Xiaomi Oszczędzanie Baterii Jak je włączyć lub wyłączyć?

Na urządzeniach Xiaomi z nakładką MIUI 10 odnaleźć można funkcję o nazwie oszczędzanie baterii. Jak ją włączyć lub wyłączyć? Zapraszam do poradnika!

Xiaomi Oszczędzanie baterii Jak je włączyć lub wyłączyć?
UWAGA!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Xiaomi Redmi Note 4. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Jak wygląda ten tryb na urządzeniach Xiaomi?

Po włączeniu oszczędzania energii na urządzeniach Xiaomi, ograniczana jest aktywność w tle i synchronizacja. Dodatkowo ograniczana jest aktywność aplikacji systemowych, a także wyłączane są usługi w tle takie jak: GPS.

Jak włączyć lub wyłączyć oszczędzanie baterii?

Xiaomi MIUI 10 Ustawienia Bateria i wydajnośćXiaomi MIUI 10 Ustawienia Bateria i wydajność ZasilanieXiaomi MIUI 10 Jak włączyć oszczędzanie energii?

W tym celu trzeba wejść do ustawień, a następnie wybrać sekcję bateria i wydajność. W kolejnym kroku należy kliknąć na zasilanie. Na końcu pozostaje tylko zaznaczyć lub odznaczyć oszczędzanie baterii.

Xiaomi MIUI 10 Panel Sterowania Bateria

Włączyć lub wyłączyć opisywany tryb możemy również otwierając panel sterowania. Następnie należy wybrać sekcję oznaczoną symbolem baterii, a potem pozostaje kliknąć tę samą opcję co powyżej.

Xiaomi MIUI 10 Oszczędzanie Energii Skrót

Alternatywnie, możemy skorzystać także z dedykowanego skrótu znajdującego się na pasku ze skrótami. Co więcej, po jego dłuższym przytrzymaniu zostaniemy przeniesieni do dodatkowych ustawień tego trybu.

Oszczędzanie baterii ustawienia

Xiaomi MIUI 10 Oszczędzanie energii Wyłącz gdy naładowana

Poza samą możliwością włączenia i wyłączenia tego trybu mamy również dostęp do ustawień. Z ich poziomu możemy zaznaczyć lub odznaczyć opcję pozwalającą wyłączyć tryb oszczędzania gdy urządzenie jest naładowane do 60% lub do pełna.

Xiaomi MIUI 10 Oszczędzanie energii Planuj

Co więcej, możemy skorzystać z funkcji pozwalającej włączać i wyłączać wspomniany tryb o ustalonych wcześniej godzinach. W tym celu najpierw należy zaznaczyć opcję zaplanuj czas przełączania między trybami. Potem pozostaje tylko wskazać godzinę włączenia i wyłączenia tego trybu.

Sygnalizacja włączenia trybu

Gdy tryb pozwalający dłużej działać na jednym ładowaniu jest włączony, to ikona symbolizująca naładowanie urządzenia jest dodatkowo podświetlana na kolor żółty.

Oszczędzanie baterii przez aplikacje

Xiaomi MIUI 10 Oszczędzanie baterii przez aplikacjeXiaomi MIUI 10 Zachowanie aplikacji w tle

Dodatkowo w ustawieniach znaleźć można zakładkę o nazwie widocznej powyżej. Po jej wybraniu zobaczymy listę uśpionych aplikacji. Po kliknięciu na każdą zyskamy dostęp do kilku trybów związanych z działaniem tej aplikacji w tle.

Do wyboru są:
  • Bez ograniczeń
  • Oszczędzanie baterii (zalecane)
  • Ogranicz aplikacje w tle
  • Zamknij aplikację

Podsumowanie

Oszczędzanie energii to przydatna funkcja jaką odnajdziemy na wielu urządzeniach. Nie inaczej jest w przypadku smartfonów Xiaomi wyposażonych w nakładkę MIUI 10. Co więcej, dzięki planowaniu możemy wybrać godzinę o której tryb ten się włączy lub wyłączy automatycznie.

Brak komentarzy:

Copyright © 2020 Techfanik , Blogger