Xiaomi Kolaż czyli jak połączyć kilka zdjęć w jedno?

Na urządzeniach Xiaomi można w łatwy sposób przygotować kolaż czyli po prostu połączyć kilka zdjęć w jedno. Jak to zrobić? Zapraszam do poradnika!

Xiaomi Kolaż czyli Jak połączyć kilka zdjęć w jedno?
Uwaga!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Xiaomi Redmi Note 4. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Co to jest kolaż ze zdjęć?

Jest to po prostu połączenie kilku zdjęć w jedno. W przedstawionej poniżej metodzie będzie można skorzystać z kilku szablonów pozwalających w łatwy sposób dostosować efekt do swoich oczekiwań.

Co będzie potrzebne żeby uzyskać taki efekt na urządzeniach Xiaomi?

Potrzebna będzie jedynie domyślna aplikacja Galerii oraz oczywiście zdjęcia, które chcemy użyć.

Jak połączyć kilka zdjęć w jedno?

Xiaomi Jak zrobić kolaż ze zdjęć?Xiaomi Galeria KolażXiaomi Wybór zdjęć do kolażu

W tym celu otwieramy wspomnianą już aplikację galerii, a następnie klikamy na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Następnie z opcji, które pokażą się nam na ekranie wybieramy kolaż. W kolejnym kroku wskazujemy od 1 do 4 zdjęć, które chcemy użyć. Na końcu klikamy ok.

Xiaomi Kolaż Plakat

W tym momencie na ekranie ujrzymy podgląd tego jak będzie wyglądał nasz kolaż. Poniżej znajdziemy dwie sekcje, plakat oraz układ. W pierwszej z nich zdjęcia umieszczone będą na białym tle, a dodatkowo na dole będzie można dodać podpis. Całość swoim wyglądem ma przypominać właśnie plakat. Do wyboru jest kilka szablonów, pozwalających dostosować efekt do własnych preferencji. W drugiej wersji zaś po prostu wybieramy jaki układ zdjęć nam się podoba i tworzymy tytułowy efekt.

Wariant pierwszy - Plakat

W tym przypadku do wyboru mamy siedem gotowych szablonów, z których możemy skorzystać. Dodatkowo niektóre mają podpis. Żeby go edytować wystarczy dwa razy kliknąć na niego, a następnie wpisać własny tekst.

Co więcej, jeżeli klikniemy na każde ze zdjęć to pokażą nam się trzy opcje. Pierwsza z nich pozwoli wybrać inne zdjęcie, druga obrócić je, a trzecia odwrócić. Możemy również zmienić kolejność zdjęć, w tym celu należy przytrzymać dłużej palcem na wybranej fotografii, a potem przesunąć ją w inne miejsce. Na końcu wszystkie zmiany zatwierdzamy przyciskiem zapisz u dołu ekranu.

Wariant drugi - Układ

Xiaomi Kolaż Układ

W układzie liczba dostępnych szablonów będzie się różniła w zależności od liczby wybranych zdjęć. Dodatkowo zadecydować będziemy mogli o wielkości marginesów. Możemy się ich zupełnie pozbyć lub wybrać jedną z opcji: S, M lub L. Co więcej, mamy dostępne te same opcje edycji co powyżej. Całość zapisujemy w ten sam sposób co poprzednio.

Zarówno w jednym jak i drugim wariancie możemy przesuwać zdjęcia tak aby dopasować kadr.

Na moim smartfonie nie ma tej funkcji, co robić?

Zdjęcia Google Jak zrobić kolaż ze zdjęć?Zdjęcia Google kolaż ze zdjęć

W takim przypadku będzie można posłużyć się jedną z zewnętrznych aplikacji dostępnych w Sklepie Play. Alternatywnie można skorzystać z aplikacji Zdjęcia od Google. Wystarczy wówczas zaznaczyć zdjęcia (za pomocą dłuższego przytrzymania), a następnie kliknąć na symbol plusa u góry ekranu. Na końcu pozostaje tylko wybrać kolaż.

Podsumowanie

Na urządzeniach Xiaomi możemy w łatwy sposób przygotować kolaż ze zdjęć, czyli po prostu połączyć kilka fotografii w jedną. Jest do dobry sposób na podzielenie się z rodziną czy znajomymi, wspomnieniami z danego wydarzenia.

Brak komentarzy:

Copyright © 2021 Techfanik , Blogger