Jak zrobić zrzut ekranu w telefonie OnePlus?

Zrzut ekranu to prosty sposób na zapisanie ważnych informacji. Jak zrobić screenshota na różne sposoby w telefonie OnePlus? Zapraszam do poradnika!

OnePlus Jak zrobić zrzut ekranu
Uwaga!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie OnePlusa 7T Pro. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Jak zrobić zrzut ekranu?

W telefonie marki OnePlus screenshota możemy zrobić na trzy różne sposoby.

Sposób 1 - Przyciski

Pierwszą i zarazem podstawową metodą na wykonanie zrzutu ekranu jest odpowiednia kombinacja przycisków. W tym celu wciskamy w tym samym czasie, przycisk zasilania (włączania) oraz zmniejszania głośności (ściszania).

Sposób 2 - Gest

Popularnego „screena” możemy zrobić także za pomocą specjalnego gestu. Żeby skorzystać z tej metody, wystarczy pociągnąć trzema palcami w dół na ekranie.

Ustawienia w telefonie OnePlusPrzyciski i gesty w ustawieniachScreenshot trzema palcami

Jeżeli na waszym telefonie ta funkcja nie działa, oznacza to, że najprawdopodobniej nie jest włączona. Żeby aktywować ten gest, należy udać się do ustawień, a następnie wybrać sekcję przyciski i gesty. W kolejnym kroku klikamy szybkie gesty i zaznaczmy opcję zrzut ekranu trzema palcami. Na końcu sprawdzamy, czy działa!

Sposób 3 - Asystent Google

Do zrobienia screenshota wykorzystać możemy również Asystenta Google. W tym celu wystarczy, że uruchomimy nasłuchiwanie i wypowiemy frazę zrób zrzut ekranu. Utworzony plik możemy od razu udostępnić.

Długi zrzut ekranu

Poza standardowym, możemy utworzyć także długi (przewijany) print screen. W tym celu korzystamy z jednej z dwóch pierwszych metod, a następnie wybieramy rozszerzony zrzut ekranu. Potem „zdjęcie ekranu” zacznie się tworzyć, żeby przerwać ten proces i zapisać plik wystarczy dotknąć ekran.

Edycja screenshota

Na utworzonym pliku mamy możliwość wprowadzania zmian. Żeby to zrobić, najpierw trzeba posłużyć się wybraną metodą (1 lub 2) a potem kliknąć na podgląd widoczny w prawym dolnym rogu ekranu.

Jak przyciąć screena?

Po wybraniu tej opcji zyskamy dostęp do dodatkowych możliwości, wśród których warto wspomnieć o:

  • przycięciu
  • rysowaniu
  • dodawaniu tekstu
  • zaznaczaniu
  • wstawianiu strzałki

Gdzie znajdę utworzonego „screena”?

Wszystkie utworzone w ten sposób pliki (z wyjątkiem tych wykonanych za pomocą metody nr 3) odnaleźć możemy w galerii w folderze o odpowiedniej nazwie.

Podsumowanie

Jak mogliście zauważyć w tym poradniku, w telefonie marki OnePlus zrzut ekranu możemy utworzyć w prosty sposób. Co więcej, nie musimy instalować żadnej dodatkowej aplikacji, aby przyciąć czy zaznaczyć ważne informacje na utworzonym pliku.

Brak komentarzy:

Copyright © 2020 Techfanik , Blogger