Mpow H7 Test słuchawek bezprzewodowych

Mpow H7 (BH162A) to tanie słuchawki bezprzewodowe. Jak się sprawują na co dzień? Co dostajemy w opakowaniu? Jaką jakość dźwięku oferują? Zapraszam na test!

Mpow H7 Test słuchawek bezprzewodowych

Co dostajemy w pudełku?

Produkt zapakowany jest w schludne, jasne pudełko. Na froncie odnaleźć możemy grafikę przedstawiającą słuchawki oraz nazwę wraz z dokładnym oznaczeniem. Z drugiej strony pudełka wyszczególnione są najważniejsze cechy produktu oraz specyfikacja. Boki opakowania z kolei przestawią nam działanie przycisków oraz pokażą nam dodatkowe cechy urządzenia.

Mpow H7 opakowanie i zawartość zestawu

W opakowaniu poza samymi słuchawkami odnajdziemy także dwa kable: micro-USB oraz minijack, woreczek do przechowywania lub transportu słuchawek oraz instrukcję obsługi.

Mpow H7 Specyfikacja

 • Zasięg: 10 m
 • Czas rozmów: 15-20 godzin
 • Czas odtwarzania muzyki: 15-20 godzin
 • Czas ładowania: 4 godziny
 • Prąd ładowania: 5V 1A
 • Pojemność baterii: 420 mAh
 • Wymiary: 20.5 x 17 x 6 cm
 • Masa: 369 g

Jakość wykonania

Materiały użyte do produkcji są dobrej jakości, dzięki czemu produkt sprawia dobre wrażenie. Dodatkowo środkowa część pałąka jest wykończona miękkim materiałem, co zwiększa komfort użytkowania produktu. Warto podkreślić, iż słuchawki się składają dzięki czemu łatwiej je zabrać ze sobą w podróż. Słuchawki posiadają również regulację, która pozwala na dostosowanie produktu do użytkownika.

Mpow H7 Przyciski i złącza

Wszystkie przyciski jak i złącza zostały umieszczone po prawej stronie. Znajdziemy tutaj trzy przyciski odpowiedzialne za różne funkcje. Przycisk oznaczony symbolem plusa po dłuższym przytrzymaniu zwiększy głośność, zaś po jego krótkim wciśnięciu będziemy mogli przełączyć się na następną piosenkę. Analogicznie przycisk z minusem oznacza zmniejszenie głośności i przełączenie się na poprzednią piosenkę.

Mpow H7 Przyciski i złącza

Znajdujący się poniżej przycisk oznaczony symbolem słuchawki ma więcej funkcji. Za jego pomocą możemy włączyć słuchawki (przyciśnięcie 1-2s), przejść w tryb parowania (3-4s), a także wyłączyć urządzenie. Wspomniany przycisk posłuży nam także do zatrzymania i wznowienia odtwarzanej piosenki, a także do odbierania i kończenia rozmów telefonicznych.

Obok przycisków odnajdziemy diodę informacyjną. Poniżej znajdziemy 3.5 mm jack'a umożliwiającego podłączenie słuchawek po kablu, a także złącze micro-USB do ładowania. Na samym dole znalazł się mikrofon.

Wrażenia z użytkowania

Słuchawki dobrze leżą na głowie, nawet podczas chodzenia nie spadają. Jednak nie używałbym ich do biegania czy bardziej dynamicznych ćwiczeń. Muszle są duże dzięki czemu całe ucho jest zakryte. Warto wspomnieć, iż po dłuższym słuchaniu muzyki, uszy mogą się spocić.

W moim odczuciu słuchawki są całkiem głośne, nawet na najniższym poziomie głośności. Dźwięk jest dobrej jakości, również przy wyższej głośności nie słychać dużych przesterów. Dzięki temu większość użytkowników powinna być zadowolona z jakości oferowanego dźwięku. Dźwięk ten jest jednak dość stonowany, przez co fani mocnych basów mogą być nieco rozczarowani.

Sprawdź też: Xiaomi Mi Sports Test słuchawek bezprzewodowych

Słuchawki łatwo łączy się ze smartfonem. Trzeba jednak przyzwyczaić się do pracy przycisków. Mają one po kilka funkcji, więc trzeba wyczuć krótkie i długie przyciśnięcie. W przeciwnym razie chcąc zmienić głośność będziemy przełączać kolejne utwory. Dodatkowo słuchawki informują nas komunikatem głosowym (w języku angielskim) o włączeniu, parowaniu i wyłączeniu.

Rzeczywisty czas pracy jest zależny od używania, ale wynik w granicach 15 godzin jest do osiągnięcia przy słuchaniu muzyki. Ładowanie za to trwa dość długo i odbywa się za pomocą starszego złącza micro-USB.

W nowszych modelach, jak RB-M700B od Panasonica, zazwyczaj implementowane jest już złącze USB C.

Opinia o słuchawkach Mpow H7

Słuchawki bezprzewodowe Mpow H7 trzeba oceniać przez pryzmat ceny, która nie jest wygórowana. W tej cenie otrzymujemy dobrze wykonane, oferujące dobrą jakość dźwięku słuchawki, które będą długo działać na jednym ładowaniu. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy kable, a także woreczek, który przydaje się do przechowywania.

Trzeba jednak pamiętać o długim czasie ładowania, wielofunkcyjnych przyciskach, które mogą się nam mylić na początku i charakterystyce dźwięku, która nie wszystkim musi przypaść do gustu.

Plusy

 • Dobra jakość wykonania
 • Dobra jakość dźwięku
 • Długi czas pracy na jednym ładowaniu

Minusy

 • Długi czas ładowania
 • Charakterystyka dźwięku
 • Nieintuicyjne przyciski
Wykonanie
8
Dźwięk
8
Bateria
9
Ładowanie
5
Zestaw
9
Ocena8/10
Udostępnij wpis: