Xiaomi zaplanowane włączenie i wyłączenie telefonu

Automatyczne włączanie i wyłączanie telefonu, to jedna z funkcji, którą odnaleźć możemy na telefonie Xiaomi z MIUI. Jak zaplanować uruchamianie smartfona? Jak ustawić harmonogram? Zapraszam do poradnika!

Zaplanowane włączenie i wyłączenie telefonu Xiaomi

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Xiaomi Redmi Note 9. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

O funkcji

Po określeniu godzin i dnia tygodnia smartfon automatycznie się wyłączy, a następnie włączy o wskazanej porze. Dzięki zastosowaniu tej funkcji nie będziemy musieli pamiętać o tej czynności. Co więcej, możemy ustawić tylko automatyczne włączanie lub tylko automatyczne wyłączanie urządzenia.

Jak ustawić zaplanowane włączenie/wyłączenie?

Żeby włączyć tę funkcję, najpierw trzeba wejść do ustawień. Następnie klikamy sekcję o nazwie bateria i wydajność. W kolejnym kroku wybieramy zaplanowane włączenie/wyłączenie.

Ustawienia w telefonie XiaomiBateria w ustawieniachUstawienia automatycznego włączania i wyłączania

Po wykonaniu powyższych kroków możemy przejść do dostosowania funkcji do własnych potrzeb. Najpierw wybieramy godzinę uruchomienia, żeby móc ją ustawić trzeba ją najpierw zaznaczyć. Potem wybieramy samą godzinę. Na końcu określamy czy czynność ma być powtarzana tylko raz, codziennie, od poniedziałku do piątku, czy tylko w wybrane dni (wówczas klikamy własne).

Następnie te same czynności powtarzamy dla wyłączenia (jeżeli chcemy tego użyć). Na końcu zatwierdzamy wprowadzone zmiany przyciskiem w prawym górnym rogu ekranu.

Sygnalizacja wyłączenia

Powiadomienie o wyłączaniu telefonu

Na kilkanaście sekund przed planowanym wyłączeniem telefonu na ekranie ujrzymy powiadomienie wraz z odliczaniem. Z tego miejsca będziemy mogli, anulować tę procedurę. Dodatkowo usłyszymy sygnalizację dźwiękową w postaci pikania.

Zobacz też film!

Podsumowanie

Zaplanowane włączenie/wyłączenie to kolejna ciekawa funkcja, jaką możemy odnaleźć na urządzeniach Xiaomi wyposażonych w nakładkę MIUI. Funkcja ta pozwoli wprowadzić nieco automatyzacji do naszego smartfona.

2 komentarze:
  1. Mam telefon Xiaomi Redmi note 8t i nakładkę MIUI i nie mam tych funkcji tak jak w opisie wcześniej miałem bo ustawiłem automatyczne wyłączanie a po aktualizacjach nie mogę tej funkcji wyłączyć

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W takich sytuacjach warto skorzystać z wyszukiwarki w ustawieniach i wpisać odpowiednią frazę. Od razu można trafić do właściwej sekcji w ustawieniach. W Note 9 jedyna zmiana to podział na dwie zakładki.

      Usuń
Copyright © 2021 Techfanik, Blogger