Spigen Rugged Armor test etui dla Samsunga Galaxy S9+

Spigen Rugged Armor to etui dostępne dla wielu modeli telefonów. Czym się charakteryzuje? Czy w połączeniu z Samsungiem Galaxy S9+ spisuje się równie dobrze co z LG G5? Zapraszam do artykułu!

Spigen Rugged Armor etui dla Samsunga Galaxy S9+

Opakowanie i jego zawartość

Produkt przychodzi do nas w niewielkim pomarańczowo-czarnym pudełku. Na froncie zobaczyć możemy nazwę oraz zdjęcie modelu do którego etui jest dedykowane. Jest to ważne, ponieważ etui to jest dostępne dla wielu modeli telefonów. Na pudelku znaleźć możemy także informacje o zastosowanych technologiach oraz wojskowym standardzie wytrzymałości. W pudełku znajdziemy tylko samo etui.

Spigen Rugged Armor wykonanie etui

Spigen Rugged Armor dla Samsunga Galaxy S9+ tył

Materiał użyty do produkcji jest wytrzymały, a zarazem miły w dotyku. Na oficjalnej stronie producenta odnaleźć możemy informację, iż materiałem tym jest TPU. Z tyłu na górze i dole znajdują się dodatkowe wstawki o ciekawym wzorze, które nadają produktowi nowoczesny wygląd. Tył dopełnia pionowo ułożone logo producenta. Dzięki zastosowaniu takiego materiału nie musimy się martwić o to, iż smartfon przypadkowo zjedzie nam z miejsca w którym go odłożyliśmy. Wewnątrz zobaczymy dodatkowe napisy oraz charakterystyczny dla tego modelu etui wzór.

Spigen Rugged Armor dla Samsunga Galaxy S9+ wykonanie środka

Zakładanie etui jak i jego ściąganie są bardzo proste. Dodatkową instrukcję znaleźć możemy na tyle opakowania. Telefon najpierw wkładamy lewym górnym rogiem, następnie to samo czynimy z prawym, potem zostaje nam tylko włożyć w ten sam sposób dolne rogi telefonu. Demontaż z kolei zaczynamy od podważenia w prawym górnym rogu, a następnie powtarzamy tę samą czynność z drugiej strony.

Spigen Rugged Armor posiada również wycięcia na wszystkie porty i złącza. Dzięki temu nie ma problemów z podłączaniem telefonu do ładowarki czy słuchawek. Korzystanie ze skanera linii papilarnych, pulsometru czy aparatów, również nie jest utrudnione. Etui nachodzi także na przyciski, ale są one dobrze wykończone i nie ma problemów z ich wciskaniem. Dodatkowo przycisk od asystenta głosowego na lewej krawędzi ma inną fakturę niż pozostałe przyciski. Pod przyciskami zbiera się jednak brud i warto raz na jakiś czas zdjąć etui i je w tym miejscu przeczyścić.

Etui od marki Spigen nie wpływa negatywnie na korzystanie z zakrzywionego ekranu w Samsungu Galaxy S9+. Inaczej niż w przypadku LG G5, etui ponad ekran wystaje nie nad wszystkimi bokami, a tylko nad dwoma. Są to góra i dół smartfona, jest to podyktowane właśnie zakrzywionym ekranem w tym modelu. Wystarcza to jednak do odizolowania położonego do góry nogami smartfona od podłoża.Dolna krawędź została poprawiona względem wersji dla LG G5, nie jest ona już taka ostra. Warto podkreślić, iż etui dobrze chroni telefon, jednocześnie nie pogrubiając go znacząco.

Spigen Rugged Armor
  • Etui nie pogrubia znacząco telefonu
  • Nie ma problemów z podłączaniem kabli
  • Ładowanie indukcyjne działa z założonym etui
  • Pod przyciskami zbiera się brud

Podsumowanie

Z modelu Rugged Armor od marki Spigen mogłem korzystać już wcześniej przy okazji LG G5. Dzięki czemu wiem, iż etui równie dobrze sprawuje się podczas dłuższego użytkowania. Dobrze chroni przed zarysowaniem tył telefonu, co jest szczególnie istotne w telefonach ze szklanymi pleckami. Etui dostępne jest także w rozsądnej cenie, dzięki czemu jest to dobry wybór w kategorii etui do smartfona.

Udostępnij wpis: