LG G5 Aktualizacja Android 8.0 Oreo Co się zmieniło?

LG G5 to flagowiec koreańskiego producenta z 2016 roku, który właśnie otrzymał aktualizację do Androida 8.0 Oreo. Co się zmieniło w wyniku aktualizacji? Zapraszam do artykułu!

LG G5 Aktualizacja do Androida 8.0 Oreo

O Aktualizacji

Aktualizacja ważyła dokładnie 1790,78 MB. Wniosła ona nową wersję systemu, Androida 8.0 Oreo, a także wrześniowe poprawki zabezpieczeń.

Co się zmieniło?

lg g5 android 8.0 oreo przyciski nawigacyjne

Po aktualizacji do Androida Oreo przyciski nawigacyjne są mniejsze. Dodatkowo w wybranych aplikacjach po lewej stronie wyświetla się mała kropka. Umożliwia nam ona schowanie przycisków nawigacyjnych. Wprawdzie schowanie domowych przycisków było dostępne już na poprzedniej wersji sytemu (o czym mogliście przeczytać w tym wpisie LG G5 Domowe przyciski dotykowe edycja i ukrywanie w aplikacjach), to czynność ta wymagała wizyty w ustawieniach. Teraz ta opcja dostępna jest pod ręką.

LG G5 Podgląd Ostatnio Otwartych Aplikacji

Aplikacje w podglądzie ostatnio otwartych aplikacji na nowej wersji systemu są większe. Nowa jest także animacja otwierania skrótów na ekranie blokady, teraz jest ona bardzo podobna do tej na Samsungu Galaxy S9+.

lg g5 android oreo 8.0 nowe ikonyDialer w Androidzie 8

Zmianie uległy także ikony, które od teraz wyglądają bardziej nowocześnie. Co więcej z poziomu ustawień możemy zmienić ich kształt, do wyboru są: oryginalne, zaokrąglony kwadrat, okrągłe oraz cylinder. Dodatkowo po dłuższym przytrzymaniu wybranych ikon, zyskamy dostęp do szybkich skrótów. Przykładowo przytrzymując dłużej palcem na aplikacji Telefon, zobaczymy skrót do dodania nowego telefonu.

Pojawiły się nowe aplikacje jak Duo czy Smart Doctor, któremu warto poświęcić osobny materiał. Wybrane aplikacje systemowe z kolei zyskały nowy wygląd. Od teraz Telefon, Pogoda czy Galeria witają nas nowym wyglądem. Pojawiły się także nowe opcje w ustawieniach. Przykładem może tutaj być funkcja nazwana jako narzędzia gier. Pozwalająca korzystać nam z nowych opcji podczas rozgrywki na naszym smartfonie.

Ustawienia w lg g5

Zmianie uległy także same ustawienia. Od teraz znajdziemy w nich więcej kolorowych elementów. Dodatkowo na dole każdej sekcji znajdziemy pomoc, która kieruje nas do podobnych ustawień umieszczonych w innych sekcjach. Dodatkowo niektóre funkcje zostały przeniesione do innych miejsc w ustawieniach.

Po przeciągnięciu palcem na ekranie głównym, zostaniemy przeniesieni do panelu, za pomocą którego będziemy mogli przeszukać zawartość telefonu.

Jak zmienił się aparat w LG G5 po aktualizacji do Androida Oreo?

Interfejs aparatu w lg g5

Zmienił się jego interfejs. Od teraz wygląda bardziej nowocześnie. Na Androidzie Oreo inaczej wygląda przełączanie się pomiędzy trzema domyślnymi trybami czyli: Prostym, Podstawowym i Ręcznym. Po aktualizacji nie robimy już tego za pomocą trzech kropek w rogu ekranu. Żeby przełączyć się na tryb prosty, trzeba wejść do ustawień aparatu. Z kolei żeby włączyć tryb ręczny trzeba wejść w tryby i stamtąd wybrać nas interesujący. Zarządzanie HDR-em również zostało przeniesione głębiej do ustawień aparatu.

Kolejna zmiana dotknęła geotagging zdjęć, od teraz odpowiedni przełącznik umieszczony jest w samej aplikacji aparatu, a nie ustawieniach telefonu. Zmienił się także dźwięk towarzyszący robieniu zdjęć. Dodatkowo gdy wykonamy serię zdjęć, to naszym oczom ukaże się przycisk z napisem gif, który umożliwi nam stworzenie takiego pliku z ostatnio zrobionych przez nas zdjęć.

Podsumowanie

Aktualizacja do Androida Oreo na LG G5 wnosi odświeżony wygląd interfejsu, nowe funkcje, a także usprawnia te już istniejące. Dobrze, że producent zadbał o swojego flagowca z 2016 roku, choć trzeba pamiętać, iż jest to najprawdopodobniej ostatnia duża aktualizacja dla tego modelu.

Udostępnij wpis: