Samsung Tryb Ułatwienia Co to jest i jak go włączyć?

Samsung w swojej nakładce oferuje funkcję nazwaną jako tryb ułatwienia. Co ona umożliwia? Jak włączyć tę funkcję? Gdzie ją znaleźć? Komu może się ona przydać? Zapraszam do poradnika!

Samsung Tryb Ułatwienia Co to jest?
UWAGA!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Co to jest tryb ułatwienia?

Samsung tryb ułatwienia wygląd ikonSamsung tryb ułatwienia wygląd ustawień

Jest to funkcja sprawiająca, iż większość elementów interfejsu jest większa. Umożliwia to osobom starszym lub słabowidzącym łatwiejsze korzystanie ze smartfona. Co ważne, tryb ten wpływa również na powiększenie treści w aplikacjach, powiadomieniach, a także na ekranie blokady.

Czy żeby korzystać z tej funkcji na urządzeniach Samsunga trzeba coś instalować?

Nie ma takiej potrzeby. Funkcja ta jest dostępna w systemie i nie trzeba nic dodatkowo pobierać ani instalować.

Gdzie znaleźć ten tryb?

Samsung ustawienia wyświetlaczSamsung ustawienia tryb ułatwieniaSamsung tryb ułatwienia gdzie go znaleźć

Żeby włączyć omawiany tryb należy wejść do ustawień. Następnie trzeba wybrać sekcję o nazwie wyświetlacz. Na końcu wystarczy zjechać w dół i kliknąć na tryb ułatwienia. W ostatnim kroku pozostaje go tylko zaznaczyć i wcisnąć przycisk zastosuj.

Co jeszcze oferuje ta funkcja?

Samsung Tryb Ułatwienia strona z dużymi skrótami kontaktów

Po włączeniu omawianego trybu ekran główny zyskuje dodatkową stronę z dużymi skrótami do wybranych kontaktów. W ten sposób można mieć dostęp do maksymalnie 12 kontaktów.

Dodatkowo po włączeniu trybu ułatwienia uzyskamy dostęp do nowego narzędzia. Jest nim lupa. Uruchamia ona aparat wyposażony w specjalnie przygotowany interfejs za pomocą którego będziemy mogli w prosty sposób zobaczyć małe przedmioty, litery czy inne niewielkie elementy. Przybliżeniem sterujemy za pomocą suwaka albo przycisków oznaczonych symbolami plusa i minusa.

Samsung Tryb Ułatwienia Lupa

Co więcej za pomocą tej aplikacji można również zrobić zdjęcie, trzeba jednak pamiętać aby je potem zapisać. Możemy także skorzystać z opcji takich jak: ostrość, kolor czy też latarka.

Jak wyłączyć tryb ułatwienia?

W tym celu powtarzamy kroki jak przy włączeniu (ustawienia - wyświetlacz - tryb ułatwienia). Tym razem na końcu zaznaczamy opcję tryb standardowy.

Podsumowanie

Omawiana funkcja jest jedną z wielu jaką znaleźć można na urządzeniach Samsunga. Ułatwia ona min. osobom starszym czy też niedowidzącym korzystanie ze smartfona. Co więcej powiększona wersja interfejsu może być także wykorzystana w innych sytuacjach.

Brak komentarzy:

Copyright © 2020 Techfanik , Blogger