Jak zablokować numer telefonu w LG, Samsung, Xiaomi?

Blokowanie połączeń to przydatna funkcja. Jak zablokować numer telefonu w smartfonie LG, Samsung, Xiaomi lub OnePlus? Zapraszam do poradnika!

Jak zablokować numer w telefonie LG, Samsung, Xiaomi?

Jak zablokować połączenie na telefonie LG?

Aplikacja telefon w LGDodatkowe opcje w aplikacji telefonUstawienia połączeń w LG

Żeby zablokować połączenie od wybranego numeru na urządzeniach LG, najpierw trzeba wejść w aplikację Telefon. Następnie klikamy na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Z opcji, które nam się pojawią wybieramy tę nazwaną ustawienia połączeń. Potem klikamy na zablokuj połączenie i odrzuć z wiadomością.

Zablokuj połączenie i odrzuć z wiadomościąZablokowane numery w LGLG dodawanie nowego numeru do blokowanych

W kolejnym kroku wybieramy zablokowane numery. W celu dodania numeru do zablokowanych, klikamy na plus u góry ekranu. Następnie określamy czy chcemy dodać numer z kontaktów, rejestru połączeń czy będziemy po prostu wpisywać nowy numer. Potem zgodnie z wybraną wcześniej opcją zaznaczamy numer lub go wpisujemy i klikamy zablokuj. Numery, które dodaliśmy do tej listy będziemy mogli podejrzeć w sekcji zablokowane numery.

Wśród dodatkowych opcji znaleźć możemy filtr cyfr. Umożliwi nam zablokowanie numeru na podstawie cyfr znajdujących się na początku oraz końcu numeru. Mamy także możliwość zablokowanie połączeń od numerów prywatnych.

Jak zablokować numer w telefonie Samsung?

Samsung aplikacja telefonUstawienia połączeń w telefonieSamsung blokowanie numeru telefonu

Żeby zablokować numer w telefonie Samsung, należy:

 1. Otworzyć aplikację telefon
 2. Następnie kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu
 3. Potem wybrać ustawienia
 4. W kolejnym kroku wcisnąć przycisk blokuj numery
 5. Następnie wpisać numer telefonu do zablokowania
 6. Na końcu wcisnąć symbol plusa umieszczony obok

Numer możemy wskazać także z kontaktów lub z listy ostatnich połączeń. W tym celu klikamy odpowiedni przycisk umieszczony obok pola do wpisywania numeru.

Blokowanie nieznanych numerów

Kolejną funkcją jest blokowanie połączeń z numerów prywatnych (nieznanych). Żeby ją włączyć w telefonie Samsunga, należy zaznaczyć opcję blokuj nieznane/ukryte numery u góry ekranu.

Jak zablokować numer prywatny?Jak odblokować numer w telefonie Samsung?

Jak odblokować numer w Samsungu?

Żeby odblokować numer w smartfonie Samsung, należy otworzyć sekcję blokuj numery w aplikacji telefon (kroki takie same jak powyżej). Na dole znajdować się będzie lista kontaktów. Aby usunąć wybrany, trzeba wcisnąć symbol minusa umieszczony po prawej stronie.

Blokowanie połączeń w Xiaomi

Ustawienia aplikacji telefon w XiaomiBlokowanie połączeń w ustawieniachBlokowanie nowego numeru

Żeby w Xiaomi ustawić blokowanie połączeń, trzeba:

 1. Otworzyć aplikację telefon
 2. Następnie kliknąć trzy "paski" na dole ekranu
 3. Potem wcisnąć przycisk lista blokowanych
 4. W kolejnym kroku zaznaczyć pierwszą opcję u góry o tej samej nazwie
 5. Następnie wybrać blokowane numery
 6. Potem kliknąć dodaj i wpisać numer telefonu
 7. Na końcu wcisnąć ok na dole ekranu

Tak blokowanie numerów wygląda w przypadku aplikacji własnej tego producenta. W nowszych modelach została ona zastąpiona przez Telefon Google (najczęściej niebieska ikona na pulpicie). Więcej o tym programie w dalszej części poradnika.

Powiadomienia o blokowaniu

Spośród dodatkowych ustawień znajdziemy możliwość ustawienia powiadomień o blokowaniu. Decydujemy wówczas czy chcemy otrzymywać notyfikacje od wszystkich numerów, tych spoza listy blokowanych czy nigdy.

OnePlus - Jak zablokować niechciany numer?

Żeby zablokować numer w smartfonie marki OnePlus, należy otworzyć aplikację telefon, a następnie wybrać trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. W kolejnym kroku klikamy ustawienia i wciskamy przycisk ustawienia blokady. Potem wybieramy zablokowane numery, klikamy symbol plusa, wpisujemy numer telefonu i wciskamy zablokuj.

OnePlus ustawienia aplikacji telefonBlokowanie numeru w ustawieniach

Dodatkowo możemy zaznaczyć opcję powiadomienia, dzięki czemu zostaniemy poinformowani o zablokowanym połączeniu.

Telefon Google zablokowane numery

Obecnie w wielu telefonach z Androidem aplikacje telefonu przygotowane przez producentów są zastępowane przez program o nazwie Telefon Google. Tę aplikację znajdziemy np. w nowych smartfonach Xiaomi. Jak w tym przypadku pozbyć się niechcianych połączeń?

Ustawienia w aplikacji Telefon GoogleZablokowane numery Telefon GoogleDodawanie numeru do blokowanych

Najpierw trzeba otworzyć ten program, a następnie kliknąć trzy kropki u góry ekranu. Następnie z opcji, które nam się pokażą, wybieramy ustawienia. W kolejnym kroku wciskamy przycisk zablokowane numery i klikamy dodaj numer. Potem wpisujemy numer telefonu i wybieramy zablokuj.

Dodatkowo możemy zaznaczyć opcję, blokującą połączenia z nieznanych numerów. W tym celu zaznaczamy przycisk widoczny na górze wspomnianej sekcji.

Podsumowanie poradnika

Blokowanie połączeń to przydatna funkcja, która pozwoli nam odciąć się od połączeń z niechcianych numerów telefonów. Dzięki implementacji takiej funkcji przez producentów takich, jak LG, Samsung czy Xiaomi dostępna jest ona dla każdego użytkownika telefonów tych marek.

Udostępnij wpis: