Jak zmienić kolejność przycisków nawigacyjnych w telefonie Samsunga?

Przyciski nawigacyjne jak sama nazwa wskazuje umożliwiają nam poruszanie się po systemie. Jak zmienić ich kolejność na urządzeniach Samsunga? Czy można zmienić kolor tła pod nimi? Jakie opcje jeszcze znajdziemy w ustawieniach? Zapraszam do poradnika!
Jak zmienić kolejność przycisków nawigacyjnych na telefonie Samsunga?
UWAGA!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Jak zmienić kolejność przycisków nawigacyjnych na urządzeniach Samsunga?

Samsung Galaxy S9+ Ustawienia WyświetlaczSamsung Galaxy S9+ Ustawienia Pasek NawigacjiSamsung Galaxy S9+ Ustawienia Układ Przycisków Nawigacyjnych

Żeby to zrobić wchodzimy do najpierw do ustawień telefonu. Następnie wybieramy sekcję Wyświetlacz, a potem Pasek nawigacji. Na koniec zjeżdżamy w dół i klikamy na Układ przycisków. W tym miejscu możemy zastąpić domyślną konfigurację z przyciskiem ostatnio otwartych aplikacji po lewej stronie, na taką z przyciskiem wstecz w tym miejscu.

Co oznacza kropka przy przyciskach nawigacyjnych?

Samsung Galaxy S9+ Włączanie i Wyłączanie Kropki Przy Przyciskach Nawigacyjnych

Kropka ta daje nam możliwość schowania przycisków nawigacyjnych po kliknięciu na nią. Jeżeli jednak jej nie chcemy, to możemy ją wyłączyć. Robimy to za pomocą tej samej sekcji w ustawieniach co wcześniej. Na samej górze ekranu odznaczmy opcję Przycisk pokaż i ukryj.

Jak zmienić kolor tła pod przyciskami nawigacyjnymi na urządzeniach Samsunga?

Samsung Galaxy S9+ Zmiana Koloru Pod Przyciskami Nawigacyjnymi

Ponownie jesteśmy w tej samej sekcji w ustawieniach co powyżej. W części kolor tła, zaznaczamy kolor, który ma być wyświetlany pod przyciskami. Do wyboru mamy jeden z siedmiu kolorów.

Czy są dostępne jeszcze jakieś opcje?

Samsung Galaxy S9+ Przycisk Ekranu Startowego Dodatkowe Opcje

W przypadku wybranych urządzeń jak np. opisywanego S9+ możemy także dostosować:

siłę nacisku potrzebnego do mocnego naciśnięcia przycisku ekranu startowego.

Wybieramy wówczas jeden z pięciu poziomów. Mamy także możliwość włączenia opcji umożliwiającej odblokowanie telefonu za pomocą naciśnięcia przycisku ekranu startowego. Taka funkcja pozwala nam ominąć podgląd ekranu blokady. Należy pamiętać, że jeżeli mamy włączoną blokadę ekranu, to dostęp do urządzenia i tak będziemy musieli potwierdzić.

Podsumowanie

Na urządzeniach Samsunga, na których przyciski nawigacyjne są wyświetlane na ekranie możemy je spersonalizować. Mamy możliwość zmiany układu przycisków, koloru pod nimi, a także na niektórych urządzeniach dostęp do dodatkowych funkcji. Takie opcje pozwalają nam na lepsze dopasowanie interfejsu do własnych preferencji.

Brak komentarzy:

Copyright © 2020 Techfanik , Blogger