Xiaomi Kolaż czyli jak połączyć kilka zdjęć w jedno?

Na urządzeniach Xiaomi można w łatwy sposób przygotować kolaż czyli po prostu połączyć kilka zdjęć w jedno. Jak to zrobić? Zapraszam do poradnika!

Xiaomi Kolaż czyli Jak połączyć kilka zdjęć w jedno?

Uwaga! Poradnik prezentowany jest na przykładzie Xiaomi Redmi Note 4. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Co to jest kolaż ze zdjęć?

Jest to po prostu połączenie kilku zdjęć w jedno. W przedstawionej poniżej metodzie będzie można skorzystać z kilku szablonów pozwalających w łatwy sposób dostosować efekt do swoich oczekiwań.

Co będzie potrzebne żeby uzyskać taki efekt w Xiaomi?

Potrzebna będzie jedynie domyślna aplikacja Galerii oraz oczywiście zdjęcia, które chcemy użyć.

Jak połączyć kilka zdjęć w jedno?

Galeria w telefonie XiaomiPrzycisk kolaż w galeriiXiaomi Wybór zdjęć do połączenia

W tym celu otwieramy wspomnianą już aplikację galerii, a następnie klikamy na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Następnie z opcji, które pokażą się nam na ekranie wybieramy kolaż. W kolejnym kroku wskazujemy od 1 do 4 zdjęć, które chcemy użyć. Na końcu klikamy ok.

Kolaż w formie plakatu

W tym momencie na ekranie ujrzymy podgląd tego jak będzie wyglądał nasz kolaż. Poniżej znajdziemy dwie sekcje, plakat oraz układ. W pierwszej z nich zdjęcia umieszczone będą na białym tle, a dodatkowo na dole będzie można dodać podpis. Całość swoim wyglądem ma przypominać właśnie plakat. Do wyboru jest kilka szablonów, pozwalających dostosować efekt do własnych preferencji. W drugiej wersji zaś po prostu wybieramy jaki układ zdjęć nam się podoba i tworzymy tytułowy efekt.

Plakat - wariant pierwszy

W tym przypadku do wyboru mamy siedem gotowych szablonów, z których możemy skorzystać. Dodatkowo niektóre mają podpis. Żeby go edytować wystarczy dwa razy kliknąć na niego, a następnie wpisać własny tekst.

Co więcej, jeżeli klikniemy na każde ze zdjęć to pokażą nam się trzy opcje. Pierwsza z nich pozwoli wybrać inne zdjęcie, druga obrócić je, a trzecia odwrócić. Możemy również zmienić kolejność zdjęć, w tym celu należy przytrzymać dłużej palcem na wybranej fotografii, a potem przesunąć ją w inne miejsce. Na końcu wszystkie zmiany zatwierdzamy przyciskiem zapisz u dołu ekranu.

Układ - wariant drugi

Zmiana układu zdjęć w kolażu

W układzie liczba dostępnych szablonów będzie się różniła w zależności od liczby wybranych zdjęć. Dodatkowo zadecydować będziemy mogli o wielkości marginesów. Możemy się ich zupełnie pozbyć lub wybrać jedną z opcji: S, M lub L. Co więcej, mamy dostępne te same opcje edycji co powyżej. Całość zapisujemy w ten sam sposób co poprzednio.

Zarówno w jednym jak i drugim wariancie możemy przesuwać zdjęcia tak aby dopasować kadr.

Na moim smartfonie nie ma tej funkcji, co robić?

Dodatkowe opcje w Zdjęciach GoogleJak zrobić kolaż w aplikacji Zdjęcia od Google?

W takim przypadku będzie można posłużyć się jedną z zewnętrznych aplikacji dostępnych w Sklepie Play. Alternatywnie można skorzystać z aplikacji Zdjęcia od Google. Wystarczy wówczas zaznaczyć zdjęcia (za pomocą dłuższego przytrzymania), a następnie kliknąć na symbol plusa u góry ekranu. Na końcu pozostaje tylko wybrać kolaż.

Zobacz też film!

Podsumowanie

Na urządzeniach Xiaomi możemy w łatwy sposób przygotować kolaż ze zdjęć, czyli po prostu połączyć kilka fotografii w jedną. Jest do dobry sposób na podzielenie się z rodziną czy znajomymi, wspomnieniami z danego wydarzenia.

Copyright © 2021 Techfanik, Blogger