Samsung Jak dodać widget odliczania dni?

Aplikacja kalendarza na telefonach Samsunga umożliwia dodanie widgetu z odliczaniem dni. Jak dodać taki skrót na pulpit? Jak go dostosować? Zapraszam do poradnika!

Samsung Jak dodać widget odliczania dni?
Uwaga!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Czy żeby dodać taki widget trzeba coś instalować?

Nie będziemy musieli nic dodatkowo instalować. W tym celu wykorzystamy domyślnie zainstalowaną aplikację kalendarza.

Jak dodać wydarzenie w aplikacji kalendarza na urządzeniach Samsunga?

Samsung kalendarz jak dodać wydarzenie?Samsung kalendarz dodawanie wydarzenia

Żeby dodać stosowny widget będziemy potrzebować wydarzenia, do którego będą odliczane dni. Otwieramy więc aplikację kalendarza i klikamy na przycisk z plusem w kółku umieszczony na dole ekranu. Następnie dodajemy tytuł wydarzenia, datę rozpoczęcia oraz zakończenia. Dodatkowo możemy także wskazać lokalizację, czy też wybrać na ile czasu przed rozpoczęciem wydarzenia chcemy otrzymać przypomnienie. Na końcu klikamy zapisz.

Jak dodać widget z odliczaniem dni?

Samsung pulpit widgety

Gdy mamy już wpisane w kalendarzu wydarzenie, to możemy dodać do niego skrót wraz z odliczaniem. W tym celu przytrzymujemy dłużej palcem w wolnym miejscu na ekranie, lub dokonujemy gestu uszczypnięcia. Następnie z opcji, które nam się pokażą wybieramy widgety.

Samsung widgety kalendarzSamsung Widgety Kalendarza

W kolejnym kroku odnajdujemy kalendarz i spośród trzech dostępnych skrótów wybieramy ten o nazwie odliczanie. Następnie przeciągamy go w wolne miejsce na pulpicie. Teraz będziemy wskazywać konkretne wydarzenie, do którego chcemy odliczać czas. Wybieramy właściwe, a potem zostaniemy przeniesieni do jego ustawień.

Samsung dodawanie wydarzenia do widgetu odliczaniaSamsung ustawienia widgetu odliczania

Z tego miejsce będziemy mogli wybrać kolor tła (czarny albo biały), a także zmienić przezroczystość. Co więcej, w prosty sposób możemy także zmienić wydarzenie. Żeby to zrobić wystarczy kliknąć na przycisk oznaczony nazwą zmień. Od teraz możemy w prosty sposób zobaczyć ile dni zostało do wybranego przez nas wydarzenia.

Czy funkcja ta pozwala na sprawdzenie ile czasu minęło od danego wydarzenia w przeszłości?

Jak się bowiem okazuje, istnieje również taka możliwość. W tym celu wystarczy wskazać wydarzenie z datą wcześniejszą niż dzień, w którym dodaje się taki skrót. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić ile czasu upłynęło od wskazanej przez nas daty.

Jak zmienić wydarzenie do którego ustawione jest odliczanie?

Wystarczy dłużej przytrzymać palcem na utworzonym wcześniej skrócie, a następnie kliknąć na ustawienia widgetu. W tym miejscu będziemy mogli zmienić te same elementy, które były dostępne przy tworzeniu takiego skrótu.

Podsumowanie

Widget z odliczaniem dni pozwala w prosty sprawdzić ile czasu dzieli nas od uprzednio wskazanego wydarzenia. Co istotne, posiadając telefon Samsunga nie musimy nic instalować, aby skorzystać z takiej funkcji.

Brak komentarzy:

Copyright © 2020 Techfanik , Blogger