Jak zablokować połączenia w telefonie LG, Samsunga i Xiaomi?

Większość producentów w swoich urządzeniach umożliwia zablokowanie połączeń od wybranych numerów telefonu. Jak to zrobić na telefonach marek takich jak LG, Samsung, Xiaomi czy OnePlus? Zapraszam do poradnika!

Jak zablokować połączenia na telefonach LG, Samsunga, Xiaomi?

Jak zablokować połączenie na telefonie LG?

Aplikacja telefon w LGDodatkowe opcje w aplikacji telefonUstawienia połączeń w LG

Żeby zablokować połączenie od wybranego numeru na urządzeniach LG, najpierw trzeba wejść w aplikację Telefon. Następnie klikamy na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Z opcji, które nam się pojawią wybieramy tę nazwaną ustawienia połączeń. Potem klikamy na zablokuj połączenie i odrzuć z wiadomością.

Zablokuj połączenie i odrzuć z wiadomościąZablokowane numery w LGLG dodawanie nowego numeru do blokowanych

W kolejnym kroku wybieramy zablokowane numery. W celu dodania numeru do zablokowanych, klikamy na plus u góry ekranu. Następnie określamy czy chcemy dodać numer z kontaktów, rejestru połączeń czy będziemy po prostu wpisywać nowy numer. Potem zgodnie z wybraną wcześniej opcją zaznaczamy numer lub go wpisujemy i klikamy zablokuj. Numery, które dodaliśmy do tej listy będziemy mogli podejrzeć w sekcji zablokowane numery.

Wśród dodatkowych opcji znaleźć możemy filtr cyfr. Umożliwi nam zablokowanie numeru na podstawie cyfr znajdujących się na początku oraz końcu numeru. Mamy także możliwość zablokowanie połączeń od numerów prywatnych.

Blokowanie numeru w telefonie Samsunga

Aplikacja telefon w SamsunguSamsung dialer dodatkowe opcjeUstawienia połączeń w telefonie Samsung

Blokowanie połączeń na urządzeniach Samsunga wygląda podobnie do tego na LG. Żeby to zrobić wchodzimy w aplikację Telefon, a następnie klikamy na trzy kropki u góry ekranu. Potem wybieramy Ustawienia. Spośród wszystkich dostępnych opcji klikamy na tę nazwaną jako Blokuj numery.

Samsung blokowanie numeru

Teraz wprowadzamy numer, który chcemy zablokować. Możemy go także wskazać z kontaktów lub listy ostatnich połączeń, w tym celu klikamy na ikonę "osoby" umieszczoną obok pola do wpisywania numeru. Mamy także możliwość blokowania nieznanych dzwoniących.

Jak wygląda blokowanie połączeń na Xiaomi?

Aplikacja telefon od XiaomiUstawienia dialera w XiaomiLista blokowanych ustawienia

Na urządzeniach Xiaomi również znajdziemy możliwość zablokowania połączeń od niechcianych numerów. Żeby to zrobić wchodzimy w aplikację Telefon, a następnie klikamy na trzy "linie" u dołu ekranu. W kolejnym kroku wybieramy Listę blokowanych. Żeby móc z niej korzystać najpierw trzeba ją włączyć, robimy to przez zaznaczenie. Potem w sekcji blokowanie połączeń możemy zadecydować o blokowaniu numerów od nieznajomych, przekierowanych połączeniach, a także od kontaktów lub ukrytych numerów. Jeżeli z kolei chcemy zablokować połączenie od konkretnego numeru, to wybieramy blokowane numery.

Lista zablokowanych numerówXiaomi dodawanie numeru do listy blokowanych

Potem klikamy na dodaj u dołu ekranu. W tym momencie ukażą się nam trzy opcje dodaj numer telefonu, dodaj prefiks i dodaj kontakty. Wybieramy interesującą nas opcję i postępujemy odpowiednio do niej. W przypadku dodania numeru telefonu wpisujemy go i decydujemy czy mają być blokowane tylko połączenia czy SMS-y też. Czynność kończymy wciskając Ok w prawym górnym rogu ekranu. W przypadku wyboru prefiksu postępujemy w ten sam sposób. Z kolei przy wyborze kontaktu, po prostu zaznaczamy kontakt do zablokowania.

Spośród dodatkowych ustawień znajdziemy możliwość tworzenia wyjątków oraz edycję powiadomień o blokowaniu, Decydujemy czy chcemy je otrzymywać od wszystkich numerów, tych spoza listy blokowanych czy nigdy.

OnePlus - Jak zablokować niechciany numer?

Żeby zablokować numer w smartfonie marki OnePlus, należy otworzyć aplikację telefon, a następnie wybrać trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. W kolejnym kroku klikamy ustawienia i wciskamy przycisk ustawienia blokady. Potem wybieramy zablokowane numery, klikamy symbol plusa, wpisujemy numer telefonu i wciskamy zablokuj.

Ustawienia aplikacji telefonBlokowanie numeru w ustawieniach

Dodatkowo możemy zaznaczyć opcję powiadomienia, dzięki czemu zostaniemy poinformowani o zablokowanym połączeniu.

Telefon Google zablokowane numery

Obecnie w wielu telefonach z Androidem aplikacje telefonu przygotowane przez producentów są zastępowane przez program o nazwie Telefon Google. Tę aplikację znajdziemy np. w nowych smartfonach Xiaomi. Jak w tym przypadku pozbyć się niechcianych połączeń?

Ustawienia w aplikacji Telefon GoogleZablokowane numery Telefon GoogleDodawanie numeru do blokowanych

Najpierw trzeba otworzyć ten program, a następnie kliknąć trzy kropki u góry ekranu. Następnie z opcji, które nam się pokażą, wybieramy ustawienia. W kolejnym kroku wciskamy przycisk zablokowane numery i klikamy dodaj numer. Potem wpisujemy numer telefonu i wybieramy zablokuj.

Dodatkowo możemy zaznaczyć opcję, blokującą połączenia z nieznanych numerów. W tym celu zaznaczamy przycisk widoczny na górze wspomnianej sekcji.

Podsumowanie

Blokowanie połączeń to przydatna funkcja, która pozwoli nam odciąć się od połączeń z niechcianych numerów telefonów. Dzięki implementacji takiej funkcji przez producentów takich, jak LG, Samsung czy Xiaomi dostępna jest ona dla każdego użytkownika telefonów tych marek.

Copyright © 2021 Techfanik, Blogger