Xiaomi Jak wysłać wiadomość SMS z opóźnieniem?

Aplikacja SMS, którą możemy znaleźć na telefonie Xiaomi, umożliwia wysłanie wiadomości z opóźnieniem. Jak wysłać zaplanowaną wiadomość? Czy trzeba coś instalować? Zapraszam do poradnika!

Xiaomi Jak wysłać wiadomość SMS z opóźnieniem?
UWAGA!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Xiaomi Redmi Note 4. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Czy na urządzeniach Xiaomi trzeba coś instalować?

Na urządzeniach Xiaomi wyposażonych w nakładkę MIUI 10 nie trzeba nic dodatkowo pobierać ani instalować. Do wysłania wiadomości potrzebna będzie jedynie domyślna aplikacja nazwana w systemie jako SMS. Jest już ona zainstalowana na urządzeniu.

Jak wysłać wiadomość SMS z opóźnieniem?

Xiaomi MIUI 10 SMS Dodatkowe opcje

W tym celu wystarczy otworzyć wspomnianą aplikację do wysyłania SMS-ów. Następnie należy wpisać treść wiadomości i wybrać odbiorcę. Przed wysłaniem należy kliknąć na symbol plusa umieszczony po lewej stronie ekranu.

Xiaomi SMS MIUI 10 Opcja zaplanowaneXiaomi SMS MIUI 10 Ustawianie daty i godziny wysłania

Następnie z opcji, które pojawią się na ekranie wybrać trzeba ikonę podpisaną jako zaplanowane. W kolejnym kroku należy wskazać datę i godzinę, o której zostanie wysłany SMS. Na końcu całość zatwierdzamy przyciskiem w prawym górnym rogu ekranu.

Xiaomi SMS MIUI 10 Informacja o opóźnieniu

Po wskazaniu daty i godziny, obok treści wiadomości zobaczymy ikonę zegara wraz ze wskazanymi przez nas danymi. Ostatnim krokiem będzie wysłanie SMS-a.

Sygnalizacja przed dostarczeniem

Xiaomi SMS Sygnalizacja zaplanowanej wiadomości

Po wysłaniu SMS-a ale przed jego właściwym dostarczeniem na ekranie będzie można zobaczyć ikonę zegara, a także napis: do wysłania o.

Usuwanie wiadomości SMS

Xiaomi SMS usuwanie zaplanowanej wiadomości

Póki wiadomość nie zostanie dostarczona, możemy ją jeszcze usunąć. W tym celu należy przytrzymać dłużej palcem na niej, a następnie kliknąć na usuń umieszczone na dole.

Nie mam tej funkcji, co robić?

Prezentowana w tym poradniku funkcja dostępna jest jedynie na telefonach Xiaomi wyposażonych we własną aplikację tego producenta.

Na smartfonach, na których domyślnym programem do wysyłania SMS-ów są Wiadomości od Google (niebieska ikona), nie znajdziemy takiej możliwości. Będzie trzeba wówczas pobrać jedną z zewnętrznych aplikacji (np. Textra SMS) umożliwiających planowanie wiadomości.

Podsumowanie

Możliwość wysłania wiadomości SMS z opóźnieniem to jeszcze jedna ciekawa funkcja, którą odnaleźć można na urządzeniach Xiaomi wyposażonych w nakładkę MIUI 10. Pozwala ona nie zapomnieć o wysłaniu ważnej wiadomości np. służbowej, czy z życzeniami.

6 komentarzy:
 1. mi 9t pro - pod znakiem + nie ma opcji planowania wysyłki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy Mi 9t pro wyposażony jest w standardową aplikację o nazwie SMS od Xiaomi? Na filmach wygląda jakby aplikacją do SMS-ów były wiadomości od Google. Z tego może wynikać brak tej funkcji na tym modelu.

   Usuń
 2. Mi A2 również brak tej możliwości :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest tak dlatego, że Mi A2 ma "czystego" Androida i aplikację wiadomości od Google. Natomiast poradnik dotyczy urządzeń Xiaomi z nakładką MIUI i aplikacją własną tego producenta.

   Usuń
 3. na MIUI 11 nie ma już tej opcji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Funkcja ta cały czas dostępna jest na MIUI 11. Oczywiście na urządzeniach wyposażonych w standardową aplikację o nazwie SMS od Xiaomi. Natomiast opcja ta nie jest dostępna na smartfonach z aplikacją Wiadomości od Google. To dwie różne sytuacje.

   Usuń

Copyright © 2020 Techfanik , Blogger