Samsung Tryb Skupienia Co to jest? Jak włączyć?

Tryb Skupienia znaleźć możemy na telefonach Samsunga w ustawieniach w sekcji nazwanej jako cyfrowy dobrostan. Co umożliwia ta funkcja? Jak ją włączyć lub wyłączyć? W jaki sposób ułatwia koncentrację na wykonywanym zadaniu? Zapraszam do poradnika!

Co to jest Tryb Skupienia

Co to jest Tryb Skupienia?

Tryb skupienia jest częścią funkcji o nazwie cyfrowy dobrostan. Jak sama nazwa wskazuje ma ona pomóc użytkownikom skupić się na wykonywanej czynności. Stan ten jest osiągany poprzez zablokowanie rozpraszających aplikacji.

Jak włączyć tę funkcję?

Żeby odnaleźć tę funkcję, należy udać się do ustawień telefonu, a następnie wybrać sekcję cyfrowy dobrostan i kontrola rodzicielska. W kolejnym kroku będziemy dodawać aplikacje dla opcji czas pracy lub drugiej czas dla mnie. Będziemy mogli także utworzyć tryb o własnej nazwie.

Ustawienia w One UI 2Cyfrowy dobrostan w ustawieniach

W tym momencie przy pierwszym uruchomieniu zobaczymy krótką informację o omawianej funkcji.

W kolejnym kroku wskazujemy aplikacje, których chcemy używać. W tym celu wciskamy przycisk dodaj i zaznaczmy odpowiednie ikony. Na końcu wybieramy gotowe na dole ekranu.

Jak włączyć tryb skupienia?Jak dodać aplikacje do trybu pracy?

Trzeba pamiętać, że w trybie skupienia będziemy mogli używać tylko tych aplikacji (i kilku systemowych). Jeżeli chcemy zmienić wybrane programy, to wystarczy, że klikniemy edytuj i odznaczymy niechciane aplikacje lub dodamy nowe. Po wybraniu aplikacji możemy wcisnąć niebieski przycisk rozpocznij umieszczony na samym dole ekranu.

Gdy już wykonamy powyższe czynności, naszym oczom ukaże się ekran z podsumowaniem trybu. Zobaczymy tutaj czas, jaki upłynął od włączenia funkcji, godzinę rozpoczęcia oraz liczbę dostępnych aplikacji. Znalazł się tutaj także przycisk pozwalający ją wyłączyć.

Własny tryb

Jak wspomniałem wcześniej, mamy także możliwość utworzenia własnego podtrybu. Żeby go włączyć, należy wybrać dodaj i potem rozpocznij. W następnym etapie zostaniemy poproszeni o nadanie własnej nazwy. Reszta kroków wygląda tak samo, jak w przypadku domyślnych propozycji.

Skrót

Skrót do trybu skupienia

Tryby możemy także przełączać za pomocą skrótu umieszczonego na rozwijanym pasku. Żeby się do niego dostać, wystarczy odnaleźć odpowiedni przełącznik podpisany jako tryb skupienia. Należy go kliknąć i wybrać jeden z trybów, na końcu pozostaje wcisnąć rozpocznij.

Jak funkcja koncentracja działa w praktyce?

Szare ikony w One UIAplikacja zablokowana w trybie skupienia

Po aktywowaniu jej tylko ikony od wybranych programów (i kilku systemowych jak np. telefon) będę aktywne. Wszystkie pozostałe będą szare. Po kliknięciu nieaktywnej ikony zobaczymy stosowną informację, której treść możecie zobaczyć na powyższym zrzucie ekranu.

Przeczytaj również!
Samsung Tryb Uproszczony
Samsung Tryb Ułatwienia Co to jest?

Tryb Ułatwienia to funkcja pozwalająca uprościć interfejs telefonu i zwiększyć rozmiar różnych jego elementów. Jak ją włączyć na telefonach Samsunga?

Jak wyłączyć tryb skupienia?

Żeby wyłączyć tytułową funkcję, należy rozwinąć pasek powiadomień i odnaleźć notyfikację o treści: funkcja koncentracja jest włączona. Należy na nią kliknąć i potem wcisnąć przycisk zatytułowany jako wył. tryb skupienia.

Funkcja koncentracja na pasku powiadomieńJak wyłączyć tryb skupienia?

Możemy też skorzystać ze skrótu umieszczonego na pasku z wszystkimi przełącznikami. Alternatywnie możemy udać się do ustawień telefonu i stamtąd wyłączyć omawianą funkcję.

Zobacz też film!

Podsumowanie

Omawiana w tym poradniku funkcja ułatwia skoncentrowanie się na wykonywanej czynności. Po włączeniu trybu skupienia, rozpraszające aplikacje np. portali społecznościowych będą nieaktywne w wybranym przez nas czasie.

Copyright © 2022 Techfanik, Blogger