Xiaomi Jak wysłać wiadomość SMS z opóźnieniem?

Aplikacja SMS, którą możemy znaleźć na telefonie Xiaomi, umożliwia wysłanie wiadomości z opóźnieniem. Jak wysłać zaplanowaną wiadomość? Czy trzeba coś instalować? Zapraszam do poradnika!

Xiaomi Jak wysłać wiadomość SMS z opóźnieniem?

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Xiaomi Redmi Note 4 i Note 9. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Czy w telefonie Xiaomi trzeba coś instalować?

W telefonach Xiaomi wyposażonych w nakładkę MIUI oraz w aplikację własnę tego producenta o nazwie SMS, nie trzeba nic dodatkowo pobierać ani instalować.

Z kolei w nowszych smartfonach od Xiaomi, domyślną aplikacją są Wiadomości od Google. Ten program nie posiada takiej funkcjonalności. Więcej na ten temat w dalszej części poradnika.

Jak wysłać wiadomość SMS z opóźnieniem?

Dodatkowe opcje przy wysyłaniu SMS-a

W tym celu wystarczy otworzyć wspomnianą aplikację do wysyłania SMS-ów. Następnie należy wpisać treść wiadomości i wybrać odbiorcę. Przed wysłaniem należy kliknąć symbol plusa umieszczony po lewej stronie ekranu.

SMS Opcja zaplanowaneJak zaplanować wysłanie?Informacja o zaplanowanym SMS-ie

Następnie z opcji, które pojawią się na ekranie, wybrać trzeba ikonę podpisaną jako zaplanowane. W kolejnym kroku należy wskazać datę i godzinę, o której zostanie wysłany SMS. Na końcu całość zatwierdzamy przyciskiem w prawym górnym rogu ekranu.

Po wskazaniu daty i godziny, obok treści wiadomości zobaczymy ikonę zegara wraz ze wskazanymi przez nas danymi. Ostatnim krokiem będzie wysłanie SMS-a.

Sygnalizacja przed dostarczeniem

Zegar obok wiadomości SMS

Po wysłaniu SMS-a, ale przed jego właściwym dostarczeniem na ekranie będzie można zobaczyć ikonę zegara, a także napis: do wysłania o.

Usuwanie wiadomości SMS

Jak usunąć zaplanowanego SMS-a?

Póki wiadomość nie zostanie dostarczona, możemy ją jeszcze usunąć. W tym celu należy przytrzymać dłużej palcem na niej, a następnie kliknąć usuń umieszczone na dole.

Wiadomości od Google

Do niedawna omawiana funkcja była dostępna jedynie w przypadku domyślnej aplikacji od Xiaomi (żółta ikona). To się jednak zmieniło i opcja planowania zawitała wreszcie do programu Wiadomości od Google (niebieska ikona). Żeby móc z niej skorzystać należy najpierw zaktualizować tę aplikację.

Widok rozmowy Wiadomości GoogleZaplanuj wysłanie wiadomości

Następnie tworzymy nową rozmowę lub otwieramy istniejącą. Potem wpisujemy treść wiadomości i dłużej przytrzymujemy palcem na ikonie wysyłania. W tym momencie na ekranie zobaczymy okno zatytułowane jako zaplanuj wysłanie.

Możemy skorzystać z jednej z trzech gotowych opcji lub określić moment wysłania samemu, klikając wybierz datę i godzinę. Po wskazaniu odpowiednich danych zobaczymy podsumowanie, żeby je wybrać, wciskamy przycisk zapisz. Na końcu po prostu wysyłamy wiadomość.

Zaplanowana wiadomość przed wysłaniem

Obok naszego SMS-a ujrzymy ikonę zegara, a na dole będzie napis zaplanowana wiadomość. Póki SMS nie został dostarczony odbiorcy, to możemy kliknąć wspomniany symbol zegara i zaktualizować treść, wysłać go od razu, lub po prostu usunąć.

Zobacz też film!

Podsumowanie

Możliwość wysłania wiadomości SMS z opóźnieniem to jeszcze jedna ciekawa funkcja, którą obecnie odnaleźć można na telefonach wielu producentów. Z kolei w smartfonach Xiaomi była już od dawna. Pozwala ona nie zapomnieć o wysłaniu ważnej wiadomości np. służbowej, czy z życzeniami.

8 komentarzy:
 1. mi 9t pro - pod znakiem + nie ma opcji planowania wysyłki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy Mi 9t pro wyposażony jest w standardową aplikację o nazwie SMS od Xiaomi? Na filmach wygląda jakby aplikacją do SMS-ów były wiadomości od Google. Z tego może wynikać brak tej funkcji na tym modelu.

   Usuń
 2. Mi A2 również brak tej możliwości :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest tak dlatego, że Mi A2 ma "czystego" Androida i aplikację wiadomości od Google. Natomiast poradnik dotyczy urządzeń Xiaomi z nakładką MIUI i aplikacją własną tego producenta.

   Usuń
 3. na MIUI 11 nie ma już tej opcji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Funkcja ta cały czas dostępna jest na MIUI 11. Oczywiście na urządzeniach wyposażonych w standardową aplikację o nazwie SMS od Xiaomi. Natomiast opcja ta nie jest dostępna na smartfonach z aplikacją Wiadomości od Google. To dwie różne sytuacje.

   Usuń
 4. Redmi Note 9 Pro - tu też nie mogę znaleźć tej funkcji. W REDMI 5plus działała bez zarzutu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko jest powyżej wyjaśnione. Wystarczy przeczytać:)

   Usuń
Copyright © 2021 Techfanik, Blogger