Jak ukryć aplikacje w telefonie Samsunga?

W smartfonie Samsunga, w prosty sposób można schować ikony od niechcianych programów. Jak ukryć aplikacje w telefonie? Jak później znaleźć ukryte ikony programów? Zapraszam do poradnika!

Jak ukryć aplikacje?

Kiedy schowanie aplikacji może się przydać?

Niejednokrotnie producenci dorzucają wiele aplikacji od siebie i swoich partnerów. Często nie można ich odinstalować lub wyłączyć. Co wówczas można zrobić, żeby nie zajmowały miejsca na pulpicie albo w szufladzie z aplikacjami? Można je po prostu ukryć. W takim właśnie przypadku ta funkcja okazuje się przydatna.

Co potrzeba, aby ukryć ikony?

W przypadku urządzeń Samsunga wyposażonych w nakładkę One UI nie będzie potrzebne nic poza samym smartfonem. Nie będziemy musieli nic dodatkowo pobierać ani instalować na swoim telefonie.

Jak ukryć aplikacje?

Ustawienia w telefonie SamsungSekcja wyświetlacz w ustawieniachUstawienia ekranu startowego

Żeby ukryć aplikacje w telefonie Samsunga, należy:

 1. Otworzyć ustawienia
 2. Wybrać sekcję wyświetlacz
 3. Następnie kliknąć ekran startowy
 4. Potem wcisnąć przycisk ukryj aplikacje
 5. W kolejnym kroku zaznaczyć ikony programów, które chcemy schować
 6. Na końcu kliknąć gotowe na dole ekranu

Do odpowiedniego miejsca w ustawieniach możemy dostać się również bezpośrednio ze spisu wszystkich programów. Będzie trzeba wówczas kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Potem wystarczy wybrać opcję nazwaną jako ustaw. ekranu startowego. Dalsze kroki wygląda dokładnie tak samo, jak w metodzie zaprezentowanej powyżej.

Ukrywanie aplikacji w One UIDodatkowe opcje w menu aplikacjiSkrót do ustawień ekranu startowego w telefonie Samsunga

Trzecią opcją na dostanie się do właściwej sekcji w ustawieniach, jest wykonanie gestu uszczypnięcia (lub dłuższego przytrzymania palcem w wolnym miejscu) na ekranie głównym. Później wybieramy tę samą opcję, co w pozostałych metodach.

Przeczytaj również!
Samsung Ustawianie Tapety
Jak ustawić tapetę na telefonie Samsunga?

Chcesz dowiedzieć się jak zmienić tapetę w telefonie Samsunga? Zobacz poradnik i spersonalizuj swój telefon!

Jak znaleźć ukryte aplikacje w telefonie?

Żeby znaleźć ukryte aplikacje, wystarczy powtórzyć te same kroki co powyżej. Jeżeli mamy schowane jakieś programy, to zobaczymy je na górze sekcji, nazwanej przez producenta jako ukryj aplikacje. Żeby były one ponownie widoczne, w spisie wszystkich aplikacji, należy kliknąć symbol minusa umieszczony po lewej stronie ikony.

Ukryte aplikacje w telefonie Samsung

Na końcu należy zatwierdzić wykonaną czynność za pomocą przycisku gotowe umieszczonego na dole wyświetlacza.

Zobacz też film!

Podsumowanie

Na urządzeniach Samsunga z nakładką One UI można w prosty sposób ukryć aplikacje, których nie chcemy mieć na widoku. Co ważne, nie potrzebujemy instalować żadnych dodatków, aby wykonać tę czynność. Jest to jeszcze jedna funkcja oferowana przez koreańskiego producenta w rozbudowanej nakładce na Androida.

4 komentarze:
 1. Mam taki problem
  Mam samsunga galaxy podczas rozmowy wlancza mi sie stare nagranie z dyktafonu ktore dawno zostalo usuniete,gdy wlancza sie to nagranie nie slychac prowadzonej rozmowy,wlancza sie to tylko czasami na wszystkichkomunikatorach.Moje pytanie brzmi czy ktos moze mi to robic zdalnie ? jak to usunac..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że może to być powodowane przez jakąś zewnętrzną aplikację np. taką do nagrywania rozmów. Warto więc sprawdzić listę zainstalowanych programów. W razie wątpliwości zawsze można również przywrócić telefon do ustawień fabrycznych.

   Usuń
 2. Jak ustawić hasło na wiadomości tak żeby nikt nie mógł odczytać jak nie ma mnie w pobliżu. Mam telefon firmy Samsung Galaxy A40

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do takich celów ustawia się właśnie blokadę ekranu np. wzór, odcisk palca, hasło. Można to zrobić z poziomu sekcji ekran blokady.

   Usuń
Copyright © 2022 Techfanik, Blogger