Xiaomi Oszczędzanie Baterii Jak je włączyć lub wyłączyć?

Na telefonie Xiaomi z nakładką MIUI odnaleźć możemy funkcję o nazwie oszczędzanie baterii. Jak ją włączyć lub wyłączyć? Zapraszam do poradnika!

Xiaomi Oszczędzanie baterii Jak je włączyć lub wyłączyć?

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Xiaomi Redmi Note 4 oraz Note 9. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Jak wygląda ten tryb na telefonach Xiaomi?

Po włączeniu oszczędzania energii na urządzeniach Xiaomi ograniczana jest aktywność w tle i synchronizacja. Dodatkowo ograniczana jest aktywność aplikacji systemowych, a także wyłączane są usługi w tle takie jak: GPS.

Jak włączyć lub wyłączyć oszczędzanie baterii?

Ustawienia w telefonie XiaomiJak włączyć oszczędzanie baterii?

W tym celu trzeba wejść do ustawień, a następnie wybrać sekcję bateria i wydajność. Następnie pozostaje zaznaczyć lub odznaczyć oszczędzanie baterii.

Bateria w aplikacji Panel SterowaniaSkrót do oszczędzania baterii

Włączyć lub wyłączyć opisywany tryb możemy również, otwierając panel sterowania. Następnie należy wybrać sekcję oznaczoną symbolem baterii, a potem pozostaje kliknąć tę samą opcję co powyżej.

Alternatywnie, możemy skorzystać także z dedykowanego przełącznika znajdującego się na pasku ze skrótami. Co więcej, po jego dłuższym przytrzymaniu zostaniemy przeniesieni do dodatkowych ustawień tego trybu.

Oszczędzanie baterii ustawienia

Ustawienia oszczędzania energiiAutomatyczne włączanie oszczędzania baterii

Poza samą możliwością włączenia i wyłączenia tego trybu mamy również dostęp do ustawień. Z ich poziomu możemy zaznaczyć lub odznaczyć opcję pozwalającą wyłączyć tryb oszczędzania gdy urządzenie jest naładowane do 60%, lub do pełna.

Co więcej, możemy skorzystać z funkcji pozwalającej włączać i wyłączać wspomniany tryb o ustalonych wcześniej godzinach. W tym celu najpierw należy zaznaczyć opcję zaplanuj czas przełączania między trybami. Potem pozostaje tylko wskazać godzinę włączenia i wyłączenia tego trybu.

Zobacz też film!

Sygnalizacja włączenia trybu

Gdy tryb pozwalający dłużej działać na jednym ładowaniu jest włączony, to ikona symbolizująca naładowanie urządzenia jest dodatkowo podświetlana na kolor żółty.

Oszczędzanie baterii przez aplikacje

Aplikacje a oszczędzanie bateriiLista uśpionych aplikacjiUstawienia aplikacji w tle

Dodatkowo w ustawieniach znaleźć można zakładkę dedykowaną aplikacjom. Po jej wybraniu zobaczymy listę uśpionych programów. Po kliknięciu każdego zyskamy dostęp do kilku trybów związanych z działaniem tej aplikacji w tle.

Do wyboru są:

  • Bez ograniczeń
  • Oszczędzanie baterii (zalecane)
  • Ogranicz aplikacje w tle
  • Ogranicz aktywność w tle

Podsumowanie

Oszczędzanie energii to przydatna funkcja, jaką odnajdziemy na wielu telefonach. Nie inaczej jest w przypadku smartfonów Xiaomi wyposażonych w nakładkę MIUI. Co więcej, dzięki planowaniu możemy wybrać godzinę, o której tryb ten się włączy lub wyłączy automatycznie.

Copyright © 2021 Techfanik, Blogger