Zaplanowane włączanie i wyłączanie telefonu Xiaomi

Automatyczne włączanie i wyłączanie telefonu to funkcja, którą znaleźć możemy w smartfonie Xiaomi. Jak ustawić zaplanowane uruchamianie telefonu? Jak dostosować harmonogram? Zapraszam do poradnika!

Zaplanowane włączanie i wyłączanie telefonu Xiaomi

Jak działa zaplanowane włączanie i wyłączanie telefonu?

Po określeniu godziny i dnia tygodnia smartfon automatycznie się wyłączy, a następnie włączy o wskazanej porze. Dzięki zastosowaniu omawianej funkcji nie będziemy musieli pamiętać o codziennym wykonywaniu tej czynności. Co więcej, możemy ustawić harmonogram tylko dla uruchamiania lub tylko dla wyłączania urządzenia.

Automatyczne włączanie i wyłączanie telefonu Xiaomi

Sekcja oszczędzanie baterii w ustawieniachUstawienia baterii telefonuUstawianie automatycznego włączania i wyłączania

Żeby ustawić automatyczne włączanie i wyłączanie należy:

 1. Otworzyć ustawienia
 2. Wybrać sekcję bateria i wydajność
 3. Wcisnąć przycisk bateria
 4. Kliknąć zaplanowane włączenie/wyłączenie
 5. Zaznaczyć opcję czas uruchomienia i (lub) czas wyłączenia
 6. Ustalić godzinę oraz powtarzanie
 7. Na końcu zapisać zmiany wciskając przycisk w prawym górnym rogu ekranu

Z kolei, żeby wyłączyć harmonogram, wystarczy odznaczyć czas uruchomienia lub czas włączenia.

Natomiast więcej informacji o oszczędzaniu baterii jest w tym poradniku.

Powtarzanie

Podczas ustawiania tej funkcji możemy wybrać, aby zadziała tylko raz lub żeby uruchomiała się cyklicznie. W tym celu w zakładce powtarzanie wybieramy jedną z dostępnych opcji lub określamy własny harmonogram złożony tylko z wybranych dni.

Sygnalizacja wyłączenia

Komunikat urządzenie wyłączy się za

Na kilkanaście sekund przed planowanym wyłączeniem telefonu na ekranie ujrzymy odliczanie oraz powiadomienie o treści urządzenie wyłączy się za. Z tego miejsca będziemy mogli, anulować tę procedurę. Dodatkowo usłyszymy sygnalizację dźwiękową w postaci pikania.

Podsumowanie

Zaplanowane włączenie/wyłączenie to kolejna ciekawa funkcja, jaką możemy odnaleźć na urządzeniach Xiaomi wyposażonych w nakładkę MIUI. Rozwiązanie to pozwoli wprowadzić nieco automatyzacji do naszego smartfona.

Udostępnij:
2 komentarze:
 1. Mam telefon Xiaomi Redmi note 8t i nakładkę MIUI i nie mam tych funkcji tak jak w opisie wcześniej miałem bo ustawiłem automatyczne wyłączanie a po aktualizacjach nie mogę tej funkcji wyłączyć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takich sytuacjach warto skorzystać z wyszukiwarki w ustawieniach i wpisać odpowiednią frazę. Od razu można trafić do właściwej sekcji w ustawieniach. W Note 9 jedyna zmiana to podział na dwie zakładki.

   Usuń