Jak zablokować połączenia w telefonie LG, Samsunga i Xiaomi?

Większość producentów w swoich urządzeniach umożliwia zablokowanie połączeń od wybranych numerów telefonu. Jak to zrobić na telefonach marek takich jak LG, Samsung czy Xiaomi? Zapraszam do poradnika!
Jak zablokować połączenia na telefonach LG, Samsunga, Xiaomi?

Jak zablokować połączenie na telefonie LG?

LG aplikacja telefonLG ustawienia połączeńLG zablokuj połączenie i odrzuć z wiadomością

Żeby zablokować połączenie od wybranego numeru na urządzeniach LG, najpierw trzeba wejść w aplikację Telefon. Następnie klikamy na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Z opcji, które nam się pojawią wybieramy tę nazwaną Ustawienia połączeń. Potem klikamy na Zablokuj połączenie i odrzuć z wiadomością.

LG zablokowane numeryLG dodawanie numeru do blokowanychLG dodawanie nowego numeru do blokowanych

W kolejnym kroku wybieramy Zablokowane numery. W celu dodania numeru do zablokowanych, klikamy na plus u góry ekranu. Następnie określamy czy chcemy dodać numer z kontaktów, rejestru połączeń czy będziemy po prostu wpisywać nowy numer. Potem zgodnie z wybraną wcześniej opcją zaznaczamy numer lub go wpisujemy i klikamy Zablokuj. Numery, które dodaliśmy do tej listy będziemy mogli podejrzeć w sekcji Zablokowane numery.

Wśród dodatkowych opcji znaleźć możemy filtr cyfr. Umożliwi nam zablokowanie numeru na podstawie cyfr znajdujących się na początku oraz końcu numeru. Mamy także możliwość zablokowanie połączeń od numerów prywatnych.

Blokowanie połączeń na urządzeniach Samsunga

samsung aplikacja telefonsamsung ustawienia aplikacji telefonsamsung blokuj numery

Blokowanie połączeń na urządzeniach Samsunga wygląda podobnie do tego na LG. Żeby to zrobić wchodzimy w aplikację Telefon, a następnie klikamy na trzy kropki u góry ekranu. Potem wybieramy Ustawienia. Spośród wszystkich dostępnych opcji klikamy na tę nazwaną jako Blokuj numery.

samsung blokowanie numeru

Teraz wprowadzamy numer, który chcemy zablokować. Możemy go także wskazać z kontaktów lub listy ostatnich połączeń, w tym celu klikamy na ikonę "osoby" umieszczoną obok pola do wpisywania numeru. Mamy także możliwość blokowania nieznanych dzwoniących.

Jak wygląda blokowanie połączeń na Xiaomi?

xiaomi aplikacja telefonxiaomi lista blokowanychxiaomi ustawienia listy blokowanych

Na urządzeniach Xiaomi również znajdziemy możliwość zablokowania połączeń od niechcianych numerów. Żeby to zrobić wchodzimy w aplikację Telefon, a następnie klikamy na trzy "linie" u dołu ekranu. W kolejnym kroku wybieramy Listę blokowanych. Żeby móc z niej korzystać najpierw trzeba ją włączyć, robimy to przez zaznaczenie. Potem w sekcji blokowanie połączeń możemy zadecydować o blokowaniu numerów od nieznajomych, przekierowanych połączeniach, a także od kontaktów lub ukrytych numerów. Jeżeli z kolei chcemy zablokować połączenie od konkretnego numeru, to wybieramy blokowane numery.

xiaomi dodawanie numeru do blokowanychxiaomi dodawanie numeru do listy blokowanych

Potem klikamy na dodaj u dołu ekranu. W tym momencie ukażą się nam trzy opcje dodaj numer telefonu, dodaj prefiks i dodaj kontakty. Wybieramy interesującą nas opcję i postępujemy odpowiednio do niej. W przypadku dodania numeru telefonu wpisujemy go i decydujemy czy mają być blokowane tylko połączenia czy SMS-y też. Czynność kończymy wciskając Ok w prawym górnym rogu ekranu. W przypadku wyboru prefiksu postępujemy w ten sam sposób. Z kolei przy wyborze kontaktu, po prostu zaznaczamy kontakt do zablokowania.

Spośród dodatkowych ustawień znajdziemy możliwość tworzenia wyjątków oraz edycję powiadomień o blokowaniu, Decydujemy czy chcemy je otrzymywać od wszystkich numerów, tych spoza listy blokowanych czy nigdy.

Podsumowanie

Blokowanie połączeń to przydatna funkcja, która pozwoli nam odciąć się od połączeń z niechcianych numerów telefonów. Dzięki implementacji takiej funkcji przez producentów takich jak LG, Samsung czy Xiaomi dostępna jest ona dla każdego użytkownika telefonów tych marek.

Brak komentarzy:

Copyright © 2020 Techfanik , Blogger