Samsung Jak dodać widget odliczania dni?

Aplikacja kalendarza na telefonach Samsunga umożliwia dodanie widgetu z odliczaniem dni. Jak dodać taki skrót na pulpit? Jak go dostosować? Zapraszam do poradnika!

Samsung Jak dodać widget odliczania dni?

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Czy żeby dodać taki widget, trzeba coś instalować?

Nie będziemy musieli nic dodatkowo instalować. W tym celu wykorzystamy domyślnie zainstalowaną aplikację kalendarza.

Jak dodać wydarzenie do kalendarza?

Kalendarz w telefonie SamsungaJak dodać wydarzenie do kalendarza?

Żeby dodać stosowny widget, będziemy potrzebować wydarzenia, do którego będą odliczane dni. Otwieramy więc aplikację kalendarza i klikamy na przycisk z plusem w kółku umieszczony na dole ekranu. Następnie dodajemy tytuł wydarzenia, datę rozpoczęcia oraz zakończenia. Dodatkowo możemy także wskazać lokalizację, czy też wybrać na ile czasu przed rozpoczęciem wydarzenia chcemy otrzymać przypomnienie. Na końcu klikamy przycisk zapisz.

Jak dodać widget z odliczaniem dni?

Gdzie znaleźć widgety w telefonie?

Gdy mamy już wpisane w kalendarzu wydarzenie, to możemy dodać do niego skrót wraz z odliczaniem. W tym celu przytrzymujemy dłużej palcem w wolnym miejscu na ekranie, lub dokonujemy gestu uszczypnięcia. Następnie z opcji, które nam się pokażą wybieramy widgety.

Widgety kalendarzaWidget z odliczaniem dni

W kolejnym kroku odnajdujemy kalendarz i spośród trzech dostępnych skrótów wybieramy ten o nazwie odliczanie. Następnie przeciągamy go w wolne miejsce na pulpicie. Teraz będziemy wskazywać konkretne wydarzenie, do którego chcemy odliczać czas. Wybieramy właściwe, a potem zostaniemy przeniesieni do jego ustawień.

Dodawanie wydarzenia do widgetu odliczaniaJak dostosować widget?

Z tego miejsce będziemy mogli wybrać kolor tła (czarny albo biały), a także zmienić przezroczystość. Co więcej, w prosty sposób możemy także zmienić wydarzenie. Żeby to zrobić, wystarczy kliknąć przycisk podpisany jako zmień. Od teraz możemy, w prosty sposób zobaczyć ile dni zostało do wybranego przez nas wydarzenia.

Jak sprawdzić ile czasu minęło od wydarzenia w przeszłości?

Dzięki omawianej w tym poradniku funkcji możemy nie tylko mierzyć czas do wydarzeń w przyszłości. Mamy również możliwość sprawdzenia, ile czasu upłynęło od wybranego zdarzenia z przeszłości.

W tym celu wystarczy wskazać wydarzenie z datą wcześniejszą niż dzień, w którym dodaje się taki skrót. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić, ile czasu upłynęło od wskazanej przez nas daty.

Jak zmienić wydarzenie?

Wystarczy dłużej przytrzymać palcem na utworzonym wcześniej skrócie, a następnie kliknąć ustawienia widgetu. W tym miejscu będziemy mogli zmienić te same elementy, które były dostępne przy tworzeniu takiego skrótu.

Zobacz też film!

Podsumowanie

Widget z odliczaniem dni pozwala w prosty sprawdzić, ile czasu dzieli nas od uprzednio wskazanego wydarzenia. Co istotne, posiadając telefon Samsunga, nie musimy nic instalować, aby skorzystać z takiej funkcji.

Copyright © 2021 Techfanik, Blogger