Xiaomi Jak wysłać wiadomość SMS z opóźnieniem?

Jeżeli mamy telefon Xiaomi to w prosty sposób możemy wysłać wiadomość SMS z opóźnieniem. Jak ustawić planowanie wiadomości w smartfonie? Zapraszam do poradnika!

Poradnik jak wysłać wiadomość SMS z opóźnieniem w Xiaomi

Czy w telefonie Xiaomi trzeba coś instalować?

W telefonach Xiaomi wyposażonych w nakładkę MIUI oraz w aplikację własną tego producenta o nazwie SMS nie trzeba nic dodatkowo pobierać ani instalować.

Z kolei w nowszych smartfonach od Xiaomi, domyślną aplikacją są Wiadomości od Google. W tym przypadku też jest taka możliwość, a więcej na ten temat w dalszej części poradnika.

Jak wysłać wiadomość SMS z opóźnieniem?

Dodatkowe opcje przy wysyłaniu SMS-aSMS Opcja zaplanowaneJak zaplanować wysłanie?

Żeby wysłać wiadomość SMS z opóźnieniem, należy:

 1. Otworzyć aplikację o nazwie SMS
 2. Następnie wpisać treść wiadomości i wybrać odbiorcę
 3. Potem kliknąć symbol plusa umieszczony po lewej stronie ekranu
 4. W kolejnym kroku wybrać zaplanowane
 5. Następnie wskazać datę i godzinę, o której zostanie wysłany SMS
 6. Na końcu wysłać wiadomość

Sygnalizacja przed dostarczeniem

Zegar obok wiadomości SMS

Po wysłaniu SMS-a, ale przed jego właściwym dostarczeniem na ekranie będzie można zobaczyć ikonę zegara, a także napis: do wysłania o.

Usuwanie wiadomości SMS

Jak usunąć zaplanowanego SMS-a?

Póki wiadomość nie zostanie dostarczona, możemy ją jeszcze usunąć. W tym celu należy przytrzymać dłużej palcem na niej, a następnie kliknąć usuń umieszczone na dole.

Wiadomości od Google

Do niedawna omawiana funkcja była dostępna jedynie w przypadku domyślnej aplikacji od Xiaomi (żółta ikona). To się jednak zmieniło i opcja planowania zawitała wreszcie do programu Wiadomości od Google (niebieska ikona). Żeby móc z niej skorzystać należy najpierw zaktualizować tę aplikację.

Widok rozmowy Wiadomości GoogleZaplanuj wysłanie wiadomości

Następnie tworzymy nową rozmowę lub otwieramy istniejącą. Potem wpisujemy treść wiadomości i dłużej przytrzymujemy palcem na ikonie wysyłania. W tym momencie na ekranie zobaczymy okno zatytułowane jako zaplanuj wysłanie.

Możemy skorzystać z jednej z trzech gotowych opcji lub określić moment wysłania samemu, klikając wybierz datę i godzinę. Po wskazaniu odpowiednich danych zobaczymy podsumowanie, żeby je wybrać, wciskamy przycisk zapisz. Na końcu po prostu wysyłamy wiadomość.

Zaplanowana wiadomość przed wysłaniem

Obok naszego SMS-a ujrzymy ikonę zegara, a na dole będzie napis zaplanowana wiadomość. Póki SMS nie został dostarczony odbiorcy, to możemy kliknąć wspomniany symbol zegara i zaktualizować treść, wysłać go od razu, lub po prostu usunąć.

Podsumowanie poradnika

Możliwość wysłania wiadomości SMS z opóźnieniem to jeszcze jedna ciekawa funkcja, którą obecnie odnaleźć można na telefonach wielu producentów. Z kolei w smartfonach Xiaomi była już od dawna. Pozwala ona nie zapomnieć o wysłaniu ważnej wiadomości np. służbowej, czy z życzeniami.

Warto wspomnieć, że funkcję planuj wiadomość, znajdziemy także w telefonie Samsunga.

Udostępnij wpis:
8 komentarzy:
 1. mi 9t pro - pod znakiem + nie ma opcji planowania wysyłki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy Mi 9t pro wyposażony jest w standardową aplikację o nazwie SMS od Xiaomi? Na filmach wygląda jakby aplikacją do SMS-ów były wiadomości od Google. Z tego może wynikać brak tej funkcji na tym modelu.

   Usuń
 2. Mi A2 również brak tej możliwości :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest tak dlatego, że Mi A2 ma "czystego" Androida i aplikację wiadomości od Google. Natomiast poradnik dotyczy urządzeń Xiaomi z nakładką MIUI i aplikacją własną tego producenta.

   Usuń
 3. na MIUI 11 nie ma już tej opcji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Funkcja ta cały czas dostępna jest na MIUI 11. Oczywiście na urządzeniach wyposażonych w standardową aplikację o nazwie SMS od Xiaomi. Natomiast opcja ta nie jest dostępna na smartfonach z aplikacją Wiadomości od Google. To dwie różne sytuacje.

   Usuń
 4. Redmi Note 9 Pro - tu też nie mogę znaleźć tej funkcji. W REDMI 5plus działała bez zarzutu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko jest powyżej wyjaśnione. Wystarczy przeczytać:)

   Usuń