Xiaomi Oszczędzanie Baterii Jak włączyć i wyłączyć?

Nakładka MIUI od Xiaomi oferuje rozbudowane oszczędzanie baterii. Jakie są to tryby? Jak je włączyć lub wyłączyć w telefonie? Zapraszam do poradnika!

Xiaomi Oszczędzanie baterii Jak je włączyć lub wyłączyć?

Tryby oszczędzania energii w telefonie Xiaomi

W smartfonie Xiaomi mamy do dyspozycji dwa tryby oszczędzania energii. Podstawowy oraz ultra oszczędny. Już przed ich uruchomieniem możemy zobaczyć, jaki będzie szacowany czas działania telefonu po ich aktywowaniu.

Tryb podstawowy

Po włączeniu oszczędzania energii na urządzeniach Xiaomi m.in. ograniczana jest aktywność aplikacji systemowych, a usługi zużywające dużo zasobów są wyłączane (np. synchronizacja).

Ultra oszczędzanie baterii

W tym trybie dodatkowo zostaje aktywowany ciemny motyw, a także ograniczone jest działanie kolejnych modułów (np. GPS) oraz aktywności w tle.

Jak włączyć lub wyłączyć oszczędzanie baterii?

Xiaomi ustawienia telefonuSekcja oszczędzanie baterii w ustawieniachPrzycisk pozwalający wyłączyć ultra oszczędzanie baterii

Żeby włączyć lub wyłączyć oszczędzanie baterii w Xiaomi należy:

  1. Otworzyć ustawienia telefonu
  2. Następnie wybrać sekcję bateria i wydajność
  3. Potem zaznaczyć lub odznaczyć omawianą funkcję

Z kolei, gdy chcemy wyłączyć ultra oszczędzanie energii, to wystarczy, że klikniemy ikonę ze strzałką umieszczoną w prawym górnym rogu ekranu.

Panel sterowania w telefonie XiaomiSkrót do oszczędzania energii

Panel sterowania

Włączyć lub wyłączyć opisywany tryb możemy również, otwierając panel sterowania. Następnie należy wybrać sekcję oznaczoną symbolem baterii, a potem pozostaje kliknąć tę samą opcję co powyżej.

Skrót

Alternatywnie, możemy skorzystać także z dedykowanego przełącznika znajdującego się na pasku ze skrótami. Co więcej, po jego dłuższym przytrzymaniu zostaniemy przeniesieni do dodatkowych ustawień tego trybu.

Żółta ikona baterii

Gdy tryb pozwalający dłużej działać na jednym ładowaniu jest włączony, to ikona symbolizująca naładowanie urządzenia jest dodatkowo podświetlana na kolor żółty.

Oszczędzanie baterii ustawienia

Poza samą możliwością włączenia i wyłączenia tego trybu mamy również dostęp do ustawień. Żeby się do nich dostać, należy otworzyć tę samą sekcję w ustawieniach, co wcześniej, a następnie kliknąć ikoną koła zębatego w prawym górnym rogu wyświetlacza. Potem wybieramy, który z trybów chcemy dostosować.

Automatyczne włączanie oszczędzania bateriiWyłącz ultra oszczędzanie energii automatycznie

W przypadku pierwszego z nich możemy aktywować opcję pozwalającą nie włączać ekranu dla powiadomień. Znajdziemy tutaj także możliwość wyłączenia trybu oszczędzania, gdy urządzenie jest naładowane do 60% lub do pełna.

Do dyspozycji jest również funkcja nazwana jako, zaplanuj czas przełączania między trybami. Opcja ta pozwala automatycznie włączać i wyłączać omawiany tryb o wybranej porze dnia.

Tryb ultraoszczędny ustawienia

W przypadku trybu z dopiskiem ultra, w ustawieniach znajdziemy tylko opcję o nazwie, wyłącz automatycznie. Wówczas tryb ultraoszczędny zostanie wyłączony, gdy bateria będzie naładowana do co najmniej 50%.

Oszczędzanie energii przez aplikacje

Żeby dostosować oszczędzanie energii przez aplikacje, należy w tej samej sekcji w ustawieniach, co wcześniej przełączyć się na drugą zakładkę o nazwie bateria.

Następnie trzeba wybrać opcję oszczędzanie baterii przez aplikacje, która znajduje się tuż obok funkcji zaplanowane włączenie/wyłączenie. Potem wybieramy konkretny program z listy i zaznaczamy jeden z czterech trybów związanych z działaniem tej aplikacji w tle.

Sekcja bateria w ustawieniachOszczędzanie baterii przez aplikacje

Do wyboru są:

  • Bez ograniczeń
  • Oszczędzanie baterii (zalecane)
  • Ogranicz aplikacje w tle
  • Ogranicz aktywność w tle

Pod nazwą każdego z trybów znajduje się krótki opis działania.

Podsumowanie poradnika

Oszczędzanie energii to przydatna funkcja, jaką odnajdziemy na wielu telefonach. Nie inaczej jest w przypadku smartfonów Xiaomi wyposażonych w nakładkę MIUI. Co więcej, dzięki planowaniu możemy wybrać godzinę, o której tryb ten się włączy lub wyłączy automatycznie.

Udostępnij wpis: