Samsung Jak wysłać wiadomość SMS z opóźnieniem?

Na telefonie Samsunga odnajdziemy funkcję o nazwie planuj wiadomość. Jak za jej pomocą wysłać wiadomość SMS z opóźnieniem? Zapraszam do poradnika!

Samsung jak wysłać sms z opóźnieniem?

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Czy mając Samsunga trzeba coś instalować?

Nie trzeba nic dodatkowo instalować. Do wykonania tej czynności potrzebna będzie jedynie standardowa aplikacja Wiadomości. Jest już ona zainstalowana na telefonie.

Jak wysłać wiadomość SMS z opóźnieniem?

Dodatkowe opcje przy wysyłaniu SMS-ów

W tym celu należy otworzyć wspomnianą wcześniej aplikację. Następnie wystarczy utworzyć nowego SMS-a. Przed wysłaniem trzeba kliknąć na symbol plusa umieszczony po lewej stronie ekranu.

Zaplanuj wiadomość SMSUstawianie daty i godziny wysłania

Teraz na ekranie pojawi się szereg dodatkowych opcji. Spośród wszystkich dostępnych trzeba kliknąć na Planuj wiadomość. W kolejnym kroku należy wybrać datę oraz godzinę. Warto wiedzieć, iż żeby skorzystać z tej funkcji tego samego dnia, godzina o której zostanie wysłany SMS musi być co najmniej o 6 minut późniejsza niż ta w momencie ustawiania.

Informacja o opóźnionym SMS-ie

Przed wysłaniem, nad treścią wiadomości wyświetlać się będzie informacja. Przykład takiego powiadomienia widoczny jest na powyższym zrzucie ekranu. Z tego miejsca można również usunąć dodane opóźnienie. W tym celu wystarczy kliknąć na symbol minusa umieszczony w prawym rogu ekranu. Na końcu należy wysłać wiadomość.

Sygnalizacja wysłania

Ikona zaplanowanej wiadomości

Po kliknięciu na wyślij, obok wiadomości znajdować się będzie ikona zegara wraz z informacją o godzinie wysłania.

Jak usunąć zaplanowaną wiadomość?

Jeżeli wiadomość została wysłana, a nie nastąpił moment jej właściwego dostarczenia, to można ją jeszcze usunąć. W tym celu wystarczy przytrzymać dłużej palcem na wybranym SMS-ie, a następnie kliknąć na usuń.

Zobacz też film!

Podsumowanie

Na urządzeniach Samsunga w prosty sposób można wysłać wiadomość SMS z opóźnieniem. Co więcej, żeby to zrobić nie musimy nic dodatkowo pobierać ani instalować. Funkcja ta może się przydać np. gdy chcemy wysłać komuś życzenia, a boimy się że zapomnimy o tym.

Copyright © 2021 Techfanik, Blogger