Xiaomi zaplanowane włączenie i wyłączenie telefonu

Na urządzeniach Xiaomi wyposażonych w nakładkę MIUI 10 odnaleźć możemy wiele funkcji. Wśród nich znalazło się również zaplanowane włączenie/wyłączenie urządzenia. Jak ją uruchomić? Gdzie ją znaleźć? Jak funkcja ta działa w praktyce? Zapraszam do poradnika!
Zaplanowane włączenie i wyłączenie telefonu Xiaomi
UWAGA!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Xiaomi Redmi Note 4. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

O funkcji

Po określeniu godzin i dnia tygodnia, smartfon automatycznie się wyłączy, a następnie włączy o wskazanej porze. Dzięki zastosowaniu tej funkcji nie będziemy musieli pamiętać o tej czynności. Co więcej możemy ustawić tylko automatyczne włączanie lub tylko automatyczne wyłączanie urządzenia.

Gdzie znaleźć funkcję zaplanowane włączenie/wyłączenie?

Xiaomi MIUI 10 Ikona Aplikacji Panel SterowaniaXiaomi MIUI 10 Aplikacja Panel Sterowania BateriaXiaomi MIUI 10 Aplikacja Panel Sterowania Bateria Ustawienia

Żeby włączyć tę funkcję najpierw wchodzimy do aplikacji Panel Sterowania. Następnie z kilku opcji jakie zobaczymy na ekranie, wybieramy tę oznaczoną symbolem baterii. Potem klikamy na ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu. W kolejnym kroku wybieramy Zaplanowane włączenie/wyłączenie.

Xiaomi MIUI 10 Zaplanowane Włączenie i WyłączenieXiaomi MIUI 10 Zaplanowane Włączenie i Wyłączenie Ustalanie GodzinyXiaomi MIUI 10 Zaplanowane Włączenie i Wyłączenie Zatwierdzanie Ustawień

Po wykonaniu powyższych kroków możemy przejść do dostosowania funkcji do własnych potrzeb. Najpierw wybieramy godzinę uruchomienia, żeby móc ją ustawić trzeba ją najpierw zaznaczyć. Potem wybieramy samą godzinę. Na końcu określamy czy czynność ma być powtarzana tylko raz, codziennie, od poniedziałku do piątku, czy tylko w wybrane dni (wówczas klikamy własne). Następnie te same czynności powtarzamy dla wyłączenia (jeżeli chcemy tego użyć). Na końcu zatwierdzamy wprowadzone zmiany przyciskiem w prawym górnym rogu ekranu.

Działanie funkcji w praktyce

Xiaomi MIUI 10 Funkcja Zaplanowane Włączanie i Wyłączenie Powiadomienie o Wyłączeniu

Na kilkanaście sekund przed planowanym wyłączeniem telefonu na ekranie ujrzymy powiadomienie wraz z odliczaniem. Z tego miejsca będziemy mogli, anulować tę procedurę. Dodatkowo usłyszymy sygnalizację dźwiękową w postaci pikania.

Podsumowanie

Zaplanowane włączenie/wyłączenie to kolejna ciekawa funkcja jaką możemy odnaleźć na urządzeniach Xiaomi wyposażonych w nakładkę MIUI 10. Funkcja ta pozwoli wprowadzić nieco automatyzacji do naszego smartfona.

Brak komentarzy:

Copyright © 2020 Techfanik , Blogger