Jak edytować filmy na telefonie Xiaomi?

W telefonie Xiaomi odnaleźć możemy galerię, a w niej wbudowany edytor filmów. Pozwala on przyciąć klip, czy dodać tekst lub dźwięk. Co jeszcze umożliwia ta funkcja? Zapraszam do poradnika!

Jak edytować filmy na Xiaomi?

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Redmi Note 9. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Czy żeby edytować filmy potrzebuję coś instalować?

Żeby skorzystać z podstawowych funkcji edytora, nie trzeba nic dodatkowo instalować. Jeżeli jednak będziemy chcieli skorzystać z większej ilości funkcji, to będziemy musieli zainstalować dodatkowy program.

Gdzie znajdę edytor filmów?

Ikona edycji filmów w Xiaomi

W celu rozpoczęcia edytowania filmów trzeba wejść do galerii, a następnie wybrać film, który chcemy poddać edycji. Potem klikamy ikonę nożyczek u dołu ekranu.

Co oferuje wbudowany edytor?

Przygotowany przez Xiaomi edytor oferuje dostęp do 4 głównych sekcji z narzędziami.

Wśród nich znaleźć możemy:

  • Edytor (przycinanie filmu)
  • Filtry
  • Napisy
  • Ścieżka dźwiękowa
Jak skrócić film?Jak dodać filtr do filmu?Jak dodać napisy do filmu na telefonie?

Przytnij

Funkcja ta umożliwia nam skrócenie filmu o niepotrzebne ujęcia.

Filtry

Z poziomu tej sekcji możemy wrzucić na nasz film jeden z kilku przygotowanych filtrów, pozwalających zmienić styl tworzonego klipu.

Napisy

W tym miejscu mamy możliwość dodania tytułu, jak i napisów końcowych do naszego filmu.

Ścieżka dźwiękowa

Wstawianie dźwięku do filmu

Obecność tej sekcji pozwala wzbogacić nasz materiał filmowy o podkład muzyczny. Możemy zastosować jeden z przygotowanych utworów muzycznych lub dołączyć swój własny z poziomu pamięci naszego telefonu.

Współczynnik proporcji

Poza wspomnianymi już czterema sekcjami z narzędziami, do wyboru mamy także opcję pozwalającą wybrać proporcje tworzonego klipu.

Zmiana proporcji filmu

Możemy pozostawić domyślne proporcje filmu lub zmienić je na: 16:9, 9:16, 2.39:1, 1:1 lub 2.55:1.

Jak zapisać zmiany?

Na końcu klikamy przycisk zapisz umieszczony na dole ekranu, jeżeli chcemy zachować wprowadzone zmiany. Z kolei w celu odrzucenia dodanych efektów, wystarczy wcisnąć przycisk anuluj ulokowany po lewej stronie.

Podsumowanie

Edytor wbudowany w nakładkę od Xiaomi nie oferuje może zbyt wielkiej ilości funkcji, jednak warto docenić jego obecność. Podstawowe funkcje takie jak przycięcie filmu czy dodanie ścieżki dźwiękowej zawsze mogą się przydać.

Copyright © 2021 Techfanik, Blogger