Co to jest Smart Doctor na telefonie LG?

Smart Doctor to dodatkowa aplikacja jaką znajdziemy na urządzeniach LG. Do czego służy? Gdzie ją znaleźć? Jakie opcje w sobie skrywa? Zapraszam do artykułu!

Smart Doctor w telefonie LG

Poradnik prezentowany jest na przykładzie LG G5, w którym funkcja ta pojawiła się po aktualizacji do Androida 8.0 Oreo. Funkcja ta może się różnić w zależności od modelu i wersji oprogramowania.

Co to jest Smart Doctor?

Smart Doctor jest to aplikacja w telefonie LG mająca na celu ułatwić zarządzanie smartfonem. Z tego miejsca można w prosty sposób zoptymalizować pracę urządzenia, a także sprawdzić, czy moduły takie jak Wi-Fi, Bluetooth czy żyroskop działają prawidłowo.

Gdzie znajdę aplikację Smart Doctor?

Ustawienia w telefonie LGSekcja rozszerzenia w ustawieniach

Dostać się do aplikacji Smart Doctor możemy na dwa sposoby. Pierwszym z nich będzie kliknięcie na odpowiednią ikonę na pulpicie głównym lub zbiorze wszystkich aplikacji. Drugi to natomiast wizyta w ustawieniach. Gdy już w nich będziemy, wchodzimy w sekcję Rozszerzenia, a następnie wybieramy Smart Doctor.

Sprawdź też: LG G5 Aktualizacja do Androida 8.0 Oreo Co się zmieniło?

Jak wygląda aplikacja Smart Doctor?

Smart Doctor interfejs aplikacji

Na górze ekranu zobaczymy jaki procent pamięci wewnętrznej oraz pamięci RAM mamy zapełniony. Pod spodem możemy ujrzeć także konkretne wartości. Jeżeli z kolei wklikniemy się w interesującą nas pamięć, to zostaniemy przeniesieni do odpowiedniej sekcji w ustawieniach. Poniżej znajdziemy także przycisk Zoptymalizuj telefon. Po jego wciśnięciu pamięć telefonu zostanie wyczyszczona z niepotrzebnych plików, a aplikacje działające w tle zostaną zamknięte.

Jeszcze niżej znajdują się skróty do czterech dodatkowych funkcji. Są to kolejno Zużycie baterii, Oszczędzanie energii, Testowanie sprzętu, a także Diagnoza. Dwa pierwsze skróty prowadzą po prostu do odpowiednich sekcji w ustawieniach.

Testowanie podzespołów w telefonie LGDiagnoza pamięci, baterii i sieci w telefonie

Ciekawiej prezentuje się z kolei trzecia opcja czyli Testowanie sprzętu. Po jej kliknięciu ujrzymy listę modułów, które możemy sprawdzić. Żeby to zrobić po prostu klikamy na ten, który nas interesuje. Możemy także skorzystać z przycisku o nazwie Przetestuj Wszystkie umieszczonego na dole ekranu.

Zobacz również: LG Jak odzyskać usunięte zdjęcia i filmy?

Ostatnia sekcja to Diagnoza. Po jej kliknięciu nasz telefon zostanie sprawdzony, jeżeli wszystko działa prawidłowo to otrzymamy stosowny komunikat. Jeżeli coś będzie nie tak, to na ekranie ujrzymy odpowiedni komunikat. Nie należy się jednak od razu denerwować, pojawienie się takiego komunikatu może być spowodowane np. nieużywaniem danej aplikacji przez dłuższy czas.

Podsumowanie poradnika

Smart Doctor to ciekawe narzędzie umożliwiające nam zarządzanie naszym urządzeniem. Z tego miejsca w prosty sposób podejrzymy stan pamięci, a także szybko ją oczyścimy ze zbędnych plików. W równie wygodny sposób sprawdzimy statystyki baterii czy włączymy tryb jej oszczędzania. Dodatkowo będziemy mogli przetestować moduły znajdujące się w naszym telefonie, a także sprawdzić jaka jest diagnoza naszego urządzenia.

Udostępnij wpis: