Xiaomi Druga Przestrzeń Co to jest i jak korzystać?

Druga przestrzeń to jedna z funkcji, jaką znaleźć możemy na telefonie Xiaomi z MIUI. Co umożliwia ta dodatkowa strefa? W jaki sposób ją skonfigurować? Jak z niej korzystać? Zapraszam do poradnika!

Xiaomi MIUI Funkcja Druga Przestrzeń Jak korzystać?

Co to jest druga przestrzeń?

Jest to funkcja zaszyta w nakładkę od Xiaomi, umożliwiająca wydzielenie jak sama nazwa wskazuje dodatkowej strefy, w której możemy być zalogowani na inne konta, mieć inne aplikacje, zdjęcia w galerii czy różnego rodzaju pliki.

Jak ją włączyć?

Najpierw wchodzimy do ustawień, a następnie wybieramy sekcję nazwaną jako odkrywaj nowe funkcje (w MIUI 12 specjalne funkcje). Potem klikamy opcję druga przestrzeń. W kolejnym kroku wciskamy przycisk włącz drugą przestrzeń umieszczony na dole ekranu.

Jak utworzyć drugą przestrzeń?

W tym momencie musimy chwilę poczekać, a następnie otrzymujemy komunikat o pomyślnym utworzeniu nowej przestrzeni. Możemy dodatkowo zabezpieczyć dostęp do naszej nowej strefy. Możemy to zrobić, dodając sam wzór lub ustawiając odcisk palca.

Gdy chcemy wrócić do podstawowego ekranu wystarczy, że klikniemy ikonę przełącz i potwierdzimy dostęp za pomocą skanera linii papilarnych lub poprzez wpisanie hasła (jeżeli takowe mamy ustawione).

Jak możemy dostosować Drugą przestrzeń?

Ustawienia drugiej przestrzeniJak dostosować dodatkową przestrzeń?

Żeby tego dokonać, należy ponownie udać się do ustawień (kroki te same co przy włączaniu). Następnie możemy dodać hasło lub odcisk palca, który umożliwi nam autoryzację dostępu do tej strefy. Mamy też kilka dodatkowych ustawień widocznych na powyższych zrzutach ekranu.

Warto tutaj wspomnieć o dostępne do opcji pozwalającej na wyłączenie powiadomienia (na pasku statusu) o przejściu do drugiej strefy (opcja widoczna pod nazwą ikona drugiej przestrzeni).

Mamy także możliwość zadecydowania czy chcemy, aby powiadomienia z tej drugiej strefy były wyświetlane.

Jak ją usunąć?

Usunąć Drugą przestrzeń możemy na dwa sposoby. Pierwszy, gdy znajdujemy się w samej dodatkowej przestrzeni. Wówczas wystarczy wejść do ustawień i stamtąd wybrać opcję nazwaną jako usuń drugą przestrzeń.

Jak usunąć drugą przestrzeń?

Gdy natomiast znajdujemy się w podstawowej strefie wystarczy, że również wejdziemy do ustawień i wybierzemy sekcję druga przestrzeń. Na końcu pozostaje kliknąć ikonkę kosza u góry po prawej stronie ekranu i potwierdzić operację wciskając przycisk usuń.

Podsumowanie

Druga przestrzeń to ciekawa funkcja, która umożliwi nam zabezpieczenie dostępu do naszych plików, aplikacji czy innych dokumentów przed niepowołanymi rękami.

Udostępnij:
21 komentarzy:
  1. Mam sprawę. Kiedy zrobiłam sobie drugą przestrzeń nie mam na niej jednej aplikacji systemowej, a mianowicie muzyka. Czy da się zrobić aby była na obu przestrzeniach?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Standardowo systemowy odtwarzacz muzyki (Mi Music) powinien być dostępny w obu przestrzeniach. Jaki to model i wersja MIUI?

      Usuń
  2. Zapomniałam kodu do drugiej przestrzeni, jak odzyskać do niej dostęp?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O ile z poziomu drugiej przestrzeni łatwo można zmienić hasło, o tyle nie spotkałem się z możliwością przywracania lub przypominania hasła z podstawowego interfejsu. Oczywiście dotyczy to prezentowanego Redmi Note 4 z MIUI 11.0.2.

      Usuń
  3. Druga przestrzeń to genialne rozwiazanie.
    Po miesiacu korzystania z tej opcji napotkałem problem. Do dzisiaj mialem zrobione tak ze palcem wskazujacym odpalal mi sie ekran blokady 2giej przestrzeni i dopiero po wpisaniu hasla moglem sie do niej zalogowac. Jesli wylaczylem ekran i przylozylem inny palec do czujnik to automatycznie logowalem sie do 1szej przestrzeni. jesli ponownie przylozylem palec wskazujacy wyskakiwal ekran blokady do 2iej przestrzeni.
    Cos sie stalo ze teraz jak przykladam palec wskazujacy to automatycznie loguje mnie do 2ieg przestrzeni bez pytania o haslo. Jak to porpawic?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Skoro dany palec odblokowuje, to znaczy, że musiał zostać dodany jako metoda uwierzytelniająca dostęp do drugiej przestrzeni. Można to sprawdzić w ustawieniach (tych dla tej drugiej strefy). Najpierw odkrywaj nowe funkcje, potem druga przestrzeń i na końcu odcisk palca. Jeżeli na danym urządzeniu da się usunąć odcisk palca z tego miejsca, to wówczas trzeba to zrobić, a jeżeli nie to pozostaje usunąć tę dodatkową strefę. Potem skonfigurować na nowo, już bez dodawania odcisku palca.

      Usuń
  4. Usunelam ikone drugiej przestrzeni z pulpitu oraz skrot z ustawien i nie mam.pojecia jak teraz ja ja znalezc. Prosze o podpowiedź ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeżeli pytasz o przywrócenie usuniętej przestrzeni, to nie ma takiej możliwości. Możesz co najwyżej utworzyć nową. Taką dodatkową strefę włączysz z poziomu ustawień. W zależności od wersji MIUI odpowiednia sekcja nazywa się odkrywaj nowe funkcje lub specjalne funkcje.

      Usuń
    2. Spróbuj wejsc w ustawienia i w belce wyszukiwania wpisz "druga". U mnie znajduje.

      Usuń
  5. Przydatne informacje ale jednak przeglądałam tę stronę w poszukiwaniu informacji o tym jak zezwolić galerii w drugiej przestrzeni na dostęp do karty SD. Mam tam parę zdjęć, które chciałabym usunąć i gdy tylko próbuję wyskakuje mi prośba o zezwolenie na dostęp do karty SD a gdy klikam zezwól i próbuję jeszcze raz usunąć zdjęcie powtarza się to samo.Nie wiem co zrobić. Proszę pomóżcie mi.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeżeli standardowa opcja nie działa, to trzeba zajrzeć do ustawień i popróbować różnych ustawień. Na początek zacząłbym jednak od aktualizacji systemu i aplikacji systemowych, wprawdzie proste, ale często pomaga. Następnie w ustawieniach sprawdziłbym uprawnienia dla aplikacji takich jak: galeria czy też menedżer plików. Szczególnie ta druga opcja może być tutaj problemem.

      Usuń
  6. Witam - po usuniecie drugiej przestrzeni , telefon włącza się ale jest czrn ekran - widac tylko zegarek na górnm pasku i zasięg . na telefon można dzwonić - ale zero aplikacji i pulpitu - co jest grane ??jak to ogarnąć? redmi 9

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Raczej nie jest to związane bezpośrednio z drugą przestrzenią, a przynajmniej nigdy nie słyszałem o takich problemach z tą funkcją. Może to być wynik innych błędów w systemie lub po prostu jakiegoś uszkodzenia. Warto zacząć od najprostszego, czyli ponownego uruchomienia telefonu.

      Usuń
  7. A co ja mam zrobić jak mi pisze że nie udało się utworzyć

    OdpowiedzUsuń
  8. System i programy zaktualizowane do najnowszych wersji? Przywrocic do ustawień fabrycznych.

    OdpowiedzUsuń
  9. Przy tworzeniu drugiej przestrzeni pokazuje mi się komunikat coś poszło nie tak (lub coś podobnego) i ta przestrzeń mi się nie tworzy. Co robić?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przede wszystkim zadbać o aktualność systemu. Po drugie, uruchomić telefon ponownie i spróbować jeszcze raz. W dalszej kolejności można przywrócić telefon do ustawień fabrycznych.

      Usuń
  10. Mam pytanie mam telefon Xaomi mi redmi 8t oraz aplikacje rodzicielską Family Link robiłam wszystko tak samo ja z poradnika na yt na kanale Mi Polska ale kiedy kliknęłam przycisk "Włącz drugą przestrzeń" wyskakiwął komunikat "Nie udało się utworzyć" i moje pytanie brzmi. Czy to ja popełniłam jakiś błąd albo to wina mojego połączenia z siecią czy to może wina tej aplikacji rodzicielskiej?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Co do innych poradników, to odnosić się nie będę. Natomiast przyczyny mogą być bardzo różne i w każdym przypadku inne. Od zupełnie podstawowych, jak brak wolnej pamięci w telefonie, poprzez wpływ zewnętrznych aplikacji, a kończąc na błędach w oprogramowaniu. Bez sprawdzenia różnych wariantów nie uda się odnaleźć prawdziwej przyczyny. Czasami, żeby rozwiązać problem, wystarczy jedna aktualizacja albo ponowne uruchomienie urządzenia. Z kolei innym razem potrzebne będzie przywrócenie do ustawień fabrycznych.

      Usuń
  11. Aplikacje rodzicielską masz jako administrator czy to twoj telefon jest nadzorowany? Jesli to 2gie to nie włączysz drugiej przestrzeni, bo temu sluzy kontrola rodzicielska. Jesli to 1sze to włączysz. U mnie dziala.

    OdpowiedzUsuń