonicznych

Produkt został wyposażony także w mikrofon umieszczony obok przycisku wielofunkcyjnego. Działa on poprawnie i nadaje się do prowadzenia rozmów telefonicznych.

Dodatkowe funkcje

Słuchawki posiadają funkcję, która informuje głosowo użytkownika o połączeniu ze smartfonem, o numerze telefonu, który do nas dzwoni czy też wyłączeniu samego urządzenia. Komunikaty te prezentowane są w języku angielskim.

Warto również wspomnieć o standardzie IPX4, które spełniają słuchawki. Dzięki temu nie straszny im być powinien pot, czy zachlapania.

Bateria i czas pracy na jednym ładowaniu

Zastosowane ogniwo posiada pojemność 100 mAh i według producenta powinno starczyć na maksymalnie 7 godzin gry. Wynik jaki można uzyskać jest zależny od sposobu użytkowaniu, w moim przypadku oscylował on w okolicach 6 godzin.

Zobacz też film!

Podsumowanie

Słuchawki bezprzewodowe od Xiaomi o nazwie Mi Sports, to ciekawa propozycja w swojej półce cenowej. Oferują dobrą jakość dźwięku, są wygodne w użytkowaniu i jak sama nazwa wskazuje sprawdzą się podczas uprawiania sportu. Pamiętać należy jednak, że nie są to słuchawki dla miłośników mocnych basów.

Copyright © 2021 Techfanik, Blogger